Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik velem, van kiút?

Mi történik velem, van kiút?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 15 éves vagyok. Elvesztettem a motiváltságomat az életben. Egy jó ideje már mindent nyűgnek veszek, egy matek házi megírását vagy kikisérni barátnőmet a buszmegallóba stb. Beleuntam valahogy az életbe és teljesen feszült vagyok. Ha hozzám szólnak valamikor már jön a dühroham. Aztán valamikor már elegem van és jön a sírás és mostanába elkezdtem magam vágni. Itthon anyuék folyton veszekednek, mivel apa alkoholosita. A barátaim összevesztek és széthullott a csapatunk,most hárman vagyunk. De ők nem igaz barátok. Nem tudom senkivel se megbeszélni a problémáim vagy talán nem is akarom mert szégyellem és ott örlődik bennem. Elvesztettem önmagam és hiányzik ami régen volt. Amikor mindannyian nevettünk és nem voltam veszekedések. Félek, hogy a suliba romlani fognak a jegyeim, sőt már romlanak. Ki akarok törni ebből, de képtelen vagyok. Mindig csak a kifogásokat keresem mindenben, mindenbe a rosszat látom pedig próbálom nézni a jó oldalát, mindenben magamat okolom, mindent utálok már szinte. De ez nem én vagyok. Én vidám voltam,voltak céljaim és nem érdekeltek mások véleményei.

2018. márc. 7. 17:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hát franko, ez a gyerek pont ezt akarta látni, egyrészt, hogy a torokmetszést ajánlgatod neki, másrészt, hogy ide posztolod a privát leveledet, aminek rohadtul semmi köze ehhez:D


Kedves kérdező, ez egy nehéz élethelyzet, és sajnos van lejjebb. Apád és anyád valószínűleg el fog válni, és igazából ez a legjobb döntés lenne, ha nem változtatnak.

A barátaidról annyit, hogy az emberek jönnek mennek, nem az első és utolsó, hogy egy társaság szétválik. Ha nagyon meg isel a helyzet, próbálj békíteni, de nem hiszem, hogy sok sikerrel jársz.

Szerintem ez csak pillanatnyi helyzet, plusz kamaszodsz, hormonbajos vagy, de nem hülye.

Lökhetném a rizsát, hogy nem jó a vagdosás, és csak figyelemfelkeltés, de tudom, hogy milyen, a dühödet vezeted le magadon, a fájdalmadat, inkább a karod fájna csak, mint a lelked, a sebes léleknél kevés rosszabb van. Ne fordulj magad ellen, keress valamit, amiben kiélheted a haragod. Teszem azt egy boxzsákot püfölj.

Beszélj a szüleiddel, meghallgatnak, neked is könnyebb lesz. Fontos a kommunikáció.

Ne szégyelld beismerni, hogy valami nincs rendben, keress fel egy tanácsadót akár, bár ez ritkán szokott segíteni, beszéld ki magadból valakivel.

Ez is te vagy, csak még nem találkoztál ezzel a részeddel, ijesztőnek tűnhet, de rengeteg hasonló helyzeted lesz még, ismerkedj meg vele, és tanuld meg kezelni.


Azok, akik írnak normális választ, általában privátban is meghallgatnak, akár írhatsz nekem is, ha nem oldódott meg a gondod.

2018. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

# 11


Így legalább tudja mindenki, mekkora popófej;)


Továbbá, ha nem szembesíted e teszetosza kérdezőt, mekkora tufa, még magától sem jön rá...


ui: Nem mindig a babusgatás a jó válasz;)

2018. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki a szakadék szélén áll, nem löksz rajta. Ha valaki cukorbeteg, nem fogsz a képébe mászni, miközben zabálod a csokiskekszed. Ha valaki klausztrofóbiás, nem zárod be egy liftbe. Nem adsz kést annak a kezébe, aki vagdossa magát, és nem ajánlgatod neki a torokmetszést:D főleg nem egy kamasznak.

Most nem akarok általánosítani, de tupikusan olyannak tűnsz, aki egy depresszióst is azzal “vidít” hogy “legyél mán’ boldog, afrikában éheznek, és van, akinek nincs lába!”


+ szerintem szerencsétlen első megnyilvánulásánál és a fenyegetésénél leesett mindenkinek, hogy vannak nála bajok. Ki fenyegetőzik itt családkiírtással~

2018. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Írhatsz, ha szeretnél. Volt részem nekem is már sz*rságokban, otthoniakban is. Más szóval átéltem már ezt az érzést, ahogy azt a részét is, hogy senkivel nem tudtam megosztani, ezért ha szeretnél, írhatsz. Nem oldja meg a gondokat, de ha őszinte és intenzív érzésekkel leírod, kiadod magadból a problémákat, ideig-óráig jobb valamivel.


16/l

2018. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"15 éves vagyok"

eddig olvastam. Innentől már tudom, hogy a szokásos tinifrász. Majd az élet megsimogat -téged is.

2018. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!