Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy 7 éves kistestvérem...

Van egy 7 éves kistestvérem és öngyilkos akar lenni. Nagyon szeretem, és nem tudom neki elmagyarázni azt, hogy mit beszél. Segítene valaki? Hogyan tudnám erről lebeszélni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lánytestvérről van szó.

Mostanában mindenen beduzzog. Azt hiszi, hogy a világ az övé. Ha pl. hármas lesz egyik dolgozata,akkor ilyeneket ordibál, hogy dögöljön meg a tanár, hogy nem adott neki ötöst.

(Kitűnő tanuló egyébként.

Nincsen semmi agyi problémája.)

Ha nem sikerül neki valami, mindig sír. Úgy csinál, mintha meghalt volna valakije...

Mit javasoltok, mit tegyek vele? Vagy ezt csak azért csinálja, hogy nagynak látszódjon, hogy ő öngyilkos akar lenni?

A válaszokat nagyon megköszönném!



#öngyilkosság #sírás #7 éves lány
2018. márc. 11. 21:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Mégis van valami, ami miatt ilyeneket beszél...
2018. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem beoltanak téged, hanem segítenek. A húgodnak igenis problémái vannak, igenis pszichológusra van szüksége, és valóban nem neked kell a helyzetet megoldanod, hanem a szüleiteknek kellene elvinnie a kislányt szakemberhez.
2018. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
De, van neki agyi problémája.
2018. márc. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még nem defektes kérdező csak segítségre van szüksége hogy rendbe tudja tenni az érzéseit és hogy felismerje/felismerjétek a probléma forrását. Ez felnőtt embertől/tinitől is aggasztó de egy kislánytól nagyon borzasztó.
2018. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
5-össel értek egyet, valamiért túlértékeli az iskolai teljesítmény fontosságát. Beszélni kène vele erről, talán egy iskolapszichológusnak, nem ciki.
2018. márc. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"nem szeretnék ebből is vitát kihozni"


A világon semmi sincs (de tényleg semmi!), amiről az emberek ne tudnának vitázni. Nem te hozod ki a vitát, hanem csak te dobod fel a témát. Ha nem akarod, hogy vita legyen abból a témából, amit te dobsz fel, akkor hagyd abba a gyíkozást.


14 évesen meg a szüleiddel beszélj a dologról első körben. Magyarázd el nekik, hogy te mit látsz, hogy miért aggódsz, említsd meg nekik, hogy szerinted pszichológushoz kéne vinni a tesódat, mert ő segíthet rajta, de aztán bízd rájuk, ők a szülei, tudni fogják, hogy mit tegyenek.

2018. márc. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A viselkedési probléma is agyi probléma, mert az agya struktúrája határozza meg, persze ez nem azt jelenti, hogy már így marad, vagy hogy nem tudom megváltozni a gondolkozását és a szokásait megváltoztatásával, de az biztos, hogy van agyi baja. (Amúgy ez nekem inkább dühkitörésnek tűnik, mint tényleges öngyilkos gondolatnak, de vigyétek pszichológushoz, majd az megmondja mi a probléma.)
2018. márc. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
64%
7 éves, magyarul akkor még elsős vagy másodikos lehet (nem emlékszem, rég voltam ennyi idős). Az semmiképp nem normális ahogy reagál, de te nem tudsz tenni semmit. A szüleidnek kellene beszélni vele, valószínűleg ő sem gondolja komolyan amiket beszél.
2018. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

Az,hogy egy 7 éves gyerek így viselkedik,NAGYON nem normális. Pszichológust neki azonnal. Sőt inkább pszichiátert,ha jót akarsz. Azt hogy ilyeneket ordibál hogy dögöljön meg a tanár meg hisztizik apróságokon,nagyon is komolyan kéne venni. Vagy családi gondjaitok vannak,vagy bántják őt,vagy ezt látta valakitől,de mindenesetre sürgősen kezelendő.

Eleve honnan szerez egy 7 éves arról tudomást hogy egyáltalán létezik oolyan hogy öngyilkos akar lenni? Nekem is van egy öcsém,7 éves,azt se tudja szerintem hogy mi az. Még csak most ismerkedik az írott betűkkel,nem hogy világfájdalma legyen..

2018. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!