Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Jelenleg 12.osztályos vagyok középiskolában, kémiából és fizikából fogok emeltezni, de fogalmam sincs, merre tanuljak tovább. spekulálok kémia/fizika alapszakon, de egyszerűen mind a kettő túlzottan érdekel, bonyolítja a helyzetet az is, hogy a matematika is nagyon érdekel, ergo nagyon szívesen mennék matematika alapszakra is. Tudnátok esetleg valami koncepciót adni?

Előre is köszönöm!


2018. márc. 17. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Műszak, BME :)
2018. márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kilogikázom neked!:D A fizika is matek, meg a matek is matek; a kémia talán nem annyira matek. Szóval akkor lehet, hogy a matek fontos neked. A fizika is méricskélős némileg, mint a kémia. Szóval számolgatás is meg méricskélés is , a fizikában van. :D Amúgy fogalmam sincs; nemtom, próbáltál-e már ráérezni, ráhangolódni a belső hangoddal. Én úgy szoktam, hogy feldobom az egyik szót (itt pl jelen esetben neked fizika, kémia, matek közül, szóval külön-külön) , és amelyiknél simán lemegy a mellkasodnál az energia, és nem akad be, és nem érzed, hogy "na ezt mégse nem", na az lesz a jó. Szóval megpróbálhatod érzésből, kicsit intuíció útjáról is megközelíteni a dolgot.
2018. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Amúgy kettőt pl nem tudom, választhatsz-e. Mert akkor szerintem matek+kémia. Elég távol állnak egymástól, de mindkettőt szereted. Nekem a középiskolai osztályfőnököm matek- kémia- informatika- szakos volt.
2018. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én mindenképp tudós (kutato) szeretnek lenni, nem tanar.
2018. márc. 17. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább a programtervező vagy mérnök informatikus szakot ajánlom inkább, mint a matekot. 4-5-ször annyi lovetta van benne már az első munkanapodon, és tudományok felé is mozdulhatsz, pl dns szerkesztés (crispr), ami a legfontosabb dolognak tűnik a betegségek legyőzésében, és a 9-10 milliárd fősre duzzadó emberiség élelmezésében.

Másik oldalt pedig a mesterséges intelligencia fejlesztése fontos még. Akár fizikai-kémiai kísérletekbe is lehet csatlakozni, sokan kutatják-keresik az új anyagokat, intelligensanyagokat, megoldásokat stb... (akkumulátorokon van a legnagyobb figyelem ma ugye) mindenhez már kelleni fog a programozói tudás is, ebben van a legnagyobb jövő. Szóval ha a matematika tudósa szeretnél lenni, akkor jelenleg az a legjobb, ha tudsz fejleszteni egy matematikában tudós mesterséges intelligenciát.

2018. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!