Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 24 évesen semmibe vesznek,...

24 évesen semmibe vesznek, főként Apám, miért ilyenek a szülők?

Figyelt kérdés

Tesóm kereszt apjáéknál mostanában én szoktam a ház körül mindent csinálni mert volt egy karambolja egy öregasszonynak köszönhetően amiben a keze sérült és műtét is volt illetve lesz még, a lányának van egy barátja aki szintén eltudná végezni ezeket a dolgokat, hisz ismeri már a portát annyira hogy feltalálja magát, ennek ellenére én csinálom mert az a gyerek egy tápos egyetemista, akinek csak szórakozásra van ereje, mert randizgatni. De a flexbe a korongot nem tudja becsavarni, múltkor mondom neki hogy hozza ki a búvárszivattyút a pincéből mert a patakhoz levisszük és felengedjük a hordókat vízzel hogy locsoljunk vele, 5-10 percig oda volt és jön vissza üresen hogy nem találja, pedig oda volt a földre letéve rajta a zöld csővel, Ő nem látta hogy az volt az.

Amióta öregszenek a faterék, azóta én vettem át néhány dolgot, még 5 évvel ezelőtt 100 literes hordókban vittük a cefrét rogyásig volt az öreg tranzit, ma már ilyen nagy akciókat nem vállalnak be, két gyümölcsfát is kivágattak részben vele, pedig könyörögtem hogy ne vágjuk ki, inkább rohadjon a fán a gyümölcs csak ne bántsuk, a házukat pár éve bővítették, rendesen fizettek nekem a segítségért, ahogy tudtam menni munka mellett.


Valamiért azonban Ők ketten teljesen elutasítanak abban hogy nekem saját házam legyen, ebből volt vita is legutóbb karácsonykor, a nagyszülő is őket pártolja hogy elég nekem egy kis gázos lakás is, csak akkor azt nem értem hogy minek mondják hogy vigyázz nagyon a pénzre, itthon pl nem kell leadni semennyit.

Ha kérdezem hogy miért nem mindegy nekik hogy ház vagy lakás, arra nem kapok választ, lehet hogy több munka van ház körül, de nekem nincs igényem se nagy veteményesre se virágokra úgy mint nekik, ezért már nagyságrendileg leminimalizálódik a munka, fűnyírásba meg senki nem halt még bele.

Teljesen más megközelítés egy ház portával, ahol a karácsonyfát kint az udvaron belefaragom a talpba és úgy viszem be a nappaliba, nem a lakásban mocskolok vele.

Bár még pár év kell hogy belevágjak egy vételbe, mert még pár millió ft szükségeltetik.


2017. jún. 15. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Külső szemmel könnyű okoskodni, de én azt tanácsolom, hogy várd ki azt a pár évet és menj külön. Valószínűnek tartom, hogy azért akarnak marasztalni, hogy a ház körüli teendőket te lásd el. Ez egy irtózatosan lekorlátolt döntés, mert egy szülőnek nem lenne szabad így befolyásolni a gyermekét. Az én keresztanyámnak sem volt saját élete, a beteg nagymamámat gondozta, aki később elhunyt, ő meg ott maradt 50 évesen magában se gyerek se férj. Az egyetemistára visszatérve pedig, nem biztos, hogy tápos egyszerűen csak bamba. Városi voltam világ életemben, de ha kimentünk a rokonokhoz vidékre, akkor úgy kapáltam, ahogy illik. Mindig segítettem, és szerettem.
2017. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!