Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szóltok ahhoz, ha valaki...

Mit szóltok ahhoz, ha valaki azt mondja önzőség gyereket csinálni ahelyett, hogy örökbe fogadnánk, mert rengeteg az árva?

Figyelt kérdés
Én nem értek egyet.

2018. márc. 20. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy önzőség. Normális teljesen. A saját gyerekemet akarom felnevelni aki rám hasonlít és az én tulajdonságaimat örökölte. Sajnálom az árvaházban lévő gyerekeket. Borzalmas lehet. Segítek is ahol tudok, de ez azért túlzás.
2018. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes, akkor miért kell 5-7 évet várni az örökbefogadónak?? :S

Különben meg nem árva van sok, hanem olyan, akit valami miatt elvettek a családjuktól, vagy a családjuk mondott le róluk.

Egyébként nem önzőség. Az az önző, aki csak úgy megszül egy gyereket a semmire, vagy annyira rosszuk bánik vele, hogy intézetbe kerül.

2018. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem önző, hanem természetes. Akik ilyet mondanak, azok azt gondolják, ők már felülemelkedtek a biológiai mivoltukon, persze attól még tévedhetnek. Amúgy kíváncsi vagyok, aki ezt hangoztatja, vajon vizet prédikál-e. Ő vajon örökbefogadott úgy, hogy gond nélkül lehetett volna saját gyereke?
2018. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
3as tervben van ;)
2018. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Akármilyen önzőség, nekem saját kell.

Én leszarom más gyerekét, már bocsánat a megfogalmazásért.

2018. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó, és akkor hogyan döntenék el ezek az okosok, hogy ki szülhet, és ki fogadjon örökbe?

Ha meg senki ne csináljon gyereket, mert az önzőség, és márpedig fogadjanak örökbe, akkor örökbe fogadható gyerek se lesz. Logika level 2000.

2018. márc. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Ez olyan mintha azt mondanád önzőség étteremben enni mikor vannak akik éheznek...
2018. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Van egy nevelt lányom (2éves kora óta) és van egy saját lányom...

10 és 6 évesek...

Szeretem mindkettőt, foggal körömmel küzdök, hogy ők úgy lássák, hogy egyformán szeretem őket, de persze ez nincs így...

A neveltlányomban nem látom magamat, van 1-2megnyílvánulása, kifejezése, amit tőlem tanult, de a gesztusai, mimikája, gondolkodása, felfogása, modora, ez mind mind dettó az apjáé... emiatt sokszor nagyon nehezemre esik szeretni...

A saját kislányom sem hasonlít rám túlzottan, mert ő meg az anyjára ütött, de az ő gondolatai, gesztusai, mimikája, érdeklődési körei, dolgokhoz való hozzáállása, a teljes lénye az én mini változatom... imádom és rajongok érte... szóval azt aki ilyet mond, nemes egyszerűséggel fogalma nincs miről beszél...


+ 4milliárd év evolúció eredményei vagyunk, vajon van jogunk csak úgy úgy dönteni, hogy megszakítjuk a láncot és nem viszünk tovább reprodukciót?...

Nekem kb ez a vallásom.


33/f

2018. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem önzőség, sőt, inkább önzetlenség.

Jó dolog a gyerekvállalás.

Amúgy meg újszülött korú árva gyermekre sokat kell várni, 3-4 évet is.

Nagyobb gyereket meg kicsit rizikós örökbe fogadni, persze van olyan is, aki annyira önzetlen, de ritka..

2018. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő rendjén van a saját gyerek is,meg az örökbefogadott is.Mindkettő mellett leteszem a voksom.
2018. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!