Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok humorosan...

Miért nem tudok humorosan társalogni?

Figyelt kérdés

Lassan 40 éves leszek, már anyuka, de még mindig nem tudok oldottan viselkedni társaságban. Családon belül döl belőlem a szó, tudok viccesen is reagálni, de másokkal nem megy.

Még 2 személyes helyzetben nem is olyan gáz, mert találok beszédtémát és érdeklődő is vagyok, hamar megnyílnak nekem az emberek.

De ha már 3-an vagyunk vagy többen, akkor egyszerűen nem tudok lépést tartani a beszélgetéssel, meg azt látom hogy mindenki rögtön tud poénosat mondani, én meg lefagyok, semmi nem jut eszembe.


Munkahelyemen is mindenkinek rögtön a nyelvén van a humoros válasz, velem meg hiába élcelődnek, csak bárgyún vigyorgok és rimánkodok magamban hogy csak szállnának már le rólam, hagyna már mindenki békén, simán el is lennék egész nap csak a teendőimmel.


Tud vk tanácsot adni hogyan lehet megtanulni a társaságban való laza humorizálást? Vagy legalább laza társalgást 2-nél több fős társaságban?


2018. febr. 8. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Nagyjából a te korosztályod vagyok, de humoros nővel eddig még sosem találkoztam. Szellemileg már lassan utolértek minket, de a humor nem a ti műfajotok. Nem ezért szeretünk titeket... :)

39/F

2018. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1: "de humoros nővel eddig még sosem találkoztam"


Legjobb gyerekkori barátom anyja ilyen, egyszerűen haláli a nő, bármikor találkozok vele még most is olyan laza/természetes/szitcomos jellegű humora van + hozzá kicsit szabadszájú, hogy behalok! Fia "örökölhette", mert az is olyan, hogy a társaságban mindenki dől jobbra/balra :)

Mi a fiával a te korosztályod vagyunk :) (39)

2018. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én humoros vagyok, nagyon viccesen mesélek el egyszerű, hétköznapi sztorikat is. Már itt a gyakorin is kaptam elismerő megjegyzést a szövegeimre. Az ismerőseim könnyesre röhögik magukat, ha elkezdek sztorizni. Ja, nő vagyok.

A kérdezőnek: próbáltad már az alkoholt? Amúgy csak annyi a titka az egésznek, hogy rá kell érezni a másikra, egy hullámhosszra kerülni a társasággal, és akkor a fél szavak is ütnek. Na meg persze kellenek közös élmények, hogy legyenek belsős poénok a társaságban, amit mindenki ért(47/N).

2018. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én sok humoros nőt ismerek. Bátrak, lazák, nem agyalnak egy mondaton 3x mielőtt kimondják. Nekem mindig csak utólag jut eszembe mit kellett volna reagálnom. Kedves Utolsó, hiába voltak közös élmények pl a kollégáimmal, nem tudok lazán reagálni. Egy vacsora alkalmával pedig döntötték belém a pálinkát, már szédültem, és tényleg lenyugodtam, de akkor sem jöttek csípőből a szavak. 2 személyes helyzetekben is csak akkor vagyok laza beszélgetőpartner ha már jól ismerem a másikat, vagy pont hogy egy vadidegen anyuka a játszótérről.

Egyébkènt mindig izgulok hogy mit gondolnak rólam, vagy lehull a lepel az udvarias mosolyomról hogy valójában flegmatikus vagyok, sokszor nincs kedvem jópofizni és a munkámat is csak azért csinàlom mert muszáj vmből megélni, nem pedig azért mert annyira imádnék tenni venni (asszisztens vagyok irodában).

2018. febr. 8. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!