Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért aludtam el ennyire?

Miért aludtam el ennyire?

Figyelt kérdés
Ma reggel 6 óra helyett 10-kor keltem, így nem tudtam bemenni most iskolába. Kórházban feküdtem egy hétig, hajnali 4-kor keltettek folyton kivétel nélkül és nem hagyják visszaaludni az embert. Hétfőn hazajöttem és mondták, hogy kedden mehetek iskolába, tegnap mentem is de annyira rosszul voltam, hogy egész nap feküdtem az iskolába. Majd ma pedig egyáltalán nem tudtam felkelni az ébresztőre, se szüleimre. Lehet, hogy megelégelte a szervezetem a hajnali keléseket mára és kiakarta magát aludni, vagy mit tegyek, hogy fel tudjak kelni és ilyen ne forduljon elő velem? (Soha nem volt eddig velem ilyen)

2018. márc. 7. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt lehet, hogy még nem gyógyultál meg teljesen. Másrészt, az csak egy dolog, hogy a hajnal négyes keléssel felborogatták a biológiai órád (és ha beteg vagy, akkor sokkal érzékenyebb az ilyenre), még amit lehet, hogy nem vettél észre, hogy kórházban nem lehet normálisan aludni. Hatan vagytok egy kórteremben, abból kettő horkol, egy fingik, egy beszél álmában, egy meg jajgat. Lehet, hogy átalszod, de attól még nem tudsz mélyen aludni, ezért is lehetsz kimerült.

Nekem, mikor kollégista voltam, napi 9 óra alvás kellett ahhoz, hogy ne érezzem magam mosott rongynak, mióta egyedül alszok egy szobában, elég hét is. Pedig azt hittem, nem zavar, hogy horkol a szobatársam...

2018. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan a legyengültség és a fáradtság az oka.
2018. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, azt hittem valami nagyobb baj van, mert ilyen sose fordult még elő velem, de most nem bírtam tovább, kellett egy kis pihenő úgy tűnik. Remélem háziorvos ad igazolást rá...
2018. márc. 7. 11:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi a Marika néni rongyos bugyogójáért kell a kórházban hajnali 4-kor felkelteni a beteget?!
2018. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lázmérés, majd 4:15 vérnyomásmérés, 4:30 porstívózás 5:00 takarítás(ahova be kell segíteni) 5:15 ágyneműcsere 5:30 zuhanyozni küldenek 6:00 reggeli visit 6:15 reggelizés és amíg nem eszed meg addig 10 percenlent benéznek és ezután nehéz visszaaludni, főleg hogy újra vérnyomásmérés, sebátkötés, gyógyszerbevétel, stb...
2018. márc. 7. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz, én csak két napot voltam bent kórházban, mert mondhatni kisműtétem volt, de utána otthon voltam 2 hétig, mert annyira gyenge voltam, fájtak a sebek stb. Szóval teljesen érthető, hogy nem bírtál felkelni. Az meg egy dolog, hogy a doki azt mondta, hogy már mehetsz suliba, de ha a szervezeted még nem bírja a terhelést, akkor persze, hogy egész nap feküdnél. Szerintem, ha jó fej a háziorvosod, akkor kiír erre a hétre, ha még gyengének érzed magad. Jövő héten meg csak három napot kell kibírni.
2018. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!