Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják az ellenőröket?

Miért utálják az ellenőröket?

Figyelt kérdés
Amikor tömegközlekedési eszközön utazok és felszállnak az ellenőrök, mindenki elkezd morogni, hogy "Jajj, itt jönnek már, a qrva anyjukat", meg ilyesmi. De ha van jegyük/bérletük, akkor miért zavarja őket? Jobb lenne, ha nem ellenőrizgetnének soha és mindenki, akinek még jegye sincs, felszállna a buszra és a szokásosnál is nagyobb heringparti lenne pl. reggelente, meg annyival többe is kerülne a jegy és a bérlet?
2018. febr. 27. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
2018. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A proliknál szokás ez. Menő leállni vitatkozni meg okoskodni, klasszikus magyar szint.
2018. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Mert sajnos nagyon sok köztük a paraszt, akik azt hiszik hogy ők valami kiterjedt jogkörrel rendelkeznek. Meg komolyan milyen ember az aki elmegy ellenőrnek? Aki máshoz nem ért, viszont gyomra meg pofája van hozzá.
2018. febr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert egy kamu "hatósági személy"-t utánzó de más baxtatását ,büntetését élvező ember ócska fizetésért.Ki megy ilyennek? Ahelyett hogy valami értelmes hasznos termelő munkát csinálna, ahol nem utálja mindenki mint az utolsó szart és nem kell mindennap beleállni a konfliktusokba random emberekkel? Ki az aki ezt élvezi és örül a kis mondvacsinált hatalmának? Ezt gondold végig és rájössz,miért nem szeretik őket még azok sem akiknek van jegyük.
2018. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem utálom őket, nem anyázok meg semmi ilyesmi, de így is kicsit összeszorul a gyomrom, mikor meglátom őket a buszon, villamoson, pedig még soha nem volt gondom a jeggyel, bérlettel... Néhányan tényleg úgy érzik, mintha valami felügyelők lennének, olyan fenyegető hangnemben tudják néha elkérni a jegyemet, mintha már ránézésre azt feltételeznék rólam, hogy bliccelek. Többször is szemtanúja voltam, hogy az ellenőr elkezdett kiabálni a buszon iskolás gyerekekkel, mert valami gond volt a bérletükkel, youtube-on is vannak olyan videók, ahol az ellenőr minősíthetetlen hangnemben beszél az utasokkal... Sajnos az ilyesmi szakmák sok olyan embert vonzanak, akik csak arra várnak, hogy valami kis minimális hatalmat adjanak a kezükbe, aminek a segítségével a frusztrációikat kiélhetik másokon. Semmi gond nem lenne velük, ha szakszerűen, minden személyeskedés vagy a hatalmukkal való visszaélés nélkül végeznék a munkájukat.
2018. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenőr személye az igazából csak a kisebbik része a problémának. Ő is feszült, türelmetlen, utálja a munkáját. Helyi tömegközlekedésen észrevétlenül odaállít hozzám mindenféle bejelentés nélkül, hozzám sem szól, csak abból tudom, hogy a bérletemet akarja ellenőrizni, hogy ott van rajta a karszalag. És látszik rajta, hogy majd felrobban az idegtől, hogy 1 másodpercen belül nem tudom előszedni, mert mondjuk a zsebemben összefogtam az irattárcámat egy stóc zsebkendővel és pár papírpénzzel. Illetve sok ellenőr magasabb rangúnak érzi magát abból a tévesen hitt tényből kiindulva, hogy "én vagyok az ellenőr, én büntetek, illetve úgy beszélhetek az utassal, ahogy akarok".


A sokkal nagyobb probléma maga a társaság hozzáállása az utasokhoz. Az addig oké, hogy az utasok teszik ki a társaságok bevételének egy részét, de a társaság ahelyett, hogy az utasokat egyenrangúnak tekintené vagy akár még maga elé is helyezné, a társaság kerül a felsőbb rangba, míg az utas az alárendelt (örüljön, hogy utazhat). Ennek a legjobb megnyilvánulási formája az, hogy ötször nagyobb eséllyel találom meg azt az információt a buszon, hogy milyen esetben hogyan és milyen összegben büntethetnek meg, mint a telefonszámot, ahol panaszt tehetek a szolgáltatás minőségével kapcsolatban, vagy érdeklődhetek arról, hogy hol jár már a 25 percet késő buszom, mert nekem mondjuk 3 percre rá csatlakozásom van a vonathoz.


Innentől kezdve úgy bánhat velük az utasokkal a társaság, ahogy akar. Egy hónapba kerül, míg magyarázatot kapok arra, hogy miért késik minden héten 25 percet a buszom pénteken, de semmi (pénzbeli) kompenzációt, semmi törekvést nem kapok arra, hogy a szolgáltatás színvonala javuljon, bezzeg a pénzem azért csorogjon hozzájuk. A mobilalkalmazásuk, amelynek egyetlen használható funkciója lenne, hogy mutassa a járat késését, nem működik, és az egyetlen jól működő alkalmazást (ami nem a társaság terméke), ellehetetlenítik (letitkosítják előlük a járművek GPS pozícióját tartalmazó információkat, így nem tudja mutatni, hogy a járat mennyit késik). Csak úgy összehasonlításképp:

A saját szoftverük 1,8-as értékeléssel: [link]

Az ellenség szoftvere 4,8-as értékeléssel: [link]

Tehát a társaság részéről még az sem elfogadható, hogy valaki más emelje ingyen és bérmentve a szolgáltatásuk használhatóságát. Az ellenőr (és a buszsofőr, akit szintén utálunk) itt úgy jön a képbe, hogy ő a társaságnak az a személye, akit az utasok láthatnak és kapcsolatba léphetnek velük, és kifejezhetik nekik elégedetlenségüket a szolgáltatás minőségét illetően. Persze hasztalanul.


Ha már szóba hoztad a bliccelést, az előbb említett DKV Zrt. a saját hirdetőfelületükön képesek kiírni, hogy:

"Kérjük, segítse az ellenőrök munkáját! A [bérletet vásároló] utasok fizetik meg a bliccelők utazását!"

Tehát a méregdrága (mármint a szolgáltatás színvonalához mérten méregdrága) bérlet árában, amit megveszek, nem csak a saját utazásom ára van benne, hanem a bliccelőké is. És mi van akkor, ha én ezt az összeget nem akarom megfizetni? Akkor nem kell bérletet vennem, de nem is utazhatok nyilvánvalóan. Illetve ha már a bliccelők utazása ki van fizetve az utasok által, mi a fenének ellenőr?

2018. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A metrónál dolgozókkal semmi gondom, azok korrektek: akinek nincs jegye, nem utazhat. A buszon, villamoson viszont szinte felkínálják a lehetőséget a bliccerésre azzal, hogy hetekig, hónapokig fel sem bukkannak egy-egy vonalon, aztán meg hirtelen a semmiből előkerülnek és szánkékosan a bliccerőkre hajtanak. Aztán ha felmutatom a kezelt jegyemet, szinte csalódottan veszik tudomásul, hogy "nem jártak sikerrel"... :)
2018. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Senki nem szereti azokat az embereket akik mások megbüntetéséből élnek. Sokuk bunkó is és azzal is kötözködnek akiknek van jegye vagy bérlete. Miközben a jegy és bérlet árak nem arányosak sem a szolgáltatás szímvonalával sem a bérminium összegével amiből élnek sokan
2018. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4. A bkv ellenőr egyáltalán nem keres rosszul. Nagyon el vagy tévedve.
2018. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert 95%-uk kőbunkó.


Végigmér, melledet nézi - nem kidobós felsőben -, de volt, hogy visszahúzott a kezemnél fogva, mondván nem látta a jegyemet. Hát, mondjuk ha nem a mellemet stírölné, míg odaérek...


Pluszban a c-ket meg a kigyúrt emberkéktől fosnak, a nőkkel gyerekekkel meg tudnak keménykedni. Szánalmas idióta a zömük, sajnos kevés a normális.

2018. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!