Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért istenítik sokan a...

Miért istenítik sokan a szockommcsi rendszert?

Figyelt kérdés

Gazdaságilag nulla volt,semmi nem fejlődött,egy roncs volt az egész keleti blog.

Amikor 5 évet kellett várni egy Trabantra,addig Amerikában full kocsikkal jártak,meg Nyugat Európában is.

Meg lehet nézni,mi volt a paletta:

Ikarus próbálkozások,IFA L60,Lada Samara,Skoda favorit,Wartburg 1.3,meg ilyesmik.

És amikor az ember belegondol,egy élet elmegy ezeknek a mocskok istenítésére,soha nem élt egy jó életet,ahol jó minőség volt minden.

Én sokat gondolkoztam ezeken,Sz.r Csepel,meg Danuvia,Pannónia,stb,gyenge szemetek,olyan mint a Melkus,szóval egy szocfos az egész.Mit kell ezeket olyan nagy dobra verni(?)Sajnálom az ilyen rajongókat,de röhej az egész


2018. márc. 14. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Az a puszta tény, hogy akkor még fiatalok voltak, szinte mindent sokkal de sokkal szebbé varázsol így utólag.


Egyébként meg tényleg volt egy csomó minden, ami jobb volt: pl. egymással foglalkoztak az emberek, nem a telefonjukon lógtak naphosszat, meg ilyen apróságok...

2018. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Száraz Kenyér válasza:
14%

próbálom magamat nem fölhúzni a kérdéserm de baz d annyira idegesítő amikor 10-20+ éves csutkapö*ű emberkék mon danak hazugságokat egy olyan rendszerből amivel köszönőviszonyban sincsenek, annyi oldalt írtam a témában nem fogom már belinkelni meg minden tényleg nem érdekel. JA NYUGAT EURÓPÁBAN KOCSIKKAL JÁRTAK - és most nyugat európa talán nem jobb 5000× mint a kapi8talisTA MAGYARORSZÁG Ezen nem gondolkodsz el?? nyissad ki a szemedet aztán örvendjél a 130 ezres lakásáraknak meg hogy a hitelbe belegörnyedsz meg is érdemled. fizessed a világrekord áfát


a kádár kordszakban garantált munkalehetőségt volt


most van?


megfizethető lakás volt bérlakás szinte ingyen pár évnyi spórolás 1 panellakást megvehetsz


ma mi van? ngay városban fos garzon 130E meg kaució úgy hogy húznak ki külföldre aztán csökken a lakosság meg sorra döglenek a nyugdíjasok


amikor 80 ezret keresel aztán pályakezdőként és sehova nem vesznek fel mert kell a nunkatapasztalat meg 30 éves korodik jársz egyetemre meg képzésekre akkor gondoljál arra baz hogy a komcsi rendszerben 18 évesek már rég dolgoztak és saját lakásuk volt nem osztotztz szobában nyomorogtak mint most az egyetemisták debrecenben meg bpn mint a pakisztániak


mit hozott a kapitalitzmus amit annyira imádsz HÖ? az ikarust felhozod? most mi megy a budapestben közel 100 éve? a komcsi rendszerből vett busz meg metró meg villamos nagy arányban


a kádár rendszerben nem volt 1.5 átlagbér 1 lakás és nem nyomorogtak az egyetemisták mint a patkányok hanem 18 max 20 évesen már családot alapítottak és az infláció nagyobb mint a fizetésemelés


albérletárak utolsó 15 ésben 5× ösére emelkedtek


a gazdaság nem fejlődött? NEM FEJLŐDÖTT????????????



??????


akkor gondolkozzál el azon hogy szinte pár évtizeddel a világ meg a hidegháború után miért tudtak tömkegével panelokat emelni és megfizethető lakhatást meg állami támogatást nyújtani hány éves vagy kérdező


írd meg kommentben hogy hány éves vagy


mert csak az agymosottak imádják a kapitzalizmust mweg akik a kádár rendszerben csórtak lakást azt nem, kell albérletet fizetniük


kína a világ legfejlettebb gazdasága lehet róla példát venni ilyen szerveződést mutassál nekem magyarországon gimnáziumban pl a rohadt színvonalas magyar oktatásban:


https://www.youtube.com/watch?v=3FDL4ZYEfcw


aztán lehet gyakortolni és kérdező írd meg hogy mennyit éltél a kádár rendszerben jó? a vonatok is mind a kádár rendszerből maradtak mert a kapitalista magyarország csóró újakat építeni.


milyen kapitalista jólét? mMilyen fejlődés?

2018. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Száraz Kenyér válasza:
0%

a tizenéves gyengeelméjűek kedvéért leírom, hogy azért linkeltem be a kínai videót mert kína a kommunista diktatúra legerősebb világnak gazdasága.


hogy jössz ahoz hogy a kádár rendszert fikázod

2018. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ez egy teszt volt számomra.

Egyébként a vasfüggönyös korszakban voltam katona,akkor jöttek be az L60-as IFA-k,ilyet vezettem.

Moslék egy rendszer volt,bocsánat,aki nem így érzi.

2018. márc. 14. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1974-78-as újságokra találtam rá nemrégiben. Teljesen bepörögtem, hogy végre láthatom egy kicsit a régi valóságot. Hát... egyáltalán nem tűnt olyan nyomorúságosnak, mint sokan mondják. Igazából azt vettem észre, hogy az emberek pont ilyenek voltak, mint most. Még a viccek is. Én azt szűrtem le belőle, hogy majd' 50 év alatt egyáltalán nem fejlődtünk annyit, mint gondoljuk. Az egyetlen különbség, hogy most egy csomó féle szórakozási lehetőséget nyújtanak, gondolom azért, hogy örüljünk a szarnak.
2018. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!