Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen esetben tiltható ki...

Milyen esetben tiltható ki vásárló egy üzletből?

Figyelt kérdés
Keresgéltem a neten, de semmi érdemlegeset nem találtam sajnos. A minap az egyik vásárló példátlanul viselkedett, üvöltözött, majd rám hívta a rendőröket, megfenyegetett, hogy kirúgat, stb... Az előzmény az volt, hogy egy vásárlóval bejött a kutyája is az üzletbe (dohánybolt, nincs élelmiszer). A kint ácsorgó balhés embernek ez nem tetszett, majd bejött és közölte, hogy addig takarítsam ki a kutyát, amíg szépen mondja. A zsaruk nem írták meg a feljelentését, mert baromság az egész. Sehol nincs előírva, hogy dohányboltban nem tartózkodhat kisállat. Mint később kiderült, az egyénnek az fájt, hogy a gyereke nem jöhet be, de egy kutya igen... A lényeg, hogy igencsak veszélyben éreztem magam a kellemetlen szituáció alatt, mert volt kedves és a pasasnak sittes előélete is van késelés miatt. Csak remélni tudtam, hogy az üvöltözésen kívül nem történik semmi más... Tehát még egyszer a kérdés: kitiltható-e az üzletből az egyén, miután oda nem illő módon viselkedett? Ezek után nem látom szívesen a boltban és nem is vagyok hajlandó semmiféle kapcsolatba kerülni az emberrel.

2015. nov. 18. 09:33
 1/4 Trafó1 ***** válasza:
A bolt is magánterület szerintem , azt tilt ki a tulaj akit akar, más dolog, hogy ez menyire árt vagy használ az üzletnek, te mint alkalmazott beszélj a tulajjal és az ő véleményére hagyatkozz, alpári módon viselkedni senkinek sincs joga még közterületen sem.
2015. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogy attól mert bolt, még magántulajdon. Csak szeretnék róla ténylegesen megbizonyosodni, mert a csóka a saját jogait nagyon ismeri. Mint az összes ilyen... Köszönöm a válaszodat!
2015. nov. 18. 10:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azért beszereznék, egy jó erős paprikasprayt a pult alá.
2015. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen nyitás óta megvan a spray. De ugye ebben az esetben semmi olyan nem történt, ami használatra jogosított volna. De ha fenyegetően lépne fel és elővenném, lehet hogy én húznám a rövidebbet, mert ahogy ők mondják: "nagy a család"...
2015. nov. 18. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!