Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki ronda vagy különleges...

Aki ronda vagy különleges megjelenésű, pl vörös hajú férfi, az nem menjen tanárnak? Nem fogják komolyan venni?

Figyelt kérdés
2018. febr. 27. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
Volt olyan tanárom, aki annyira jól tanított és korrekt volt amellett, hogy tiszteletet parancsolt, hogy mindenki imádta, eszünkbe sem jutott a kinézetével foglalkozni. Szerintem általában nem a kinézet, hanem a személyiség miatt nem szoktak komolyan venni egy tanárt, a kinézeted miatt legfeljebb kapsz egy pár becenevet. Nekem is mindig nehezemre esett tisztelni és komolyan venni egy olyan embert, aki alapvetően ellentmondásos személyiség. Mondjuk tanár létére alig bír megszólalni egy osztály előtt, motyogva, halkan magyaráz, nem tudja fenntartani a figyelmet, vagy ennek az ellentéte, túlzottan szigorú, teljesíthetetlen feltételeket szab egy jelentéktelen tantárgyból. Vagy mondjuk dohányzásprevenciós órát tart, miközben köztudottan láncdohányos. Sok tanár hiszi, hogy a tisztelet alanyi jogon jár, pedig a legkisebb gyerek is észreveszi ezeket az ellentmondásokat a személyiségében, amivel egyből elveszti a megbecsülését.
2018. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vörös hajad/csúnya külsőd miatt nem fognak komolyan venni, hanem mert nincs elég önbizalmad, ami meglátszik egy emberen. Ezen kell változtatnod.

Az én legjobb tanáraimban egyébként egytől egyig van olyan "hiba", ami miatt nem vennék őket komolyan, HA nem lenne meg a kellő határozottságuk sem mellé. Az angoltanárom pl végzős diáknak is elmenne, nagyon kölyökképe van, a matektanárom rasztahajú, az ofőm alacsony és kövér, a töritanárom nő létére elég férfias arcú, a volt magyartanárom még 160 cm se volt, sőt a suli legkeményebbnek mondott kémiatanára egy törpenövésű nő. Mégis mindegyiküket tisztelik a diákok és semmi probléma nincs a fegyelmezéssel sem az óráikon.

Egyébként én is tanárnak készülök, 152 cm vagyok 47 kg-al és távolról sem modell külsővel, de pont nem ez fog megakadályozni. A kisugárzáson, rátermettségen van a hangsúly.

2018. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tanárunk, aki vörös hajú, kb 155 cm-es férfi ÉS nagyon halk is meg látszik rajta, hogy izgul, amikor egy csapat ember előtt kell beszélnie :D De pár retardált kivételével soha senkinek nem volt rá egy rossz szava se, mert nagyon rendes, jó poénjai vannak és a legtöbb tanárral ellentétben akár 8-adjára is megkérdezhetsz valamit, 8-adjára is elmagyarázza és még csak nem is ordibálja le a fejed mellé, amiért még mindig nem fogtad fel :)
2018. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Az előadónak,fel kell keltenie az érdeklődést arra amit továbbítani szeretne.Nyilván jobban szeretik,ha

egy színpadon szólógitározik,mintha

egy osztályban a matekképleteket akarja átadni.Aki elő tudja magát adni,az a figyelem középpontjába kerül,és akkor már nem érdekes az,hogy ki hogy néz ki.

2018. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Sok tanár hiszi, hogy a tisztelet alanyi jogon jár, pedig a legkisebb gyerek is észreveszi ezeket az ellentmondásokat a személyiségében, amivel egyből elveszti a megbecsülését."


Akkor mégiscsak alanyi jogon jár, ha egyből el lehet veszíteni.

2018. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Metionin ***** válasza:
100%
10-esnek: 3 éve és igen, kb. 17 éves korom óta így nézek ki.
2018. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

Aww, ez de jó már. :D

Mindig irigyeltem a hozzád hasonló embereket, akik elég bátrak "mások" lenni, és nem félnek azt csinálni, amit szeretnek, és nem érdekli őket mások véleménye.

Sajnos nekem nincsenek ilyen tanáraim. :/

2018. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%

"Mindig irigyeltem a hozzád hasonló embereket, akik elég bátrak "mások" lenni, és nem félnek azt csinálni, amit szeretnek, és nem érdekli őket mások véleménye.

Sajnos nekem nincsenek ilyen tanáraim. :/"


Lehet, hogy sokkal jobb tanáraid vannak, mint amilyenekről álmodsz, csak nem veszed észre, hogy milyen jók, mert ők (legalábbis most már - lehet, hogy a pályájuk elején még nem így volt, csak akkor még nem ismerted őket) elég bátrak nem kilógni a sorból, és nem érdekli őket a tinik véleménye a kinézetükről, mert tudják, hogy vannak fontosabb dolgaik is, mint a hajukat festetni, bodoríttatni, stb. :))

2018. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%

Igen, lehetnének rosszabbak is, ezt tudom.

De ez nem azt jelenti, hogy örülnöm kéne a szociopata kémiatanáromnak, meg a 8 méterről is büdös földrajztanáromnak, aki le se adja normálisan az anyagot. A fizikáról inkább már nem is beszélek...

A többi csak mérsékelten borzalmas. :D

2018. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Metionin ***** válasza:
100%
Sajnos átérzem, nekem is voltak bődületesen rossz tanáraim, de volt 1-2 nagyon jó is. És a nagyon jókat sem a külseje tette jóvá, sem a rosszakat rosszá. Pl. a legeslegjobb tanárom a gimis magyartanárnőm volt, aki egy kicsi, szürke, halk szavú nőként soha senki figyelmét nem vonta volna magára, de valahányszor felolvasott egy műből, tündérré változott. Halál komolyan. Úgy hallgattuk, mintha istentiszteleten lettünk volna. Hidd el, ez marad meg a diákban, nem az hogy milyen haja meg ruhája van a tanárnak.
2018. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!