Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik folyton őszinték (akkor is ha nem kérdezték őket)?

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy őszinte negatív véleményt havernak-barátnak csak végső esetben mondok meg, ha már tényleg nincs más mód. Értelemszerűen vannak olyan helyzetek, hogy ha kérdez is, jobb azt mondani, amit hallani akar. Én például szemtől szemben azt, hogy nem szeretnék a helyében lenni, csak az ellenségeimnek, de minimum általam nem kedvelt embereknek mondanám meg.

Ha például arról van szó, hogy egy barát elpanaszolja nekem, hogy összejöttek neki a dolgok, és emiatt nehéz helyzetben van, akkor a legkevesebb, hogy motiválni próbálom, és bíztatom, hogy ne aggódjon, minden rendbe jön majd. Avval semmit nem segítek, ha azt mondom, készüljön fel, hogy még ennél is rosszabb lesz. A kegyes hazugság akár motiváló hatású is lehet.

Az pedig az alap, hogy ha nem kérdeznek, nem mondom el a negatív véleményemet.


2018. febr. 15. 08:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
46%
Az a véleményem hogy elsősorban önző, másodsorban pedig tapintatlan az ilyen ember.
2018. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen igazad van. Kéretlenül negatív véleményt mondani taplóság. Ha megjelenik egy barátom egy nevetséges nadrágban, nem fogom neki megmondani. Ha ő megkérdezi: "hogy tetszik a nadrágom?" akkor megmondom neki, hogy röhejes.
2018. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
De az is lényeges, ahogy írom, hogy kérdésre sem kell mindig az őszíntét felelni.
2018. febr. 15. 09:18
 4/30 A kérdező kommentje:
1: Na igen. Amikor ezt megmondtam annak az ismerősömnek, akkor avval jött, hogy jobb ha az igazságot hallom, mint a hamis jópofizást. Még szilveszteri bulin is képes volt a szerinte negatív irányba tartó életemről szövegelni. Nem igazán értette meg, hogy miért kell néha hazudni. És ma meg csodálkozik, hogy miért nem nézek felé már évek óta.
2018. febr. 15. 09:21
 5/30 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem meg semmit nem segít az ún. "kegyes hazugság", épp ellenkezőleg. A "nem lennék a helyedben" típusú mondat nekem azokkal szemben sem jutna eszembe, akiket nem kedvelek, ugyanis azt jelenti, hogy semmi közöm a problémájához, nem is érdekel, és lám, mennyivel jobb nekem - ritka egoista, beképzelt parasztnak kell lenni ahhoz, hogy valaki ilyet mondjon annak, aki bízik benne annyira, hogy elmondja a bajait. A "majd minden rendbe jön" meg nesze semmi, fogd meg jól, és ebben ugyanúgy benne van, hogy NEKEM eszem ágában sincs segíteni, még tanáccsal sem. Sokkal többre becsülöm azt, akiben van annyi gerinc, hogy szintén elmondja, mit gondol, még ha rosszul is esik, nem ostoba közhelyeket pufogtat, vagy pláne azt hiszi, hogy tudja, mit szeretnék hallani.:D Kéretlen véleményt pedig le tudok állítani, nekem is van szám, amúgy akiére nem vagyok kíváncsi, azt nem is tisztelem meg a bizalmammal.
2018. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%
*Őszintén:-)
2018. febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
5: Tegyük fel elpanaszolod valakinek (aki elvileg a barátod), hogy anyagilag magad alatt vagy, és a hajléktalanná válás veszélye is fenyeget. Erre ő azt feleli, hogy legjobb, ha megbarátkozol a gondolattal, hogy jövő ilyenkor már a híd alatt alszol. Korrektnek éreznéd?
2018. febr. 15. 09:29
 8/30 anonim ***** válasza:
38%

Általában a tapintatlan, megkeseredett tapló emberek sajátja ez, szép köntösbe bugyolálva a tahóságukat: túl őszinte vagyok.

Az esetek nagy százalékában ezek örülnek annak, mekkora kcsögök, és hogy tudnak ártani valakinek, lehetőleg napi szinten minél több embernek.

Bunkóságukat tetézi, ha ismerős barátnak adják elő ugyanezt, nem egy idegennek.

Tipikus emberfajta, de felháborodni azt nagyon tudnak, ha támadás éri őket.

2018. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése végett:


A "majd minden rendbe jön"-t nem szó szerint, ilyen tömör formában értem. Hanem nyilván tanácsokkal látom el az illetőt, esetleg hozzáteszem, hogy én többször is voltam már ilyen helyzetben, és végül mindig kimásztam belőle. Meg ilyenek.

2018. febr. 15. 09:32
 10/30 A kérdező kommentje:
Meg oké, ahogy írom is fent, ha nincs más mód, akkor tényleg meg lehet mondani. Nekem volt olyan ismerősöm, aki csak panaszkodni meg nihilizálni tudott, de tenni valamit a dolgok megoldása érdekében, azt már nem. Ha tanácsot adtam, sose volt jó, mindig megmagyarázta, hogy miért nem próbálkozik meg vele. Általában véve csak a sültgalambot várta. A sokadik alkalom után nyilván elszakadt nálam a cérna, és kimondtam, amit gondolok.
2018. febr. 15. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!