Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a duma hogy "Azért...

Mi ez a duma hogy "Azért dolgozol a pénzért hogy elköltsed? "

Figyelt kérdés

Ezeket olyanok szájából hallom leginkább akikkel körbe vagyok véve a munkából kifolyólag, most 70embert vettek fel, és további létszám növelést terveznek mert addig a kiírt gyártást nem tudják elindítani, emberhiány miatt és mindez egy nagy multinál.


Egy fiatal 19 éves gyerek dolgozik most egy hete nálunk akivel egy buszon jövök, összehaverkodott velem, talán a hasonló ízlés stílus miatt.


Ő 130 körül kap operátorként, én szakirányú végzettségből kifolyólag kapok 180at, amikor 19 évesen dolgozni kezdtem már akkor megnéztem a pénzt, és azt hogy mire költök akkor kerestem valami 90-110 között, de míg más a legjobb telefonnal mutatkozott addig nekem első volt hogy a motorom rendben legyen, gumi csere, lánc stb aminek van is látszata, és értelme.


A beszélgetésünk során előjöttek az igények, mondta nekem hogy most a jelenlegi Galaxy S8 ha eladja, utána felpótolja és vesz egy Iphone X-et, már akkor tudtam hogy ez is egy hülyegyerek aki a látszatot akarja fenntartani, ez ugyanolyan mint a fillérekből élő BMS-s, aki utángyártott alkatrészekkel oldja meg a javíttatást, mert eredetire nincs keret.


Én is kiadok cipőre 40 körül, de azt hordom a tél kivételével mindennap közel 4-5 évig, a jelenlegi legalább most lépett az 5. évébe


Egy cigány gyerek volt még hasonlóan pénzköltő, neki a fülbevaló meg nyaklánc biznisz volt a mindene, cserélgette őket, ha nem volt pénze jobbra, beadta zaciba valamelyiket és így megvette a drágábbat, jobbat.

De nála is ez volt a gond hogy egy forintja nem maradt már hóközepén, csak ugye szülőknél élt és megvolt a háttér.


Én is itthon élek, de egy kis autóval járok, meg hobbim a motorozás de pénzben nem mérhető a felszabadult boldogság amit nyújt, én közel 6 éve gyűjtök saját ingatlanra, legalább egy házra, egy lakást tudnék már venni de az igények miatt nem elég, így marad a spórolás.


Viszont senkit nem ismerek huszonévest aki mondjuk havi 100-at eltenne, én a magam 130-140 ezres havi megtakarítást nem is reklámozom mert kinyírnának érte.

Az ilyen embereknek nem cél az hogy ha kapcsolatban élnek majd hogyan fognak függetlenedni, esetleg saját életet kezdeni? vagy jó ez a szülőknél alvás, pár nap ott alvás?


Már pedig nulla forint megtakarítással 20 év felett, konkrétan el van szúrva az élete az ilyeneknek, mert marad az albérlet vagy a szülő után öröklés.

Esetleg ha külföldre kimegy behozhatja a lemaradást.


Viszont volt olyan is aki megjegyezte hogy valakinek benzinre is jut? Majdnem felvilágosítottam hogy nem kellett volna 21 évesen gyereket csinálni, aztán szét menni, és most nem lennél egy nincstelen földönfutó senki.

25F


2018. febr. 13. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Mit érdekel ki mire költ és hogyan él? 25F
2018. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Neked ez miert faj?
2018. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem fáj, de pont azok morognak akik végigdolgoznak 130 ezerért egy hónapot, és úgy költik el mint aki egy hétre kap ennyit.
2018. febr. 13. 20:07
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

elfáradtam,mire elolvastam.

Most mivan?

2018. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ebbol a nezopontbol a motorra kolteni is total felesleges. Az is csak neked fontos, csak szorakozas, felesleges luxus. Nem azert el az ember, hogy dolgozzon, hanem forditva. A cigany gyereknek az ekszer volt a motor, a fiatal sracnak meg a telefon.
2018. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Van akinek ez tetszik nem gondol a holnapra addig költi a pénz amíg van.
2018. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

De miért pörögsz ezen, drágábban adják neked csak ezért a kenyeret vagy mi?

Havi 140k-t meg hogy takarítasz meg 180 ezerből?!

2018. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek van vágya hogy majd ha dolgozni kezd és rendszeres jövedelme lesz mire költi ez egyénenként eltérő van aki a motorok negszállotja motort bütyköl tuningol , van aki a "legjobb,, okos kütyüre vágyik , van olyan is aki befektet több kevesebb sikerrel ...

Amit gyerekként nem kaphatot meg ezer egy oknál fogva hát most megteremti magának ez már csak szive joga.

2018. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Ezek a példák akiket felsoroltál konkrétan csak a jelenre koncentrálnak, nem hosszútávon. Ha minden jól megy idén nyáron már fogok vállalni diákmunkát most először, azzal lehet kicsit 'lazábban' fogok bánni. Viszont ha "rendes" munkám lesz biztos hogy a fizum felét el fogom rakni spórolásra. 16f
2018. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg a futás a hobbim, évi egy futócipőt vásárlok kb 15000 forintért.

Még ilyen drága és fölösleges dolgot, mint autó és motor, tömegközlekedés is van a világon.

2018. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!