Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gá az, ha 26 éves...

Mennyire gá az, ha 26 éves korom létére még anyámmal lakok? /F

Figyelt kérdés
Vehetnék ki albérletet, de azt a verziót én sose tartottam sokra csak hogy elmondhassam hogy egyedül lakok. Így többet tudok spórolni. Sokkal többet.
2018. febr. 17. 14:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A csekkeket konkrétan én állom. Plusz 20-30 ezer amit odaadok neki bevásárláshoz. Ezen kívül a maradék pénzemből gazdálkodok ami magamat illeti. Megveszem amire épp szükségem van.
2018. febr. 17. 15:23
 12/18 anonim ***** válasza:
6%
Ha te egészségesnek érzed, hogy felnőtt férfi létedre anyáddal laksz egy panellakásban, aki főz, mos, takarít rád, miközben némi aprópénzzel "támogatod" akkor semmi probléma nincs. Nem is értem miért érzed ezt gáznak? :) Vicces, hogy az albérletben élőket lenézed, és nem tartod sokra, de anyáddal közösen a panellakás nem derogál... :D
2018. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mondassz valamit utolsó...de épp ellenkezőleg amúgy. Többre tartom sokkal azokat akik bele mernek vágni az albérletbe. Amit spórolni tudok azt úgy tudom, hogy szórakozni alig járok el. Elég egészséges életmódot folytatok. Szabadba járogatok edzeni, nem terembe. Ennyi a hobbim. Semmi drága dolog. Nem költök számítógépre, xboxra meg ilyesmikre. Csak azt nem tudom ,hogy akik albérletbe vágnak bele mondjuk ketten, egy pár, azok hogyan s miképp tudnak spórolni és mire mennyi jut nekik.
2018. febr. 17. 15:45
 14/18 A kérdező kommentje:
De persze tudom ezek függnek attól, hogy kik mennyit keresnek és mennyire igényesek.
2018. febr. 17. 15:49
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez a te dolgot,senki se szólhat meg érte.Ha nem fog megfelelni a helyzet tudsz rajta változtatni.Nekem sajnos az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé,hogy függetelnedjek itthonról,de azon vagyok,hogy ez megoldódjon.
2018. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gáz nincsen benne. Soha nem is értettem, hogy ez miért baj, miért ciki stb... Persze, azt én sem tartom normálisnak, ha valaki felnőtt dolgozó emberként úgy él otthon, mint gyerekkorában és kiszolgálják, körülugrálják, gondoskodnak róla, emiatt az illető teljesen önállótlan és életképtelen. Ugyanakkor nem minden esetben van erről van szó, ahogyan a kérdező esetében sem. Szerintem, ha valaki dolgozik, pénzt keres, legalább a költségei egy részét fedezi (megegyezés alapján) és kiveszi a részét a házimunkából, akkor ott semmi probléma nincsen. Igazából ezeknek a nagy része attól függ, hogy hogyan egyeznek meg egymással. Egy időben például a tesóm és én is otthon laktunk a szüleinknél, akik egy forintot sem voltak hajlandóak elfogadni tőlünk (jól állnak anyagilag, nem jelentett nekik óriási plusz költséget és azt akarták, hogy tudjunk spórolni, félretenni elég pénz). Ugyanakkor egyes családokban ez már anyagi problémát okozott volna, így ott evidens, hogy megbeszélik, hogy ki, mennyivel, mibe szálljon bele. Ezen szerintem kívülállóként hülyeség vitatkozni vagy ítélkezni, mert senki nem lát bele a másik életébe, minden család más. Például van ahol a szülők irányítani akarják a felnőtt gyereküket, mindenbe beleszólnak, nem hagyják élni stb., ebben az esetben valószínűleg én sem szeretnék hazamenni. Ugyanakkor mi például tök szívesen költöztünk haza, mert jó a kapcsolatunk a szüleinkkel és ők is örültek neki, hogy több időt tölthetünk együtt. Mai napig nem értem, hogy miért lett volna jobb, ha egy kis albérletben ücsörgök egyedül vagy egy halom idegennel nyomorgok együtt, mikor lehetőségem volt arra, hogy hazaköltözzek a családomhoz, akiket szeretek. Minden szempontból (érzelmileg, anyagilag stb.) jobban jártam vele és egyáltalán nem bántam meg.
2018. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen általános.

Szerintem egyre több lesz az ilyen.


Egyszerűen irreális magasak a lakhatási költségek.

Ha normális a családod,vagy nem laktok sokan pláne érdemes.

2018. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem gáz, sokan 40 felett is az ősökkel élnek. A kényszer nagy úr.
2018. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!