Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a kutya=gyerek felfogás...

Mi ez a kutya=gyerek felfogás sokaknál?

Figyelt kérdés

Társaságban hangzott el az a kérdéskör, hogy ki mit tenne meg egy kutyáért. Van, aki messzebbre elmenne, én viszont kevésbé. Ezzel sokakat megleptem. Hüledezve kérdezték tőlem, hogy egy gyerek is ennyire hidegen hagyna? Azt feleltem, hogy a gyerek nem hagyna hidegen! A sajátomért a világ végére is elmennék, de még a máséért is, ha az a csöppség csak rám számíthatna. De egy kutyáért hadd ne törjem kezem lábam. Igaz, nincs is kutyám.


Szóval vannak, akiknek furcsa, hogy egy gyereket többre tartok és érzéketlennek gondolnak. Itt is sok kérdés alatt látom ezt a felfogást. Mi ez és miért lett szinte divat?


2018. márc. 1. 14:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
A gyerek fontosabb persze. De ha nem él kutyával nem lehet elmagyarázni hogy ők miért tennék érte azt amit. Meg persze mondani bármit lehet
2018. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
A kutya olyan szinten háziasítva van, annyira átalakult az ember mellett, hogy az emberre szüksége van. Az ember hozta létre, külön faj. Emiatt nagyon hasonlítanak egy gyerekre, sőt, egy kisgyerek értelmi szintjén vannak. Szükségük van segítségre, mert magukon nem tudnak segíteni, az ő sorsuk a mi felelősségünk.
2018. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
1%
Persze, mert sokaknál a kutya gyerekpótlék lett. Kevés befektetéssel kaptak egy hasonló érzést mintha gyerekük lenne. Nem kellett megszülni, nem kell felnevelni, mint a gyereket, fel lehet öltöztetni divatosan, lehet neki kiságyat venni, meg hasonlók.
2018. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Én már nagyon unom ezt a kutya-gyerek dolgot, de eddig nekem főleg gyerekesek tolták az okítást.

Nem értem miért kell szembeállítani a két dolgot, meg generálni a feszültséget. Nekem van kutyám, macskám, kutya-macska szerető vagyok, de megértem, ha valaki nem kedveli őket. Cserébe hagyják meg és értsék meg, hogy én meg szeretem az állataimat, és mindent megtennék értük, és nyilván, ha lesz gyerekem értük is mindent meg fogok tenni, amit egy gyerekért meg kell tenni!


Egyre több kutatás mutatja, hogy a kutyák sokkal értelmesebbek és empatikusabbak, mint azt képzeltük (azaz a kutyások ezzel tisztában vannak).

2018. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Bizonyos szempontból hasonló a gyerekhez, ugyanúgy felelősséggel tartozol érte, nem dobhatod ki, mint egy tárgyat... De ha valaki nem érti, hogy te egy kutyáért jóval kevesebbet tennél, az nekem is fura. Egyéni, ki mennyire magasra helyezi a kutyát, egészséges lelkületű ember nyilván a gyerek fölé nem... De nem mindenkinek totál családtag. Csak egy jószág, akinek a szükségleteit persze ki kell elégíteni, ha már van nekünk.
2018. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Digo, tudod mennyibe kerül az állatorvos és milyen macerás a felelős kutyatartás? Erről beszéltem. Egyesekből süt a primitív rosszindulat.

Miért fáj nektek, hogy valaki törődik a kutyájával. Valószínű, hogy aki ennyire felelősségteljes, jobb szülő is lesz.

2018. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%

Nálam ezerszer többet ér egy kutya, mint egy ember!!

Es erzelmi trottyosok nem, nem azért mert lehet ütni, verni, es meghunyaszkodik ha rakiabalok mint ahogy multor sokan nekem estetek...

Egyszerűen csak elment a kedvem a gyerekektől, lasd a miertjét a "családi kapcsolatok" temakorben...

2018. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
27%
6#, félre értesz. Nekem is volt kutyám, én is szerettem és családtag volt. Szeretem a kutyákat, amit írtam attól még igaz.
2018. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyunk egyformák ennyi,de persze nem kellene csodálkozni senkinek ,hogy Te így érzel.

Én a világvégére is elmennék a kutyámért,és ha lenne gyermekem érte is.

2018. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Szóval nincs kutyád. Így már értem is...

Ha lenne akkor megtudnád, bár neked ilyen felfogással ne legyen.

2018. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!