Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyáva lennék azért, mert...

Gyáva lennék azért, mert semmibe veszem az emberek sértegetéseit?

Figyelt kérdés
Részletesebben: Én a sértegetésekre egyszerűen nem reagálok semmit. Tőlem aztán szidhatnának engem mint a bokrot egész nap a fülem hallatára, nyíltan ócsárolhatnának, én nagy ívbe tojnék rá. Nem érdekelne, soha nem is érdekelt az ilyen szócséplés. Ha mondjuk egy disco-ba beszólogat valaki, azok nekem csak felesleges szavak, sőt, inkább csak hangok, amit egy számomra érdektelen lény hallat magából, és nekem arra felesleges bármit is reagálnom. De így vagyok mindenki mással. Tökéletesen lesz@rom ha negatív dolgokat mondogatnak nekem. Egyszerűen nem veszem magamra, amúgy meg szólás szabadság van. Amíg fizikailag nem konfrontálódom valakivel, addig semmiféle sérelem, vagy harag nincs bennem az esetleges szidalmazó felé. Mindig is ilyen voltam, és erre meg azt szokták rám mondani a barátaim, hogy gyáva vagyok, és nem állok ki magamért. Komolyan, akkor lennék a bátor, ha magamra venném ezen alsóbbrendű lények teljesen súlytanan sértegetéseit, és visszavágnék? Vagy jól elverném szerencsétleneket ezért?

2017. máj. 2. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
de jó neked!én meg mindig megsértődöm,megbántanak,megsértenek,és magamra veszem a dolgokat,és gyáva is vagyok,mert nem merek szólni miatta...szóval te csinálod jól szerintem,és mindenkinek úgy kellene éreznie,mint neked
2017. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nagyon ellentmondásos a leírásod. Előbb azt mondod, hogy figyelmen kívül hagysz minden sértegetést, aztán a kérdés viszont pont arról szól, hogy van egy sértés, amit nem tudsz figyelmen kívül hagyni! :D Kicsit paradox... Frusztráltságot érzel amikor a barátaid sértegetnek? Ők miben mások, mint az idegenek a diszkóban?


Az lenne a jó, ha tényleg figyelmen kívül tudnád hagyni a nem konstruktív beszólásokat, mindenkitől! :)

2017. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem, te inkább hányaveti vagy.
2017. máj. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kicsit bonyolult téma.

Gyáva semmiképp sem vagy, az alsóbbrendű nyomorékok szavaira nem kéne figyelned, akár a barátaid akár nem.

A bátorság és a gyávaságnak köze nincs ahhoz hogy visszaszólsz e vagy sem.

Te leszarod azt amit mondanak, nem félsz visszaszólni, csak egyszerűen nem érdekel téged. Akkor lennél gyáva, ha félnél a másik személytől és ezért nem szólnál vissza, mert félsz hogy megvernek.


Én sem szoktam magamra venni, ha olyan a helyzet. Pl. utcán egy random gyerek beszól, tőlem, nincs vele dolgom. De ha egy közösségben vagyok és ott szólnak be, akkor tekintélyesnek kell lennem, rá kell nevelni a többieket hogy tiszteljenek, ezért kiállok magamért.


Szóval helyzetfüggő, hogy mikor lenne érdemes kiállnod magadért. Illetve, ha te teljesen leszarod hogy tisztelnek e téged vagy sem, akkor kiállnod sem kell magadért, hanem szarj le mindent.


Veréssel kapcsolatban.. Ha nagyon nem bírnak magukkal már nyugodtan verheted őket szerintem. Én nekem sose kellett, elég volt dühösen néznem valakire és más hangsúlyban beszélnem, már ennyi elég hogy befejezzék.

2017. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

2-es

igen, valóban ellentmondásosnak tűnhet a kiírásom, de egyrészt (ellentétben a távolabbi ismerőseimmel, vagy idegenekel) a nagyon közeli barátaim negatív véleményén azért minimálisan elgondolkodom, (persze, magamra azokat se veszem, csak meghallgatom) másrészről meg társadalmi szempontból érdekelne, hogy mi értelme van ennek az egész beszólogatás-sértődés-balhézás dolognak, ezért is tettem fel a kérdést, mert én ezekbne sose láttam értelmet.

2017. máj. 2. 19:52
 6/15 A kérdező kommentje:

Meg igazából a barátaim se sértegetnek, csak ilyeneket mondanak hogy "miért hagytad szó nélkül? állj már ki magadért! ne legyél gyáva!"

Tehát a szó szoros értelmében nem sértegetnek, csak úgymond uszítani próbálnak, aminek meg szerintem semmi értelme.

2017. máj. 2. 19:56
 7/15 A kérdező kommentje:

4-es


Hát ilyen szituáció még velem nem fordult elő, hogy mondjuk egy baráti/munkatársi/ismerősi/ társaságba valaki komolyan elkezdene sértegetni, de szerintem ha ilyesmi előfordulna, arra se lennék ideges egyáltalán. Nem látnám indokoltnak, hogy beszálljak a vitába, és megvédjem a tekintélyemet. Tenném tovább a dolgom, szép csendben.

2017. máj. 2. 20:02
 8/15 anonim ***** válasza:

na, akkor kérd meg őket, hogy építő jellegű kritikaként próbálják megfogalmazni a dolgot, mert így érthetetlen a mondandójuk.


Tehát azt kéne megfogalmazniuk, hogy neked mitől lenne jobb az, ha visszaszólnál. Nyilván ez lehetetlen dolog, mert csak gerjesztené a konfliktust, ami nem vezet sehova ami hasznodra lehet :D

2017. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek téged kérdező. Én is ilyen vagyok, és én is megkaptam már azt a beszólást a barátaimtól hogy gyáva vagyok. De most komolyan mi értelme lenne visszaszólnom? Hogy verekedés legyen? Amiből se én, sem pedig ő nem jönne ki jól. Akkor meg minek? Sosem csinálok olyasmit aminek nem látom az értelmét.
2017. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jól teszed szerintem. Rengeteg felesleges stressztől kíméled meg magad.
2017. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!