Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ilyenkor?

Mit csináljak ilyenkor?

Figyelt kérdés
A szüleim tavaly közölték velem, hogy betesznek egy szakgimnáziumba. Azt mondták, hogy ennél jobb iskola nincsen: közel van, lesz egy szakmám és egy érettségim egyszerre, lesznek új barátok stb.. Az iskolában ülök már fél éve, de annyira megutáltam a szakmát, hogy legszívesebben elmennék egy másik suliba. Mindig 4-5ös tanuló voltam, de most már csak 3-as. Fél 4-kor mehetek ki a suliból, épp ezért későn is érek haza, mert ráadásul busszal megyek haza. A szüleim nem engednek át egy olyan szakmára, ami tetszik, mert ahhoz nincs érettségi. Mit tegyek?? Nem tudom, hogy mit csináljak, ráadásul az osztálytársaimat is utálom. Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy nem szeretnék tovább abba a suliba járni?? Kezdem úgy érezni, hogy tönkre teszem az életem...

2018. febr. 12. 11:54
 1/8 anonim válasza:
Ez igy nehez szuleidel valahogy megkenne ertetned, az egeszet de ez egy ev hatrany ha barhova is mennel mondjuk az nem sok mi szakmad es mi bajod az osztaly tarsaidal?
2018. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Informatikát tanulok, és az osztálytársaim azért nem jók, mert mindig beszólogatnak, mert én eléggé le vagyok maradva a szakmai tárgyakról, épp ezért is kiröhögnek, és menősködnek. Ők azt hiszik, hogy az övüké az egész világ, de mind1... Nagyon utálom a szakmait, de a szüleim beszélni se akarnak erről az egészről. Szóljak az ofőnökömnek?
2018. febr. 12. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz ki konkrétan egy másik sulit, és közöld hogy te ide akarsz menni.

Én gimi 3.ban csináltam ezt, igaz az én szüleim toleránsabbak, meg ott nem kellett újrakezdeni, hisz csak folytattam...

2018. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
# 3 én már kinéztem magamnak egy új sulit, csak az a baj, hogy a szüleim nem engednek el, és ez nagyon rossz!!! És nem tudják felfogni, hogy én nem tudom így végig vinni, és mindig ugyan azt hajtogatják: azt hiszed, hogy az könnyebb lesz? Gimiről nem lehet szó, mert a városban a gimiben 4-es 5-ös tanulókat vesznek fel, én meg 3-as tanuló vagyok. Ez sima szakközép, de legalább értenék hozzá (szakácsot néztem ki). Igen, tudom, hogy nem egyszerű, de legalább szeretném csinálni, és tudok is főzni. Nem baj, ha elvesztek egy évet, csa menjek már el innen, mert nem tetszik a szakmám! :(
2018. febr. 12. 13:08
 5/8 anonim válasza:

"azt hiszed, hogy az könnyebb lesz?" Sajnos ebben a szüleidnek adok igazat. Ha itt nem találod meg a helyed a társaságban (osztálytársaid közt), akkor egy másik közösségben (iskolában) mennyivel lesz másképp? A soraidból ítélve Te menekülsz valami elől! Én nem ismerem a családi körülményeidet, de nem hinném hogy a szüleid rosszat akarnának neked.

Azt vedd figyelembe, hogy ha váltasz, elvesztesz egy évet! Mi van ha az új hellyel is így jársz? Még egy év mínusz! Volt egy korombeli lány ismerősöm, ki hasonlóan járt, kétszer ugrott neki más- más szakmának és a vége az lett hogy egy se lett, maradt a 8 általános és 17 évesen egy gyerek!

Nem akarlak lebeszélni semmiről, de szerintem nem olyan rossz az informatika érettségivel, utána meg még bármibe belekezdhetsz :)

2018. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
# 5 Tudom, hogy jót akartak a szüleim, de én nekem a mostani szakma nagyon nehéz. :( Nem szeretnék épphogy kettesre érettségizni, hanem minimum 3-4 esre. Nem a szakmában szeretnék menni, hanem megtanulni a főzés alapjait. Az informatikában bárhol el tudok helyezkedni, tudom, de nem szeretném ott tölteni az egész életemet a gép előtt(tudom, most is azt csinálom)Én úgy képzeltem el, hogy először egy szakma, aztán felnőttoktatásban egy érettségi. Nem tudom, de ez az én véleményem, szeretem a szüleim, de ezt kell tennem, úgy érzem!!
2018. febr. 13. 12:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Főiskolába is szeretnék járni, szóval... Jó érettségit szeretnék magamnak, szeretnék minél többet tanulni! Az informatikát már általánosban is utáltam, szóval ez is egy negatív rész.
2018. febr. 13. 12:38
 8/8 anonim válasza:

Melyik suliba tanulsz informatikát? Sokszor iskola függő is. Egyébként én is azt tanulom és hulla vagyok tőle, viszont szeretem és értem is. A szüleim általános ötödik óta mondták, hogy ezt válasszam. Már akkor is programoztam. Egyébként attól eltekintve hogy nagyon fáradt vagyok általában, van időm a barátokra.

(Lány, 16)

2020. okt. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!