Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám elfogadni magam?

Hogyan tudnám elfogadni magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom van egy millió+1 ilyen kérdés az oldalon, de szeretném a millió+2. kérdést feltenni.

Röviden összefoglalom mi a helyzet. 18 éves srác vagyok, elég alacsony vagyok (167 cm), vékony, szőke, kék szemű. Tudom ez leginkább a lányokra jellemző, de én fiúként egyáltalán nem vagyok megelégedve magammal. Szeretnék felszedni pár kilót, de akárhogy is próbáltam nem sikerült, néztem ehhez való étrendet, próbáltam edzeni, de semmi. Próbáltam szemét kajával hízni (chips, cukros innivalók stb), de szintén semmi. Sokan tanácsolják, hogy kezdjek el egy hobbit, menjek el haverokkal valahová és az eltereli a figyelmemet, nos ez igaz, de a hobbi és a haverok nem lesznek ott a nap minden percében. Teljesen önbizalomhiányos vagyok, bármilyen kép készül rólam az nem tetszik, ha a tükörbe nézek nem tudom felfogni, hogy hogy nézhetek ki ennyire ocsmányul, ezért próbálom a tükröt kerülni és ha fényképet csinálnának rólam, akkor valahogy mindig elérem azt, hogy ne szerepeljek a fotón. Barátnőm már volt nem is egy, de a leghosszabb is csak pár hónapig tartott, mert az önbizalomhiány okozta féltékenység megölte az egész kapcsolatot, mert mindig azon forgott az agyam, hogy melyik pillanatban talál nálam egy sokkal jobb illetőt a lány. Minden esetben én szakítottam, mert nem szeretettem volna a lány kedvét elrontani az állandó féltékenységemmel. Tudom, hogy egyáltalán nem vagyok normális, sőt, viszont nem tudom, hogy mit lehetne ezzel kezdeni. Esetleg van, aki ugyanebben a helyzetben van/volt? Minden segítségért zöld pacsit adok :D A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2018. márc. 2. 21:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést azt kihagytam, hogy mindig rossz hangulatom van, persze ezt közösségben nem mutatom, mindenki vidám és hülye (jó értelemben) fiúnak tart, tehát ha úgy nézzük csak egy álarcot viselek. Mindenhez úgy állok hozzá, hogy béna vagyok hozzá, legyen szó akármiről. A szüleim mindig ösztönöznek, tehát ezzel nincsen baj, sőt nagyon jó szülők. Sokszor megfordul a fejemben az öngyilkosság, viszont ugye ehhez nincsen bátorságom, ezért sokkal könnyebb lenne az egyik pillanatról a másikra eltűnni a semmibe. Nem vagyok szakember, de ezek alapján mintha enyhe (vagy esetleg durvább) depresszióm van, de ezt szintén nem tudja senki sem, mert nem beszélek róla még a szüleimnek sem.
2018. márc. 2. 21:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Őszintén és szeretettel a sportot ajánlom neked. Miért szemétkajával akarsz hízni? Nyomás az edzőterembe, az izmokkal önbizalmat is szerzel.
2018. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre nincs kerülőút, nincs egy dominó amit ha megtalálsz és meglöksz akkor végbemegy egy reakció ami végén elfogadod magad, szemből neki kell menni és meg kell csinálni, csak így. Nem módszerre van szükséged, hanem egy elhatározásra.


(Egyébként ha hízni akarsz, akkor egyél sok húst és szénhidrátot pl. sűltkrumplit, szendvicseket és csak utána egyél/igyál szemét kaját ha már jóllaktál ezekkel, mert különben csak kiváltod a normális kaját, illetve ha csak olyasmit eszel és nem vagy hozzá szokva könnyen hasmenésed lehet, és már ugyan ott vagy, mint előtte.)

2018. márc. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* Az első részt az ön-elfogadásra írtam.
2018. márc. 3. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem rohadt jól nézhetsz ki :0 ja már nem azért de eléggé az esetem vagy így a leírás alapján xD

Úgyhogy szerintem nincs miért önbizalomhiányosnak lenned, viszont a többivel én magam sem tudok mit kezdeni (rossz kedv, féltékenység) úgyhogy arra nemtudom mi a gyógymód,mindenesetre kitartás! 14/L

2018. márc. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!