Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért adják fel az emberek...

Miért adják fel az emberek ilyen könnyen az egymással való kapcsolatukat?

Figyelt kérdés
Elsősorban párkapcsolatra gondolok, de családi/baráti körben is többször jártam már így. Ha valami probléma merül fel, általában a másik fél nem megbeszélni akarja, hanem rögtön véget vet a kettőnk közti kapcsolatnak. Párkapcsolat esetében ez főként az első 1-2-3 hónapra jellemző, ahogy felmerül valami, amiben nem értünk egyet vagy esetleg zavaró tényező a másikkal szemben, akkor azt nem megoldani akarják, hanem rögtön lelépnek. De ez a tulajdonság sokszor a baráti körömben, sőt a családi kapcsolataimra is jellemző. Ha valami feszültség van a családban, akkor senki sem akarja tisztázni, megbeszélni, hanem rögtön támadják a másikat, illetve eltávolodnak a másiktól. Ugyanígy van a barátokkal is. Így hogy lehetne normális emberi kapcsolatokat kialakítani!? Vagy ez a nagy "beszéljük meg" és "kitartok melletted, mert fontos vagy nekem" dolog csak az én hülyeségem? Tényleg rögtön lépni kell a másik mellől, ha a probléma megoldható lenne?
2018. febr. 20. 11:40
1 2
 1/13 fosfosfosfos ***** válasza:
56%

Végre feltette valaki ezt a kérdést. Én is ezt látom. Régebben hiába baxtunk ki egymással, vesztünk össze vagy utáltuk egymást akár hetekig, utána mindig békülés következett. A környezetemben azt látom én is, hogy egy butaságon felhúzzák maguk az emberek és örök haragot fogadnak.

Válasz: Mert ilyen buták lettek az emberek. Tökéletes leányálomként idealizálják a barátságokat, így csalódnak és az első összeveszéskor inkább azt mondják, Ez nem fog menni. Valószínűleg valami internetes népbetegség ez is.

2018. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolkodok, ahogy te, szerencsére a férjem is. 😊 Sosem fogom megérteni azokat az embereket, akik tök lazán dobálóznak emberekkel, kapcsolatokkal. És nem is feltétlenül a problémamegoldó képesség (hiánya) miatt, hanem hogy érzelmileg hogy bírják kivitelezni azt, hogy azonnal kidobják a szeretteiket is akár, 1-1 apró konfliktus miatt is.
2018. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Örülök hogy nem vagyok ezzel egyedül. Én nem hiszek abban, hogy vannak tökéletes emberek, ezért próbálom őket elfogadni olyannak amilyenek, és igyekszem kompromisszumokat kötni. Remélem, hamarosan találok hasonló felfogású ember(eke)t, akikkel sikerül tartós kapcsolatot kialakítanom, és megbízhatok bennük. Sajnos mostanában kezdek elég reményvesztett lenni, már nagyon nehezem veszem rá magam az új emberekkel való ismerkedésre emiatt. Nagyon sokat csalódtam emberekben, sokan hátrahagytak. De örülök a válaszaitoknak, mert ezek szerint vannak mások is, akik hasonlóképpen gondolkodnak, mint én. :)
2018. febr. 20. 12:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: Sokan félnek szembesülni a saját (főleg a jellembeli) hibáikkal, a kritikákat meg gyakran a személyük elleni támadásnak veszik. A megoldás pedig munkával jár és esetenként fájdalmas is lehet. Azt meg kevésen merik bevállalni, így inkább feladják.
2018. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De ha mindenki így áll hozzá a dolgokhoz, akkor sosem lesz tartós emberi kapcsolatuk. Párkapcsolat esetén dühítő ez, amikor az első néhány hónap után megjelenik egy kisebb probléma, amit csak le kellene kommunikálni, és ehelyett inkább csak otthagyják a másikat. És persze ezek után mindenki csodálkozik, hogy miért nincs egy rendes, hosszabb távú párkapcsolata.

Nemrég keveredtem egy olyan szituációba egy másfél hónapos kapcsolatban, hogy volt egy kisebb problémánk, mindketten észrevettük, !még meg is beszéltük, és egy nevezőre sikerült jutnunk!, ennek ellenére elhagyott, pedig bizonygatta, hogy fontos vagyok neki, és milyen jól érzi magát velem. Nem tudom egyszerűen felfogni az ilyen szituációkat.

2018. febr. 20. 12:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Valóban nem lesz tartós kapcsolatuk, de ez az ő bajuk. Nem a te hibád, ha valaki képtelen felnőtt ember módjára kezelni a súrlódásokat. Még a legjobb párkapcsolatokban is előfordulnak kisebb-nagyobb viták. Aki nem tud/akar a másikhoz alkalmazkodni, az igényeit nem veszi figyelmebe és még megoldani sem hajlandó a felmerülő problémákat, az párkapcsolatra alkalmatlan. #4-es voltam.

2018. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért van ez, mert a fogyasztói társadalomban nőttünk fel és az van "belénk programozva", hogy ha valami(valaki) "elromlik", akkor kidobjuk és veszünk egy újat, csak időpazarlás a dolgok javításával foglalkozni, ha ugyanannyi vagy kevesebb pénz- és energiabefektetéssel egy újat kapsz, ami tökéletes, vagy még jobb is, mint az előző. A barátságokkal, párkapcsolatokkal is ugyanígy vannak az emberek, az ömlik a a médiából, hogy "keresd meg az igazit" meg a "nagy Őt", ha felmerül egy probléma, akkor nem az az ember első gondolata, hogy hogyan lehetne megoldani, megbeszélni, változtatni, hogy mindkét félnek jobb legyen, hanem az, hogy "na b+, már megint nem ő volt az igazi, megyek és keresek egy újat". Nem is merül fel senkiben, hogy mindenki hibázik és ez természetes dolog, mert emberek vagyunk és nem egy tévésorozat szereplői. Nekem is volt, hogy egy hosszabb párkapcsolatból az első hibám után kibaxtak, miután én többször megbocsátottam az illetőnek. Sz@rul tud esni, mikor egy embert annyira tar valaki, mint egy használati tárgyat, amiből csak vesz egy újat, ha "elromlik".
2018. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Talán már nem is nagyon szeretik egymást az emberek. A barát/barátnő is mára már divat lett, egy kimeszelt plázacica nem mutatkozik egy kevésbé divatbolond fiúval, és fordítva. Nem szeretik igazán a párjukat, számukra ő is csak divatból van, mert együtt 'jól néznek ki'. Az ilyenek vannak általában 1-2 hónapig 'együtt'. Sokat látom ismerősök között is hogy mikor összejönnek valakivel akkor megy ezerrel a nyalás-falás a facebookon, meg az eljegyzés 1 hónap után mert az hozza a sok lájkot, aztán meg eldobja az egyik a másikat és 2 hét múlva kezdődik elölről.
2018. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én is sűrűn elgondolkozom ezen. Szerintem az emberek döntő többsége egy kapcsolatból csak hasznot akar, vagy azt hiszi hogy az egy olyan dolog mint egy animébe vagy filmben. Egyszerűen nem képesek felfogni hogy a másiknak is vannak érzései, igényei, meg negatív tulajdonságai. Én is mindig úgy járok amúgy, eltelik a szerelmi időszak aztán volt kapcsolat, nincs kapcsolat, egyszerűen ilyenek az emberek.

18/F

2018. febr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na, akkor én leszek az első válaszoló, aki szkeptikus.


Az egész leírásod feltételezés, vagy maximum a TE személyes tapasztalatod. Innentől, mivel nincs semmilyen statisztikád, ami igazolná az állításodat, én is jönnék egy hasonlóan saját, kiragadott példával:

Nektek nincs olyan idős rokonotok (nagyszülők, stb.) akik képesek voltak még évtizedekkel ezelőtt összeveszni valakivel és nem szólni utána a másikhoz soha többet? Például nagymamám már szerintem azt se tudja, min veszett össze a testvérével, 1 utcára laknak egymástól, de sosem láttam őket beszélni egymással. És rengeteg ilyet tudnék mondani a közelebbi környezetemből az idősek részéről. Pedig amikor ők összevesztek még nem volt internet, meg fentebb emlegetett dolgok. Akkor hogy is van ez?

2018. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!