Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti féltek a haláltól?

Ti féltek a haláltól?

Figyelt kérdés

Én sose féltem a haláltól.

Nem mondom hogy várom, de ha holnap meghalnék, nem lennék szomorú.

Ti hogy vagytok ezzel?



2018. márc. 21. 22:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

Igen. Ateistaként nem hiszem, hogy lesz valami utána, és nem akarom itt hagyni a világot. Nem fogom tudni soha, hogy mik lesznek még. Bármit teszek, a vége tudatlanság.


És egyszerűen nem tudom felfogni a nemlétezést. A "terror management theory"-ról olvastam, hogy ha az emberek felfogják a halál elkerülhetetlenségét, az mindig borzalmat, terror érzést vált ki belőlük.

2018. márc. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Félek. De nem magától a haláltól, hanem attól amit jelent: ismeretlen. Meg annak azért örülnék, ha nem szenvednék, hanem nyugodtan mennék el. Semmi kedvem haláltusát vívni.
2018. márc. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
ami utána jön attól félek
2018. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én azok miatt félek akiket itt hagynék. Ha már meghaltam és odaát vagyok teljesen mindegy. És persze szívesen elkerülném ha már mennem kell, a fájdalmas rossz halált.
2018. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem a haláltól félek, hanem attól ahogyan meghalok. Amikor meg kell halnom, nem akarok fájdalmat érezni, egyszerűen csak elaludni.
2018. márc. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Még túl fiatal vagyok, hogy féljek a haláltól. Míg fiatal vagyok az öregedéstől és a ráncoktól félek. Majd, ha öreg leszek, akkor fogok majd a haláltól félni vagy rosszabb esetben imádkozni érte :D
2018. márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!