Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak ezen?

Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon önállótlan vagyok és szeretnék változtatni ezen csak nem tudom, hogy hogyan. Mivel vannak idősebb testvéreim, ezért sokszor elintéztek helyettem dolgokat, vagy segítettek, ahogy a szüleim is. Egyrészt ez miatt lettem ilyen, másrészt talán a személyiségem miatt, mert eléggé introvertált vagyok. Viszont nekem is fel kell nőnöm és muszáj magamnak intéznem a dolgaimat, csak nekem ez nagyon nem megy. Inkább halogatok mindent, ameddig csak tudom hátha valaki megcsinálja helyettem. Meg hát sokszor kellemetlen helyzetekbe kerülök, ez miatt se szeretek az idegen emberekkel kapcsolatba kerülni és még sorolhatnám... Sokszor úgy érzem hogy életképtelen vagyok. Most már viszont itt az ideje, hogy sulit keressek, meg munkahely se lenne rossz, de még ezeket se vagyok képes elintézni. Tudom hogy csak a kifogásokat keresem, de valamiért ilyen vagyok.

Szerintetek hogyan tudnék ezen vtoztatni?

Köszönöm annak aki elolvasta és hasznos tanácsot tud adni.

20/L



2018. márc. 12. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak az segít szerintem, ha beleállsz a problémába. Egy idő után már nem fogsz annyira izgulni.
2018. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztos hallottad már, de egyszerűen nincs más megoldás...


Szóval azokról „kellemetlen helyzetekről” van szó, ezek azok, amikor kimozdulsz a komfortzónádból.


Tehát ha ilyen jellegű személyiségfejlődést szeretnél, akkor figyelned kell rá bizony, hogy a komfortzónában maradva nem történik semmi változás, az csak abból kimozdulva történik meg.


Persze ez nagyon kellemetlen tud lenni, olykor fáj, elbizonytalanít, de ezektől nem elrettenni kell, hanem elrakni tapasztalatnak, tanulni belől... és következő esetben már előnyből lehet nekivágni.


Maga a változáshoz pár jótanács:

-Érdemes lelkiekben felkészülni.

Tehát pl vannak könyvek ilyen személyiségfejlesztés témában, amik sokkal többet tudnak nálam.

Relax-meditáció, stresszlevezetés-sport nagyon hasznosak. Mentesítenek a szorongástól.

-maga a kimozdulós részt pedig érdemes úgy tervezni, hogy minden alkalommal csak egy picit lépj ki jobban a biztonságból, mint az előző esetben. A legfontosabb a fokozatosság. Egy sokkoló eset akár vissza is vethet, de mindenképp arra kell figyelni, hogy ez is egy tanulási folyamat, mint pl az egymásra épülő tantárgyak


De tényleg, vannak is ilyen sztorik, hogy pár introvertált ember egyik pillanatról a másikra rákényszerül, hogy többezer ember előtt adjon elő, irányítsa őket, pl Zukerberg, Elon Musk

Szóval ha valaki tudatosan ezt a részét építi, akkor akármeddig lehet fejlődni, bárkinek :)

2018. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!