Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mai tinédzserek, tényleg...

Mai tinédzserek, tényleg ilyenek vagytok?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rosszat hallok a mai tinédzserekről: önzők, buták, csak a telefonjukat nyomkodják non-stop, a tanulás nem érdekli őket egyáltalán, nem hajlandóak senkihez alkalmazkodni és semmilyen szabályt nem fogadnak el, egyetlen könyvet sem olvasnak el és írni sem szeretnek, csak a divatos rövidítésekkel és emojikkal kommunikálnak.

Valamint a családdal sem jó a kapcsolatuk, a szüleik egyáltalán nem törődnek velük, nem nevelik őket, nem töltenek el velük minőségi időt, a tévé és az internet neveli őket.

Az én környezetemben egyáltalán nincsenek tinik, de szeretnék hinni benne, hogy ez nem teljesen igaz.

12-18 év körüli fiatalok, rátok mi igaz a fentiekből? (Nyugodtan cáfoljátok meg, én csak örülök neki!)



2018. márc. 23. 20:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Hát, szerintem mindegyikre igaz hogy a tévé meg a net neveli ōket. De a tanulás az màr nem csak a gyereken múlik, hanem a szülōn és a tanàron is, hogyan adja elō az anyagot érdekesen-e vagy mondjuk érthetôen meg az oktatás színvonalàn.

De én nem nagyon tudok a csalàdommal tölteni oly sok idōt,mivel egyáltalán nem olyan a kapcsolatunk hogy egyûtt legyünk. Nem érdeklik ōket h egyáltalán mi van velem, meg hàt alkohol problémák stb. Szóval így próbàlok inkább magamat motivàlni sok mindenre, ami elég nehéz sajnos szàmomra, mert az önbizalmam is eléggé lecsökkent mostanába.

Én szoktam könyveket olvasni meg újságot és magazint is:)

És én is szoktam rövidítésekkel kommunikàlni meg emojikkal, ahogy mindenki. De azért nem szoktam túlzàsba vinni sem.

Osztálytàrsaim nagyon bunkók egymàssal és a tanàrokkal szemben is. Amit egyrészt megtudok érteni, hisz ōk se az àlszentségükrōl vannak elnevezve.

Meg az egyik baràtnōm állandôan a youtubon lóg és egész nap csak nézi a videókat,nem nagyon érdekli semmi.

2018. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ilyennek látom a dolgokat, ez csak egy hülye séma, amit az előző generáció próbál ráhúzni a mostanira. Mindig ez megy, amióta ember az ember.., az előző generáció fikázza a másikat, hogy bezzeg az ő idejében....


Kívülről másnak látják, mint a saját gyerekkorukat, viszont az a gyerekkor ami nekik volt az, jó emlék, mert fiatalok voltak. És mivel az jó emlék, és most nem azt csinálják a mai gyerekek, levonják a következtetést, hogy elvan cseszve minden...

2018. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tizenévesként mi is ilyenek voltunk, és a szüleim is - az akkori korhoz képest.


Nincs semmi furi ebben. Max annyi, hogy tényleg picit túl gyorsan jött a közösségi média, nem készült fel rá... senki, főleg nem az oktatás, nehezen találnak érdekeset a gyerekeknek a legmodernebb oktatású országokban is, pláne itt.


Tinik mindig lázadók és kezelhetetlenek voltak. Nem mindenki, persze, de a többség igen :)

2018. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorin ilyet ne kérdezz, itt a tinik 99% stréber.
2018. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A szülők hibája, nem a gyerekeké.
2018. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Én azt látom hogy akik ezt mondják azok az információjukat csak a TV-ből szedik. Az élet első szabálya pedig hogy a TV hazudik, ha keze lenne lopna is.

Önzők? Biztos van rá példa, de én kevésbé tapasztalom. Sport kapcsán rengeteg mai fiatallal beszélek, és egyiken se érezném hogy önző vagy beképzelt lenne.

Buták? Ezt én is sokat hallom főleg kollegáktól. Az indok erre a megállapításra a fiatalabb generáció lexikális tudásának a hiánya. Én speciel azt hogy a 10 versből amit még az előző generáció bemagolt ő csak 3-4 darabot tud azt nem tartom butaságnak. Max műveletlenségnek, de ez a kettő teljesen más kérdés. Sőt! Én azt veszem észre hogy bizonyos logikai összefüggéseket sokkal könnyebben vesznek észre. Munkahelyen is állandósoknak magyarázhatom egy-két napig az új gépet, diák srácok két óra alatt belejönnek a logikájába.

Telefonjukat nyomkodják non-stop? Ez igaz. De ez tényleg egy rossz dolog? Persze vannak negatív oldalai is, rengeteg. De ne csak azokról beszéljük. Ha valaki tudja mikor kell és hogy kell használni akkor ez egy nagyon jó ezköz. Nem elég hogy a fiatalabb generáció a közösségi média által arra van rászokva hogy mindent megkérdőjeleznek, ezáltal sokkal kevésbé befolyásolhatóak. Emellett még kevésbé toleránsak a nonszensz dolgokkal szemben is. Kritikusak a médiumra vonatkozóan amit fogyasztanak. Míg régen mi csak leültünk a TV elé és azt néztük ami ment éppen, azt hittük amit bemondtak a hírekben, addig a mai világban az internet segítségével a fiatalok mindezt megválogatják. És igényesek magukkal szemben.

Tanulás nem érdekli őket? Ezt maximum az jelentheti ki aki nem tud tanítani. Ha jó az előadó és/vagy érdekes a téma akkor nagyon is hajlandóak tanulni. Különböző témákban lévő oktatóvideók rendkívül népszerűek a youtube-on. Itt is szintén az jön be hogy nem szeretnek minden haszontalan és kevésbé érdekes dolgot tanulni csak azért mert valaki azt mondta. Nem tudom hibáztatni őket.

Nem hajlandóak alkalmazkodni? Ez igaz. Hatalmas probléma a munkaerő piacon hogy a most belépő új generáció tagjai ahelyett hogy a felmerülő problémákat kezelnék, egyszerűen átmennek egy másik munkahelyre. Hogy ez a mentalitás pozitív vagy negatív azt mindenki döntse el maga.

Könyvet sem olvasnak és írni sem szeretnek? Téves. Ez egyszerűen alaptalan megállapítás.

Divatos rövidítések és emojik? Nem hiszem. Ha felmész közösségi médiára akkor se ez a túlnyomó kommunikációs forma. Csak fel van nagyolva az az egy-egy idióta aki így él.

A szülőkkel való kapcsolat tényleg probléma. Főleg mert rengetegen vannak csonka családban. Ez már bizonyított tény hogy negatívan hat az ember mentális fejlődésére.

Tv és az internet neveli őket? Csak utóbbi. Megkérdezed a mai gyerekeket eggyik se néz TV-t. Miért tenné? Az internet televe van minőségibb tartalommal, ami akkor elérhető amikor ő akarja, úgy ahogy ő akarja. És mint említettem, ez idővel igényességre nevel.


Ez a "mai generáció" duma mindig előjön. Az emberek szeretik magukat mások felé helyezni, sokszor alaptalanul. Sokszor anélkül hogy ismernék a másikat. Ez is egy példa erre.

2018. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem ma reggel nyugdíjasok löktek fel többször is a buszon, metrón, míg a tinilányok szépen, udvariasan arrébb álltak.

Volt, hogy a vénember kipécézett és direkt fellökött, pedig látta, hogy a kis unokaöcsémmel vagyok.

Másik idős úriember meg gusztustalan megjegyzéseket tett rám.

Akkor most mondjam azt, hogy na ilyenek az öregek?

2018. márc. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Nagyjából igaz. A legtöbb általánosítás nem légből kapott és nem csak a hasukra csapva találják ki pár millióan. Ennek az általánosításnak is van alapja.

Nemrég beléptem egy tumblr-el kapcsolatos közösségbe. Az átlag életkor pont az, amiről beszélsz. Akiket megismertem, mind buták voltak, önzők, csak a divatnak és bulinak éltek. Mindegyikük sajnáltatta magát, hogy a seggük alá tolt cuccokkal milyen rossz az életük és nem törődik velük senki sem. Amikor meg leült volna a szülő vagy közös programot szervezett, akkor meg az volt a baj.

Lehet jönni azzal, hogy régen is ilyenek voltak a tinik, csak akkor nem volt a képben pl. az internet és nem volt ennyire szélsőséges a világ. Felgyorsult korban élünk, hamarabb és több ingert kapnak a fiatalok, mint pl. 10 éve. Ezt nem véletlenül hangoztatja a világ összes szociológusa.

Pár személyes tapasztalatot is írnék, fentebb megfogalmazott dolgokkal kapcsolatban.

Exem unokahúga randizott 5 sráccal. Mind az 5 majdnem az egész randin nyomogatta a telefonját. A lány akkor lerakta, amikor randizott, de amúgy ő is egész nap rajta lóg.

Önzőség: Lazán elszeretik a legjobb barátjuk/barátnőjük szerelmét, párját, mert úgyis lesz más és yolo meg egyszer élünk.

Tanulás terén folyamatosan hangoztatják, hogy a világ legmegterhelőbb dolga és amúgy sincs idejük... Mindezt egy kocsmában, szerda este.

Könyvek terén a többség maximum a népszerű, felkapott darabokat olvassa.

"Sport kapcsán rengeteg mai fiatallal beszélek, és egyiken se érezném hogy önző vagy beképzelt lenne." Elég elmenni pár fiatal focicsapat edzésére.

"Én azt veszem észre hogy bizonyos logikai összefüggéseket sokkal könnyebben vesznek észre. Munkahelyen is állandósoknak magyarázhatom egy-két napig az új gépet, diák srácok két óra alatt belejönnek a logikájába." A gépeket valóban hamarabb kiismerik, mert azokkal nőnek fel. De vizsgálatok kimutatták, hogy pl. a nem digitális kütyükkel kapcsolatban nagyobb bajban vannak, mert nem gyakorlatiasak.

"Ha valaki tudja mikor kell és hogy kell használni akkor ez egy nagyon jó ezköz." Ezzel egyetértek. Nem szeretem, amikor a kütyüket hibáztatják. A gond az, hogy nem tanítják meg a kütyük hasznos használatát.

"Nem elég hogy a fiatalabb generáció a közösségi média által arra van rászokva hogy mindent megkérdőjeleznek, ezáltal sokkal kevésbé befolyásolhatóak." A legbefolyásolhatóbb réteg a fiataloké. A média, a reklámok, a zenei dolgok mind erre alapoznak elsősorban. Az a baj, hogy ha valami népszerű, akkor pont eszükbe sem jut megkérdőjelezni a dolgot.

"Míg régen mi csak leültünk a TV elé és azt néztük ami ment éppen, azt hittük amit bemondtak a hírekben, addig a mai világban az internet segítségével a fiatalok mindezt megválogatják. És igényesek magukkal szemben." Többségük ugyanazt a pár tucatzenét hallgatja és egymást marják, ha valakinek nem jön be. E mellé jött be az, hogy sokan azzal akarnak kitűnni, hogy direkt különleges zenét hallgatnak. De nem igazán azért, mert különleges, hanem hogy valamit felmutathassanak. Tök jó példa erre az, hogy a tumblr csoportokban általában ugyanazt a pár zenét linkeli mindenki. Pl. Lil Peep.


"Az emberek szeretik magukat mások felé helyezni, sokszor alaptalanul." Ezzel egyetértek. Az új generáció mindig más és a negatívumok a szembetűnőbbek.

2018. márc. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hali! Én 15 éves vagyok! :)

Na, tehát... Én nem tartom magam önzőnek, sőt, néha szeretnék is az lenni, mert akkor nagyon sokszor megakadályozhatnám, hogy kihasználjanak.

Azt, hogy mennyire vagyok balga, nem tudom magamnak megítélni, de a felnőttek (ez alatt nem a 23 éveseket értem, hanem a 30+, 40+, 50+ korú embereket) szerint okos vagyok, vagy legalábbis sokszor mondják.

A non-stop telefon nyomogatás az többnyire igaz, ezért szoktam hétvégén "elvonókúrát" tartani, hogy most ennyi és ennyi ideig nem nyúlok a mobilomhoz. Én nagyrészt cikkeket szoktam rajta olvasni, angolul videókat nézni a youtube-on, a gyakorikerdesek.hu-n válaszolgatni, nyelvet tanulni, a pinterest-en képeket nézni, illetve zenét hallgatni.

Engem a tanulás érdekelne, de amióta egy nem túlságosan jó osztályközösségbe kerültem, ami visszahúz, így "értelmét vesztette", hiszen bármennyire küzdök, ígyis-úgyis csak egy leszek a piás-cigarettás osztályom tagjai közül, mégha ezek nem is igazak rám. :(

A szabályokat szeretem feszegetni, amikor szűknek érzem őket, de azzal tisztában vagyok, hogy mindenkinek szüksége van szabályokra, azok nélkül káosz lenne és anarchia.

Olvasni nagyon szeretek, kisebb könyvtáram van itthon, írni pedig majd nyáron fogok tudni, a suli és az edzés mellett nagyon sok lenne ha még ezzel is foglalkoznék.

Rövidítést nem használok nagyon, csak az ilyen "alapokat" (nm = nincs mit, köszi = köszönöm, okay = oké = ok = rendben), emoji-t pedig kénytelen vagyok, mert amikor nem használok, a következő kérdés mindig ez: "Miért vagy dühös?"

A szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, (igaz,van, hogy egy-egy vita átcsap veszekedésbe, főleg Anyámmal... nagyon mások vagyunk), foglalkoznak velem, néha többet a kelleténél, mivel én viszonylag zárkózott vagyok és nem tudom jól kifejezni magam...

Az internet pedig az egyik utolsó dolog lenne, ami nevelhetne, tekintve, hogy mennyi marhaság van rajta. :)

15/L


PS: A #4-es nagyon igazat szól! Az osztálytársaim nagyrészéről a kérdésedben tűpontos leírást adtál, csak ők nem látogatjám a gyakorikerdesek.hu-t, de ha használnák sem hiszem, hogy szétkürtölnék a problémáikat.

2018. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lol oks 😹😹👍 most kom azt hiszed h ez igyvan? Anyam se lehetne hujebb mint te vagy. Nem tudjatok milyen nehez mai vilagbán elhelyezkedni munkaban kesobb meg roszabb lessz nehez diaknak lenni Csomo tanulas baz kinek van hoza ideje semi szabadidonk sincs!!😒😡suliban baogatnak a tanarok meg a hazi nektek nem volt ilyen nehez a ti idotokbenn!! haladjatoka korral mar senkit sem erdekel a Csongor es Tunde

Apam is nyaggat allandoan 😬 nem hiszem el allandoan csak a kamaszokon lognak hogy kamaszok igy kamaszo ugy milyen borzasztoak vagyunk . Csak mkndom hogy ti felnottek is az vagytok

Onzoek! meg uj mobilt is megtagadjatok tolunk Mert vannak fontosabb dolgok is az eletben?!?! 😉ugyhogy... nemcsak mi vunk itt a tumorok a tarsadalom szervezeteben

Piisz🙈🙈✌👀💪💓

2018. márc. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!