Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted van értelme kioktatn...

Szerinted van értelme kioktatni valakit? Ha közben a te energiádat pócsékolod vele?

Figyelt kérdés

Pl. ha adott számos olyan helyzet, hogy valaki zavaró hülyeséget mond, vitatkozni kezdesz vele, de mintha makacsul nem fogadná el, vagy nem érdekelné a mondanivalód (persze közben ő provokálna a sajátjával). Pl. neked is olyan természeted van, hogy nagyon tudod rágni magad azon, hogy a másik milyen buta, idegesítő számodra.


Ilyenkor arra gondolok, habár nekem is voltak hibáim régebben, én is magamról jöttem rá a tévedésemre, nem kellett senki rágja a fülem ahhoz, hogy jobb belátásra térjek.

Amikor valakit sokan kritizálnak (nyílván okkal, mert hangsúlyos hibái vannak), akkor van olyan pont amikor úgy gondolod, hogy az illető túl sok figyelmet kap, csak annyi értelme van a vitatkozásnak, hogy sokáig ráírányul a figyelem?


2018. febr. 12. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

A bölcs ember tudja hogy kivel éri meg vitatkozni és kivel nem :D. Fel kell mérni kivel hogyan és mennyit éri meg vitatkozni. Van akire 1 mondatnál többet nem szánok, de azt jól megfontolom hogy az egész oldalas leturgiáját logikailag összeomlassza, és van akinek 1 mondatára órás beszélgetést is szánok...


Aki csak papolja a magáét, arra nincs miért túl sok energiát fektetni. Ha egyoldalú a kommunikáció, semmi értelme az egésznek. Akkor van értelme ha reagáltok egymás gondolataira (és nem kiforgatjátok), másképp nincs értelme.

2018. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!