Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme az életnek? (1000....

Mi értelme az életnek? (1000. kérdés)

Figyelt kérdés

Az élet értelme sokak szerint, hogy élvezzük.


De rengeteg szomorú, kétségbeesett sorsokat láthatunk az oldalon is. De a való életben is rengetegen vannak, csak ők még nem tudnak róla, vagy elnyomják és/vagy elkábítják magukat: fimet néznek, zenét hallgatnak, hobbikat keresnek, isznak vagy cigiznek. Tök mindegy, mit, de lekötik magukat. Miért? Mi értelme van? Attól, hogy dolgozunk, előre lépünk, esetleg pénzünk van és sikeresek leszünk, vagy családot alapítunk, teljesen mindegy, mit csinálunk. Ki, mit ér el... a végén mind meghalunk. Az egy dolog, na de addig?


Hogyan kereshetném meg az én életem értelmét? Hogyan jöhetek rá?


Szerintem írnom sem kell, de az emberek többsége barátságokra, kapcsolatokra vágyik. Szociális lények vagyunk.

Én is szeretnék egy kapcsolatot, talán ez a legfőbb vágyam. Talán segítene, DE! Mi történik, ha X hónap vagy év után szétválunk?

Akkor ugrott minden! Gödörbe esek. De nem csak én, biztos sokan.


Szóval az embernek TELJESEN egyedül kell boldognak tudni lenni? Ha igen, akkor hogyan? Ti hogyan álltok hozzá?


Van valakinek tapasztalata?



2018. jan. 28. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Majd amikor idősen a halálod előtt fogja majd a gyereked (vagy bárki más akit szeretsz) a kezed és tudod, hogy veled van, majd rá jössz, hogy mi az élet értelme.
2018. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Mi van, ha nem lesz gyerekem, mert nem akarok?


Ettől eltekintve sok gyerek le se sz*** szüleit (ilyen-olyan okokból) öregkorukra. Nagyon sokan!


Ez nem lehet szerintem az élet értelme. Szerencse kérdése.

2018. jan. 28. 18:49
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Legyőzni az állati ösztönöket és ember lenni.Tehát: Nem keresünk párt,nem nemzünk gyermeket hanem észrevesszük fajunk hibáját és hagyjuk kihalni.
2018. jan. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!