Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kurdokról tudnátok nekem...

A kurdokról tudnátok nekem mesélni?

Figyelt kérdés

Főleg a természetükre vsgyok kíváncsi. Nemrég jött pár erasmusos kurd de még nem volt időm sokukkal beszélgetni, csak az egyikükkel, ő nsgyon aranyos de nyílván nem tőle akarom ezeket megkérdezni.


Szóval valaki tudna mesélni róluk? Vagy valami neten található infó mondjuk a kultúrájukról és hagyományaikról esetleg?

Köszi!



2018. márc. 5. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is tudok sokat róluk azt azért tudom, hogy nem olyan, mint a legtöbb muzulmán nép. Nem a vallásuk van a központban (mint általában mindenkinek az iszlám világban), hanem a nemzettudatuk. Feltehetőleg azért, mert már nagyon érik nekik egy önálló ország, de ezt Irán és Törökország rendre ellehetetleníti
2018. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sokkal találkoztam már. Kölnben élek.

Nagyon kedves, aranyos, jóindulatú emberek. Rosszat nem tudok róluk mondani. Dolgoznak, adóznak, tanultak. Egyik orvosom is kurd!


Kultúra, hagyományt a mai 21. században hanyagoljad, elméletileg minden népnél van, gyakorlatilag nem létezik (tudom, kicsit csípős megfogalmazás, de ez van). Azt tudjad, hogy a kurdoknak nincs önálló országuk, hanem 4 ország között vannak szétszórva. Jogilag Kurdisztán autonómia Észak-Irakban (iraki Kurdisztán) van, és Szíriában (szíriai Kurdisztán) létezik. Ezeket a területeket nagy harcban sikerült megszerezniük és kiharcolniuk a jogaikat. Iránban pedig Kurdisztán tartomány van, de Irán, mint tudjuk, eléggé egy kevert hely.


Törökökkel nincsenek jóban! Akármelyik kurdot megkérdezel, legyen az szíriai, iraki, iráni, vagy törökországi, azt mondja, hogy a török politikusokat nem szeretik, mert szítják a tüzet, emellett rengeteg a török nacionalista, ezért őket sem szeretik. Törökországban működik egy kurd csatorna és egy kurd rádióállomás. Ezen kívül kurdul még csak beszélni sem lehet, Kurdisztán szótól pedig rosszul lesznek a törökök. Többet nem kommentálom, mert 1000 plusz egy oldalt lehetne mesélni.


De a lényeg az elején van.

2018. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az is fontos, hogy honnan jöttek. Gondolom mivel Erasmusos diákok, már Németországban, Svájcban, vagy valamelyik nyugat-európai országban élnek. Sokuk, akik már másod generációsak már az anyanyelvüket sem beszélik, illetve a vallást sem tartják.
2018. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kurdok nem egységesek vallás tekintetében.Van katolikus izraelita szunnita stb... Vannak föderalista elemek a haderejükben szervezésében és a közigazgatásukban.Erős nemzeti öntudatuk van,kiváló harcosok és ha oda kell állni valakinek akkor ők odaállnak de nagyon keményen.Ennyit tudok róluk a netről 2 évnyi olvasgatás után röviden.
2018. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap elmentem velük este iszogatni, 2 srácnak már lett is itt msgyar barátnője. Beszélgettem velük tényleg nagy az összetartás, egy ismeretlen srác rácsapott az egyik lány fenekére és egyből indultak a srácért. Kurdul beszélnek egyébként tegnap pár szót meg is tanítottak. Tényleg végtelen kedvesség van bennük, a török ellenszenv pedig feltűnt tegnap mikor szóba jött a politika. :D

Köszi a válaszokat egyébként mindenkinek ment a zöld!:)

2018. márc. 6. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!