Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben az esetben mit kellett...

Ebben az esetben mit kellett volna tennem? (Bunkó vásárló)

Figyelt kérdés

Vidéki kisvárosból származom, ahol kevés az ember, ritkán van tömeg, de ha nagyobb sor is van egy boltban, mindenki kivárja, míg sorra kerül.

Nemrég költöztem fel Bp-re, itt teljesen más minden. A Sparban óriási tumultus volt - kevés a pénztáros - , beálltam az egyik önkiszolgáló sorába, előttem 3 ember állt, majd amikor megüresedett az egyik, odaléptem az önkiszolgálóhoz, felraktam a kosaram, amikor is megjelent egy sznob anyuka a gyerekével és nyugodtan elkezdte lehúzogatni a kezében lévő termékeket. Hirtelen nem tudtam, hogy most láthatatlan vagyok, vagy mi, ilyennel még eddig életemben nem találkoztam, így hirtelen felindultságból megkérdeztem tőle, hogy elnézést, de nem látja, hogy itt állok, én következtem...

Mire ő bunkón lereagált azzal, hogy "nem zavarja, hogy a gyerek itt állt a sorban?" majd nyugodtan húzkodta tovább a cuccait, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy a gyereket ott hagyom az önkiszolgálóknál termékek nélkül, ott ácsorog míg anyuka vissza nem tér, majd mikor összeszedett anyuka mindent hirtelen befurakszik, hogy a gyerek sorban állt.

Ilyen esetben mit tettetek volna? Általában nyugodt ember vagyok, kerülöm a konfliktust, de ez eléggé felnyomta bennem a pumpát.


2018. márc. 14. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam volna neki, hogy egyáltalán nem zavar, felőlem estig is ott állhat a purgyéja, de most jobb lesz ha hátratakarodik.

Bunkó emberekkel nem érzem gáznak az alpári stílust, alaphelyzetben mérsékelten szofisztikáltan fogalmazok, de ha felhúznak akkor előtör belőlem a borsodi. :D

2018. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Számtalan hasonló esettel találkozik az, aki intézi a mindennapi dolgait, és előbb-utóbb lepereg az emberről ez a szánalmas viselkedés..

Ilyenkor megjegyzem magamban vagy ha nagyon paraszt, akkor hangosan, hogy szegénynek valószínűleg ez a legnagyobb öröme az életben, aztán szépen átállok egy másik pulthoz. Ne túráztasd magad rajta, nem ér annyit.

2018. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gusztustalan! Az az önkiszolgálo akármi is!
2018. márc. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Az ilyen sznob csajokat azzal lehet a leginkább "legyőzni", ha te intelligens maradsz, de baromi határozott.

Távozzon csak azzal a tudattal, hogy ő volt a bunkó, mint azzal, hogy te, mert annak fog tartani, ha felveszed a stílusát. Sajnos, az ilyenek a saját bunkóságukat nem veszik észre, ellenben a tiédet felnagyítva.

Én ezt reagáltam volna: elnézést, nem gondoltam, hogy a gyerek sorban áll, és hogy ő következik, különben nem álltam volna elé. Intelligens emberként azonban szívesebben fogadtam volna Öntől azt, hogy "elnézést, mi következünk, a kisfiam itt állt a sorban", mint ezt a kevésbé kulturált megoldást: " nem zavarja, hogy a gyerek itt áll a sorban?" Csak remlni merem, hogy érti a különbséget, asszonyom.

És innentől semmi, semmiféle vitába nem szállsz bele, nem válaszolsz.

A hangsúlyod ne kioktató legyen, hanem határozott.

2018. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most lehet, hogy félreértettem, de a gyerek előtted állt a sorban, és az volt a probléma, hogy az anyuka nem állt mellette, hanem csak akkor ment oda, mikor sorrakerültek?


Szerintem ez teljesen általános dolog, elég sokan csinálják,hogy néhányan beállnak a sorba míg a többiek befejezik a vásárlást, főleg ha sietnek. Ha ez volt a helyzet, akkor szerintem ne húzd fel magad rajta, új hely új szokások :).

2018. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, félreértetted. Ha a gyerek előttem áll és ő következne, akkor megkérdezem, hogy megy-e, maga elé enged vagy mi legyen, azonban előttem 3 felnőtt férfi állt, a gyerekre nem is emlékszem, valahol oldalt állhatott vagy valahol máshol bolyongott, esetleg ott se volt, elképzelésem sincs, de ha előttem állt volna az azért feltűnik. Egyébként nem csak Bp-en szokás, hanem máshol, annak idején 25-30 éve engem is beállított anyám a sorba, míg visszaszaladt valamiért, vidéken. Szóval ha a gyereket beállítja a sorba, az oké - tegyük fel ez történt és anyuka nem ért vissza időben, ezért a kölyök kiállt a sorból/félreállt - de ez esetben ne legyen már olyan pofátlan, hogy amint visszaér odafurakszik, mert egyébként szemmel láthatóan "akkor futott be", inkább ha nem akar a kölyke butasága miatt beállni a sor végére, akkor lépjen oda és mondja, hogy "bocs, a kölyök kiállt a sorból, mert nem értem vissza, de már rég én jöttem volna, sietek, nem engednél magad elé? "

Az, hogy se szó, se beszéd pofátlanul odaáll mellém és elkezdi lehúzni a saját cuccait a világ legundorítóbb dolga.

2018. márc. 15. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg annyira bunkó dolog, hogy el sem hittem, hogy megtörtént...
2018. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ilyen a 12. Kerület. Tele nagyképű sznobokkal.
2018. márc. 16. 08:26
 9/10 anonim ***** válasza:

En a "bunkok lakta "nyugatinal lakom. Tozsgyokeres pesti vagyok. Itt meg soha ilyen nem volt a sparban. Ezert utalom budat. Ott mindenki jolfesult es jolneveltnek gondolja magat. Ilyet meg a 8 ker teleki teri aldiban se tapasztaltam. A bunkosagban buda egyedulallo.

A kisgyerekes anyak sokszor azt hiszik,h barmit megengedhetnek maguknak.

2018. márc. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Csináltam volna neki még egy kölköt, de persze el nem tartanám
2018. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!