Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a duma hogy "Azért...

Mi ez a duma hogy "Azért dolgozol a pénzért hogy elköltsed? "

Figyelt kérdés

Ezeket olyanok szájából hallom leginkább akikkel körbe vagyok véve a munkából kifolyólag, most 70embert vettek fel, és további létszám növelést terveznek mert addig a kiírt gyártást nem tudják elindítani, emberhiány miatt és mindez egy nagy multinál.


Egy fiatal 19 éves gyerek dolgozik most egy hete nálunk akivel egy buszon jövök, összehaverkodott velem, talán a hasonló ízlés stílus miatt.


Ő 130 körül kap operátorként, én szakirányú végzettségből kifolyólag kapok 180at, amikor 19 évesen dolgozni kezdtem már akkor megnéztem a pénzt, és azt hogy mire költök akkor kerestem valami 90-110 között, de míg más a legjobb telefonnal mutatkozott addig nekem első volt hogy a motorom rendben legyen, gumi csere, lánc stb aminek van is látszata, és értelme.


A beszélgetésünk során előjöttek az igények, mondta nekem hogy most a jelenlegi Galaxy S8 ha eladja, utána felpótolja és vesz egy Iphone X-et, már akkor tudtam hogy ez is egy hülyegyerek aki a látszatot akarja fenntartani, ez ugyanolyan mint a fillérekből élő BMS-s, aki utángyártott alkatrészekkel oldja meg a javíttatást, mert eredetire nincs keret.


Én is kiadok cipőre 40 körül, de azt hordom a tél kivételével mindennap közel 4-5 évig, a jelenlegi legalább most lépett az 5. évébe


Egy cigány gyerek volt még hasonlóan pénzköltő, neki a fülbevaló meg nyaklánc biznisz volt a mindene, cserélgette őket, ha nem volt pénze jobbra, beadta zaciba valamelyiket és így megvette a drágábbat, jobbat.

De nála is ez volt a gond hogy egy forintja nem maradt már hóközepén, csak ugye szülőknél élt és megvolt a háttér.


Én is itthon élek, de egy kis autóval járok, meg hobbim a motorozás de pénzben nem mérhető a felszabadult boldogság amit nyújt, én közel 6 éve gyűjtök saját ingatlanra, legalább egy házra, egy lakást tudnék már venni de az igények miatt nem elég, így marad a spórolás.


Viszont senkit nem ismerek huszonévest aki mondjuk havi 100-at eltenne, én a magam 130-140 ezres havi megtakarítást nem is reklámozom mert kinyírnának érte.

Az ilyen embereknek nem cél az hogy ha kapcsolatban élnek majd hogyan fognak függetlenedni, esetleg saját életet kezdeni? vagy jó ez a szülőknél alvás, pár nap ott alvás?


Már pedig nulla forint megtakarítással 20 év felett, konkrétan el van szúrva az élete az ilyeneknek, mert marad az albérlet vagy a szülő után öröklés.

Esetleg ha külföldre kimegy behozhatja a lemaradást.


Viszont volt olyan is aki megjegyezte hogy valakinek benzinre is jut? Majdnem felvilágosítottam hogy nem kellett volna 21 évesen gyereket csinálni, aztán szét menni, és most nem lennél egy nincstelen földönfutó senki.

25F


2018. febr. 13. 19:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én drága koncertekre járok, mostanában ez a hobbim. Arra költöm a spórolt pénzem. 39 évesen úgy döntöttem, a régi, használt kanapé jó nekem, de ha már melózok 50-60 órát egy héten, legyenek életre szóló élményeim.
2018. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én motoroztam is, el is raktam (na jó, a motor után már nem annyira), albérletet is fizettem Buda zöldövezetében, mindezt nem is jó fizuból. Nekem ez így volt kerek.

De ez végülis az én dolgom. Ha más elveri, az ő dolga. Van, aki minimálbérből cigire és évi egy 100 ezres telefonra költ...

2018. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%
Hülyeség ez az egész. Persze elrakhatok havi x összeget és 20 év múlva vehetek is belőle egy házat... Vagy élvezhetem az életemet, költhetek a hobbijaimra és ha valami nagyobb kiadás kellene, akkor ott a bank. Ez az ő életük, te törődj a sajátoddal. Ha te a párna alatt akarod kuporgatni a kereseted 99%át és pirítóson fogsz élni, hogy spórolhass, engem az sem érdekel. Otthon élsz a szüleiddel, az életről még fingod sincs, majd akkor beszélj, ha nem anyuci mossa majd az alsógatyádat.
2018. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

Ahogy látom ez a téma neked a legfontosabb. Csak te akarod beosztani a másik pénzét. Nem a tiedet költi telefonra, nem mindegy?

Ha szórja a pénzt hülyeségre azzal magával szúr ki. És biztos vagyok benne hogy te is szórsz el annyi pénzt.

Szerintem is hülyesé mobilra ennyit kiadni. De nem az én pénzem, nem az én dolgom. Neked a motor, neki a telefon. Valaki eldohányozza. Nem mindegy mi okoz másnak örömet?

A felelőtlen költekezés meg alapból csupán önsorsrontó. Csak magát tudja vele tönkretenni, téged nem. Akkor mitől félsz?

A mamahoteles majmok se a te gondjaid. Majd a család megoldja, lesz ami lesz. Ezen tényleg kár ìgy kiborulni. A lényeg hogy te tudod mit csinálsz, abba ne szóljon bele senki. Élni és élni hagyni.

Üdv. Egy 20 éves BMW-s aki költ annyit a kocsira mint te a motorra vagy a srác a telefonra, de nem érdekli ki mit gondol erről.

2018. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért te miért dolgozol, nem azért, hogy megvedd magadnak azt amit szeretnél ?!


Te olyan fiatalokról írsz, akik azt sem tudják még, hogy mi fán terem az élet, a spórolás, majd megtanulják, van idő bőven.

2018. febr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor fiatalon elkezd dolgozni az ember, es eloszor kolt arra, amire akar, eloszor tudja megvenni azokat a dolgokat, amikre regota vagyik, de a szulei nem tudtak neki megadni, altalaban ez a helyzet mindenkivel 1-2 evig. A tobbseg nem tesz felre, csk elvezi, hogy vegre megvehet maganak dolgokat pusztan azert, mert az oromet okoz neki. Nincs is evvel semmi baj szerintem. Idovel majd elkezdenek a jovore is gondolni, addig hagy elvezzek mar, elsosorban azert dolgozik az ember, nem azert, hogy a sirba vigye a milliokat, amit osszekuporgatott zsiros kenyeren meg vizen elve.
2018. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mindenki arra költi a pénzét amire akarjan. Ők a mának élnek, a mostból szeretnének minnél többet kihozni, te raksz félre a jövőre. Mindegyiknek megvan a maga előnye, hátránya. Én is inkább hozzád hasonlítok ilyen téren, ált fizum 80% át félreteszem (még az első fizetésem előtt megfogadtam, hogy amíg nem lesz lakásom havonta minimum 100ezret félreteszek), persze szülemmel élek, a cél, hogy minnél hamarabb meglegyen a pénz egy lakásra, albérletre sajnálnék "kidobni" súlyos tízezreket... Hobbim nekem is van, de szerencsére a bicó-ra nem kell sokat költeni.

21F

2018. febr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!