Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az óraátállítás következtében...

Az óraátállítás következtében miért van mindenki rosszul?

Figyelt kérdés

Sajnálom, biztos nagyon buta lehetek, hogy ezt nem tudom, de annyi riport, poszt van erről, hogy így beteg, meg úgy beteg...Viszont egyszer sem hallottam (legalább is nem emlékezek rá) a tudományos magyarázatát, hogy miért van ez.

Ilyenkor valami a szellemi háttérben történik, vagy egy féreglyuk jelenik meg a föld mellett, vagy esetleg Ssupernóva jön létre, amitől rosszul lesznek az emberek? Esetleg csak simán annyi, hogy az emberek nem bírnak ki még plusz vagy mínusz egy órát? Nekem soha sem ártott meg az átállás, sem a körülöttem élőknek, barátoknak...



2018. febr. 17. 18:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak a tavaszi zavar, amikor veszítünk egy órát.
2018. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%

Én pont a tavaszit imádom. A plusz minusz 1 óra alvás nem zavar, mivel hétvégén kell állítani és többnyire nem fix, kötött programok alkalmával, vagyis kitudom pihenni.

A fénynek, a világosságnak örülök! Utálom, hogy sötétben kelek és sötétben érek haza, bár már egy leheletnyit jobb, de a nyári lesz nekem az igazi!!!

Egészségügyi bajom nincs ebből, de fölöslegesnek tartom, mert valóban bekavar a dolgokban és annyi haszna nem tudom hogy van-e mint amennyi hűhóval jár.

2018. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Pont erre akartam kilyukadni! Legtöbbünket max csak a "kis" alváshiány, vagy a hosszabb munkaidő akaszt ki. Engem jobban kiakaszt, megvisel, amikor mély álomból ébreszt a mobilom, fél óra se elég hogy észhez térjek és úgy mozgok mint egy zombi.
2018. febr. 17. 22:19
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Unió egyébként állítólag elkezdett dolgozni azon, hogy eltöröljék. 1-1 országban fixálni nincs értelme, mert az kavarodást okozhat az országok közötti közlekedésben, szállításban, de ha globálisan törlik el, úgy már van értelme. Nekem igazából az lenne a jó, ha átállnánk egy fixre, nem látom hasznát, hiszen teljesen megváltozott az életünk, a közvilágításban is léteznek már napelemes és alkonykapcsolós (vagyis amik érzékelik a sötétedést, világosságot) megoldások. Én nem szeretek rendszeresen sötétben ébredni, a korai sötétedést jobban elviselem, de így is, úgy is kell valamelyikhez alkalmazkodni, sőt, télen mindkettőhöz, ha valaki teljes munkaidőben dolgozik. De emlékszem, mikor iskolás voltam, volt olyan, hogy valaki a nyárira átállás miatt késett a suliból.
2018. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!