Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Közel 3 év (érettségi) kihagyá...

Közel 3 év (érettségi) kihagyás után jelentkeztem tanárira. Nagyon félek, hogy nem fog menni a tanulás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már anno is tanáriban gondolkoztam, csak muszáj volt dolgoznom, és azóta a legrosszabb munkahelyeken, vagy munkanélküliségben tengődtem. Elszoktam a tanulástól.

Kihullok szerintetek? :/

két, de ha úgy vesszük a pedagógiával három szakot kell vinnem. Félek.


22F



2018. febr. 17. 16:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nyugtató-altató függőségen egyébként már túl vagyok. :D
2018. febr. 19. 19:44
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem akarsz tanítani, akkor ne menj tanár szakra! Történelem biztos, hogy van bölcsész szakként, a könyvtár informatikus-könyvtáros párosításban van. A tanár szakon kemény iskolai gyakorlat van, fél év. Na annak nincs értelme, ha nem ezt akarod.
2018. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Félek hülyeséget csinálok, de ha könyvtár a cél akkor a pedagógus diplomával többre megyek, meg úgy tudom, hogy tanári diploma azért ér valamit.

Javítsatok ki még most, ha tévedek. :D

2018. febr. 19. 20:08
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem fog tetszeni a válaszom, de szerintem jobb lenne, ha csak akkor kezdenéd el az egyetemet, ha szeptemberig rendbehoztad magad lelkileg. Ilyen állapotban már előre borítékolhatod a kudarcot. Az egyetemen senkit nem fog érdekelni, hogy hány éves vagy és mit dolgoztál ezelőtt, ha aljamunkát végeztél, akkor is ugyanazt kell teljesítened, mint a professzor fiának. Csak az energiádat pazarolod, ha a múlt miatt siránkozol. Azt az energiát, amit mondjuk tanulásra is fordíthatnál, hogy ne érjenek újabb kudarcok. Ne éld bele magad az önsajnálatba, hogy "velem így meg úgy kicseszett az élet", mert nem csak te vagy így, egyetemen is biztos, hogy lesznek mások is hasonló helyzetben. Túlspilázod azt is, hogy "már" 22 vagy, még bőven időben vagy ahhoz, hogy elkezdj egy szakot, nem te leszel az egyetlen, aki nem 18 éves (ránézésre meg úgysem mondja meg senki, hogy hány éves vagy).


(#7 és #9 voltam)

2018. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "a tanári diploma azért ér valamit"? Ennek nincs semmi értelme! Természetese minden diploma ér valamit (jó, a szabad bölcsészet meg a kommunikáció nem annyira), és ha könyvtáros akarsz lenni, ahhoz nem kell tanárnak lenned? Nem lehet, hogy a meglévő önbizalomhiányod mellé (irány a pszichológus, nem a pszichiáter!) még az is belejátszik az egyetemtől való ódzkodásodba, hogy valami rejtélyes oknál fogva olyan szakra jelentkeztél - mintha direkt tetted volna, hogy bejöjjön a kudarc -, amit nem is kívánsz élethivatásodul? Ez esetben jövőre újra kéne jelentkezni - nem tanárszakra. Addig önképzéssel, előadások hallgatásával, könyvekkel visszarázódhatsz a tanulásba.
2018. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

És több mint 1 évet mit csinálok ismét?

Jelenleg is tengődöm.

2018. febr. 19. 21:55
 17/17 anonim ***** válasza:
53%
Visszarázódsz... Én 4 év után mentem egyetemre és soha nem buktam semmiből, pedig sok volt a matek is. Először nehéz lesz, de nem kell megijedned, hozzászoksz.
2018. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!