Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiány vagy egészséges...

Önbizalomhiány vagy egészséges önértékelés?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam kifejezetten szép nőnek, de csúnyának se. Olyan átlagosnak, de ha megkérdeznék, mit változatnék meg magamon, akkor nem tudnék olyan részletet mondani, ami zavar.

Simán kimegyek smink nélkül az utcára, illetve nem szoktam órákig készülődni.

A hajammal többnyire nem csinálok semmit, mert nem lehet. Nem sikerült még sose jobbra, mint amilyen a természetes állapotában (frissen mosva, megfésülve, kibontva).

Nem szoktam fényképezni magam, ritka kivételtől eltekintve azt sem szeretem, ha engem fényképeznek.

Nyaraláson sem szeretek ilyen vagy olyan épületek, tájak, akármik előtt szobrozni, szebb az nélkülem.

Nincsen Facebook-om és Instagramom sem.


Egy másik kérdés ihletett.


-lány-


2018. febr. 15. 17:03
1 2
 1/11 Gál Zoé ***** válasza:
61%
Egy újabb hülye kérdés.
2018. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elfér itt a többi mellett ;)
2018. febr. 15. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Egészséges önértékelés. A másik lány, vagy ha az is te voltál, sokkal inkább úgy írt mint aki lemond magáról, mint aki azt se tudja kicsoda. Te viszont kijelented ezt vagy azt magadról, tehát van önértékelésed, és ezáltal több önbizalmad is, mint a másik lánynak. :)
2018. febr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki a "másik lány", a másik kérdésre gondolsz?

Azt nem én írtam ki, csak elolvastam.

2018. febr. 15. 17:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Örülök, hogy írtál magadról egy oldalt, de ebből nem derült ki, hogy hová akartál kilyukadni...
2018. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez messze nincs egy oldal, ez konkrétan 8 sor.


Az a kérdés, hogy a fenteb vázolt nézőpont tekinthető-e egészséges önértékelésnek, vagy önbizalomhiány.

Mivel sokak szerint aki nem látja szépnek magát, önbizalomhiányos.

2018. febr. 15. 17:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben vagy, szerintem, pipálom az egészséges önértékelést! De sajna ez már egyre jobban kuriózum lesz a jövőben, ahogy látom a trendeket! :(


Igaz nekem van fészbúkom, de nem függök rajta, ápolom vele a régi kollégákkal meg barátokkal (akikkel jóban voltam anno) a kapcsolatot, csak másfelé váltak az útjaink. Néha posztolok valami vicceset vagy rendszerkritikus posztot, oszt ennyi. :) Mindent lehet, csak ésszel. :)

2018. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem sok köze van az önbizalomhoz, nehogy már abból kéne következtetést levonni rólam, hogy van-e facebook-om, vagy sem. Mi az, hogy másik kérdés ihletet, most kíváncsi vagy valamire, vagy csak az írói képességeidet próbálgatod?


Az önbizalomhiány problémák általában a társas kapcsolatokban kerülnek felszínre, vagy hogy miként nyílvánulok meg emberek előtt.

Az általad felsorolt sok szempontból nem lehet következtetést vonni erre, pl. ha nem fényképezed magad az azt jelenti, hogy nem vagy egoista, ebből nem derül ki, hogy önbizalomhiànyos lenne, vagy jó önértékelésed.

2018. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 Csak annyit írtál, hogy nem látod kifejezetten szépnek magad és csúnyának se. Ez semleges, nincs ebben önbizalomhiány.
2018. febr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább egészséges lenne. Sajnos manapság egyáltalán nem ez a norma. Így is meg fogod találni, aki szépnek lát, többi meg mind csak önfényezés és magamutogatás. :) Többnyire ezért is vannak nagyon sokat elszállva sajnos.
2018. febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!