Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem igazán érdekel már az...

Nem igazán érdekel már az életem. Úgy vagyok vele, hogy egyre kevésbé érezném elfogadhatatlannak, ha harmincéves korom előtt meghalnék. Normális ez?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, de úgy érzem, mintha már leéltem volna egy egész felnőtt életet. Kamaszként szorongó frusztrált, görcsös voltam, és társasági emberként az volt a megélésem, hogy nem érdeklek semkit. Semmit nem váltottam be a reményeimből, egyáltalán nem olyan lettem, kint amilyen lenni akartam. Annyira nem szereztem élményeket, annyi mindenből maradtam ki, hogy eltűnt az életerőm, és mostmár csak egyik napról a másikramvonszolommagam, as züleimnél élek, nem csinálok semmit, és nem is akarok. Ha belegondolok, hogy úgy telt el a bulizásra, ismerkedésre, önmagam megtalálására szánt fiatalkor, hogy nekem ezek mind kimaradtak, és most így kell belépnem a felnőtt életbe, a törlesztőrészletek, munkahelyek, autóbiztosítások, adók világába, egyszerűen úgy érzem, nincs miért élnem. Mintha más életét élném. Ki akarok belőle szállni.
2017. ápr. 14. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
legyél alkesz úgy mint minden normális ember
2017. ápr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hmm.. mondanám, hogy fel a fejjel, de ha 24 évesen csak annyit tudsz mondani, hogy semmihez sincs kedved, sajnálod az elmúlt "gyerekkorodat", stb stb, akkor valóban egyesnek adok igazat és csapassad a szeszt ezerrel, ha anyádék bírják majd pénzzel.
2017. ápr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem értem a tanácsot. Vagy megerősödöm, és élek, alkalmazkodva a világhoz, vagy fogom és megölöm magam. De annak mi értelme van, hogy elkezdek inni és lassan elzüllök, ami se az egyik, se a másik? Ez kb. az utolsó, amit tennék. Aki egészséges, az elég bátor, hogy éljen, és félve gondol a halálra. Aki depressziós, az màr nem fél a haláltól, mert nincs perspektívája, az élettől viszont fél. Középútnak nem látom értelmét, az csak kb. elnyújtott szenvedés.
2017. ápr. 14. 01:20
 4/9 anonim válasza:
Kezdj el csinálni valamit. Napi 15 perc fókuszált olvasás figyelemelterelés nélkül. Csináld 2-3 hétig, kifejlődik benne annyi akaraterő, mint egy izom, hogy elkezdj talpra állni, és nekikezdhetsz valami nagyobbnak.
2017. ápr. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Valószínűleg az a legnagyobb baj, hogy saját leírásod alapján csak otthon mereszted a segged és nem csinálsz semmit, ettől minden ember bekattan előbb vagy utóbb.


Kezdj el dolgozni, lesz pénzed, és a kevés szabadidőd sokkal hasznosabban fogod tudni tölteni, mert megtanulod értékelni hogy van.

2017. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De én tanulni akarok még, nem dolgozni. Eddig nem azt tanultam, ami érdekelt, hanem amit úgy éreztem, hogy megfelel a szüleimnek...
2017. ápr. 14. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi a probléma? Jelentkezz oda, ahol tanulhatod, amit szeretnél, ha nincs elég pontod lehet újraérettségizni, nyelvvizsgázni. Szerintem jó páran kimaradtak az igazi életből fiatalkorukban, de még az életed bő másik fele hátravan. Bőven kiélheted még magad, biztosan olvastál róla, hogy kitolódtak a felnőtté válás korhatárai.Élj most a lehetőségeiddel
2017. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De az az igazság, higy nem vagyok abban biztos, amit szeretnék. Tudom, hogy furán hangzik, de valahogy nem érdekel eléggé, ami érdekel. Évek óta ez van. Csomó mindenben jó vagyok, de valamiért nem megy, hogy energiát tegyek belejük. Olyan, mintha nem termelődne bennem dopamin. Régen imádtam a természet világát, egyedül is kirándultam, állandóan állatos könyveket bújtam, de aztán valahogy nem tanultam rá eléggé. Mindennel így vagyok egy ideje. Megvan az érdeklődés, de mintha fizikailag és lelkileg hiányozna hozzá az energia. Mintha lenne egy versenyautóm, de nem tudnám beindítani, mert üres lenne a tankja. Nem lelek örömet abban sem, ami érdekel. Nem kapok motivációt.
2017. ápr. 14. 13:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát motiváljon az, hogy neked megadattak bizonyos lehetőségek, még ha szükösek is, de megadattak és tudsz élni velük csak akarni kell. Van két kezed, lábad, a magad ura vagy, tehetsz azért, hogy jobb életed legyen. Mit mondjon az aki nyaktól lfeleé béna, vagy hasonló, gondolj csak bele, hogy vannak akik 1 percre is örömmel lennének a helyedben. Túl értékes az élet ahhoz, hogy önpuszító, nihilista gondolatokkal romboljuk.
2017. ápr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!