Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert olyan megrettento, ha...

Miert olyan megrettento, ha egy lany csunyat mond/karomkodik?

Figyelt kérdés
Barmikor, amikor kiejtek a szamon egy “no szajaba nem illendo” szot, mindenki elkezd kioktatni, hogy en no letemre ne beszeljek igy. En meg igy, “hat b*sszatok meg, nincs jogotok megmondani, hogy hogy beszeljek” (ezt nem szo szerint, de akkor direkt egy csunya szoval vagok vissza, hogy idegesitsem oket:D). Ha egy ferfi beszelhet ugy, ahogy, akkor egy no is, ezt hu feministakent mondom. Nektek mi errol a velemenyetek?
2018. febr. 23. 16:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%

Az igazi feministák azok, akik azért küzdenek nap, mint nap, hogy ugyanannyi munkáért pl. ne kapjanak kevesebb fizetést, mint egy férfi, vagy hogy a Világ egyes elmaradott részein ne akarják börtönbe zárni, vagy egyéb módon megbüntetni a nőket, ha nem úgy mennek ki az utcára, hogy a szemükön kívül semmilyen testrészük nem is látszik ki.

Attól még, hogy csak ilyen ordenáré beszéddel tudod kifejezni magad és még feljebb áll, ha valaki ezért rád szól, nem leszel feminista.

Mellesleg szerintem nemtől függetlenül minden embertől gusztustalan, ha minden második szava valami káromkodás. Le lehet pontozni ;)

20L

2018. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem tudom...én még magamban sem szoktam káromkodni, nemhogy hangosan. Ennek ellenére én még sosem éreztem magam rosszul vagy megsértve egy olyan ember társaságában, aki káromkodik. Arra pedig pláne nem éreztem soha semmi késztetést, hogy elkezdjem kioktatni, megnevelni vagy leszidni, hogy “ejnye-bejnye ilyet nem szabad csinálni” stb., ez valahol szerintem nevetséges és szánalmas is. Felnőtt emberek vagyunk, biztos nem fogok elkezdeni papolni egy felnőtt x éves nőnek/férfinak arról, hogy mit illik és mit nem, mert szerintem ez gáz és nem vagyok az anyja, másrészt pedig semmi közöm hozzá és nem érdekel. Úgy beszél, ahogyan akar, az ő dolga és ő tudja, hogy mi az ami neki belefér, amit fel tud vállalni.


Egyébként azt én sem szeretem, mikor valakinek minden második szava csúnya és kb. az egész mondanivalóját ki lehetne sípolni, valamint azt sem szeretem, mikor valaki össze-vissza “céltalanul” káromkodik, de bizonyos szituációkban a hatás kedvéért szerintem abszolút rendben van. Én nem szoktam, de másoknál egyáltalán nem zavar. Sokkal kevésbé bírom a nagy szentéletű erkölcsös illemszakértőket, akik minden apró kis hülyeségen megbotránkoznak és úgy csinálnak, mintha valami egetrengetően borzalmas vétséget követtél volna el.

2018. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
32%
Nekem az affektáló beszéd, az erőltetett artikulálás, még mindig zavaróbb, mint egy kis csúnya beszéd.
2018. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
23%

Nem megrettentő, csak az emberek nagy részéből rossz érzést vált ki, pláne ha egy nő teszi.

Te, feministaként szerinted akkor avval segíted a nők helyzetét, ha okádék módon kommunikálsz?

Lehet, valahol egy nagyfőnök, aki nőket alkalmaz főleg, és nem fárasztja magát az emberek elemezgetésével, mert nincs rá energiája, elkönyveli, hogy a mai nők bunkók, közönségesek, ordenárék.

Mindezt zsuzsika miatt, a gyk-ról, aki vérfeminista.

2018. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
29%

Attól függ.


Ha háromból két szavad káromkodás az tényleg visszataszító, de ha néha beesik indulatszóként alkalomadtán egy "sz#r", vagy "k#ba.szott" az annyira nem gáz szerintem....

Bár ugyanez van a férfiaknál is, nem "nem specifikus".

2018. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!