Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az "először a nők és a gyerekek" hozzáállásról?

Figyelt kérdés

A gyerekeket még megértem, mert egy veszélyes vagy katasztrófa helyzetben nem tudnak felnőttesen gondolkodni, nem tudják magukat megvédeni, így őket meg kell védeni és menteni. Na de nem értem, hogy miért alakult az ki, hogy a nőket effektíve gyerekként kezelik ilyenkor, mint akik nem tudják magukat megvédeni és megmenteni, a hátralévő férfiak élete meg "járulékos veszteség"-gé degradálódik.

Miért alakult az ki, hogy a férfi csak akkor mentheti az életét pl mentőcsónakban, ha már a nők, gyerekek biztonságban vannak?

Sokak szerint a férfi élete miért nem számít? Szerintük a férfi nem akar élni?


Nem provokálásnak szánom, de nem értem, miért alakult ez így ki. Háborús helyzetben is először a nőknek meg gyerekeknek segítenek, hogy addig hány férfi veszti életét, senkit sem érdekel.

Ellenben ha nők vagy gyerekek vesztik életüket, tele a világsajtó.


Elhiszem, hogy evolúció, meg a nők tudnak szülni, de nem igazságtalan ez már manapság?

Vagy csak én gondolom rosszul?


Nektek mi a véleményetek? Egy férfi miért van gyávának titulálva, ha a saját életét menti a például számára teljesen ismeretlen nők élete helyett?



2018. febr. 2. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

A nők a gyengébbik nem. Régen valóban sokszor lealacsonyították őket, és emiatt alakulhatott ki az, hogy a gyerekekkel együtt az ő megsegítésüket kezdték meg.

Valamint ha belegondolsz a korábbi időkben még jobban érvényesült az úriember fogalma, valamint a hozzá társított tulajdonságok.

2018. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert a nők tényleg gyengébbek fizikailag a férfiaknál és ezért kiszolgáltatottabbak.
2018. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem a testi adottságok meg "gyengébbik nem" miatt alakult ki.

Hanem azért, mert régen nagyon erős volt a férfiközpontú társadalom. A nőket emiatt tényleg "felnőtt-kisgyerekekként" kezelték, akik ugyan vezették a háztartást de el kellett őket is tartani, mint a gyerekeket. Ezért vették ilyen helyzetekben egy kalap alá a nőket a tehetetlen kisgyerekekkel.

Manapság ez már érvényét veszítette, és a normális gondolkodású nők is ugyanúgy sértőnek találják ezt.

2018. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Azért a fizikumon kívül van más, logikus szempont is. A gyerekek a jövőt jelentik, ami pedig a nőket illeti: egy egészséges nő kevesebb gyereket szülhet élete során, mint ahányat egy egészséges férfi nemzeni tud. Ez végülis egyfajta ösztönösség (fajfenntartás, stb.). Többnyire az állatvilágban is úgy van, hogy a falka a kicsinyeket, nőstényeket védi. Lehet, hogy ez így "csúnyán" van megfogalmazva, de mégiscsak erről van szó.
2018. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát én nem nagyon tapasztaltam,hogy a férfiak ennyire önfeláldozóak lennének.Dolgoztam egy ideig férfiak között,és voltak veszély helyzetek meg azzal is megvoltam fenyegetve,hogy kórházban végzem.Egy férfi se segített,mindenki úgy tett mintha nem történne bent semmi.Az még hagyján,hogy nem veszekedett össze emiatt senkivel de a rendőrségnek szólhatott volna vagy segítséget hívhatott volna.De feltette a saját bőrét pedig a kötekedő,veszekedő kuncsaft nem tudta volna ki hívott segítséget.De egy fogadóirodaba eleg alja meg gyáva népség jár.Azok nem is igazi ferfiak.Azota más dologgal foglalkozom és az ilyen helyeket 50m tavolsagban kerülöm.
2018. febr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell aggódnod, a való életben ez csöppet sem érvényes.

Nyugodtan utánaolvashatsz a természeti katasztrófák és vagy egyéb tragédiák túlélési statisztikáinak, amik alapján teljesen nyilvánvaló, hogy a rászorulók segítése csak egy nemes fantázia.

Itt az első kettő dolog amit egy gyors google keresés után találtam, szóval ha beleásol a témába, szerintem találhatsz még más forrásokat is:

[link]


[link]


Hát nem nagyszerű, hogy ma is megdőlt egy ostoba, alaptalan mítosz?

2018. febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Az alapja tényleg az volt, hogy a nő a gyengébb nem és egy nő lehet anya. Ha túlél egy helyzetet egy nő és 9 férfi, akkor is csak egy nő járulhat hozzá a fajfenntartáshoz.


#6: Az egész gyk egy nemes fantázia, amikor jönnek a hazugságdömpingek pl. a párkapcsolati témakörben :D

2018. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Ezért haltak meg a Titanicon a zenészek...
2018. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
A korábbi korokban ez volt a jellemző, manapság viszont már rnem mérvadó kijelentés.
2018. febr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
85%
Hát ha a gyerekeket mentik, a nőket meg nem, akkor a férfiaknak kéne gondoskodni a megmentett gyerekekről, ami nekik nem tetszene, ezért kell a nőket is. :D
2018. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!