Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak miért nem bírják...

A férfiak miért nem bírják elviselni, ha a nő irányít?

Figyelt kérdés

Itt nem arra gondolok, hogy minden férfi Stanley Kowalski-féle erőszakos bunkó lesz, ennek többféle fokozata és változata van.


Nem csak a párkapcsolatokra utalok, hanem pl. a munkahelyen vagy a mindennapokban. Sok férfi nem tudja kezelni, ha egy nőnek van igaza vele szemben és sok cikk született arról, hogy a női főnökök hatalmi harcra késztetik a férfi beosztottakat. Van néhány honlap, ami azt tanácsolja a női vezetőknek, hogy ne viselkedjenek főnökként, hanem legyenek néha esetlenek és ne utasítsák a férfi beosztottjaikat, hanem támaszkodjanak azoknak a lovagiasságára és dicsérjék meg őket kb. mindenért.

A volt barátom sokat veszekedett a nővérével, az anyám erre azt mondta, hogy nem is csoda, hiszen a fiúk nem szeretnek szót fogadni a nővérüknek, inkább a bátyjuk után mennek, mert a fiúkat arra nevelik, hogy megvédik a lányokat, nem pedig szót fogadnak nekik.


2018. márc. 21. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé általánosítás.

Egy csomó férfi van, párkapcsolatban is, aki nem akar (nem tud) irányítani és örül, ha egy nagyon talpraesett, határozott nőt talál.

És fordítva is igaz. Egy csomó nő, nem is vágyik az irányításra.

Magánéletben meg nyilván az a jó, ha nincs irányító, hanem egyenlőek, és max. az dönti el, hogy kinek van nagyobb hatása egy-egy kérdésben, hogy kinek van arról az adott ügyről nagyobb tapasztalata.

Munkahelyen meg szerintem sokkal fontosabb a főnök személyisége, mint a neme. Ugyanúgy lehet bunkó egy nő is, mint egy férfi.

2018. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez hülyeség! Nekem 6 évvel idősebb a nővérem és sok dologban igaza van, beismerem, ha hibázok.


Nő irányít munkahelyen? Ez miért baj? Ha ő a legtapasztaltabb (sokszor idősebb), miért ne? Azért rohadtul nem mindegy, hogy hány éves a férfi beosztott és hány éves a nő, ugyanakkor kinek mennyi tapasztalata van.


Eltudják viselni, nem tudom mire vélni ezt a kérdést...

2018. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Ja, hogy párkapcsolatra is vonatkozik?


Ezt nem tudom mire vélni. Ha a nő jobban átlátja az adott dolgot, jobban jártas, akkor miért a férfi irányítson az adott dologban? Ez kb. olyan szint, amikor a "hülye okoskodik".


Normális párkapcsolatban se nő, se férfi nem irányít. Egyenlő mindkét fél!

2018. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olvassatok utána! Sok cikk született arról, hogy a férfiak nem bírják a női főnököket, nem azért mert rossz főnökök, hanem zsigerből, mert egy nőnek kell engedelmeskedniük.
2018. márc. 21. 09:24
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Egy nőnek más lenne a dolga.
2018. márc. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok femináci. De ettől még ezt írják. Meg hogy a női főnökök ne viselkedjenek főnökként
2018. márc. 21. 09:28
 7/10 anonim ***** válasza:
El tudják viselni, sőt egy férfiakkal teli munkahelyen kifejezetten igénylik, de ugyanez fordítva is igaz: egy nőkkel teli munkahelyre egy férfi kell, aki irányít. Tapasztalat.
2018. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Linkelj forrást!

De ne Nők Lapja Cafe, Kiskegyed, Femina, Bien meg hasonló trágya provokáló femináci oldalról!

2018. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Biztos vannak jó női főnökök, csak én még nem láttam egyet sem :D


A hatalmukkal vagy nem tudnak mit kezdeni és döntésképtelen, alkalmatlan vezetők vagy átesnek a ló túloldalára és kicsinyes lelki zsarolásokkal, terrorral, játszmázással próbálnak "erőt" sugallni. Pont a nők szoktak többet panaszkodni a női főnökökre, mert előszeretettel zsarnokoskodik felettük, pláne ha a dolgozó jobb nő, mint maga a főnök. Olvass ennek is utána.


[link]


[link]

2018. márc. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Nem mindenki irányít, és nem mindenki viseli el. Mérték és körülmény függő mikor milyen mértékben ki irányít és mit enged és miért.
2018. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!