Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem mernek kockázt...

Sokan miért nem mernek kockáztatni, és miért hüledeznek, ha valaki mer?

Figyelt kérdés
Pénzzel kapcsolatos a kérdésem. Úgy vagyok vele, hogy a kevés nem kell, nem izgat ha pár milliót bukok, mert az egy életre nem fog kárpótolni. Pl ha van 5-10 millióm mit érek vele? Veszek egy kocsit, vagy valami házat, utána? Én inkább ennyi pénzzel kockáztatok, hogy több legyen, annyi, hogy egy életre elég legyen. Ha elbukom, akkor majd megint össze szedek ugyan ennyit, és addig csinálom amig nem sikerül elérnem vele azt, amit szeretnék. Sokan hülyének néznek, és szerintük annak van értelme, ha egész életedben nélkülözöl, és van pár milla a számlán, ami 40 év gyüjtögetés, nélkülözés után majd kárpótolja őket. Szerintem ez beletörődés a szegénységbe, és abba, hogy sosem lesz több semmilyen téren. A csak a boldogság számít meg a többi közhelyet hagyjuk.

2018. márc. 24. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

A biztonság.


Ha van 5-10 milliója az embernek, örül magának hogy gazdagabb mint az átlag, és hogy nem kell annyira nélkülözve élnie. Nem fogja kockáztatni a pénzét. Amíg van biztosan 5-10 milliója, addig az is biztos hogy még jó ideig lesz mit ennie és lesz fedél a feje fölött. Ha kockáztat, elég nagy eséllyel elbukja a pénzét, és ezzel együtt mindent amit addig felépített. Ezt egy egyedülálló ember is így gondolja, a családos emberekre ez hatványozottan igaz, hiszen ott nem csak a saját életével játszik, hanem a család többi tagjáéval is.

Szóval hacsak az embernek nincs többmilliós, tízmilliós vésztartaléka az alap pénzén kívül, akkor inkább örül annak hogy legalább annyi van neki, és abból biztosan el tud élni még azon a színvonalon amin eddig.

És ez szerintem nem a beletörődés a szegénységbe, hanem inkább a túlélés ösztöne.

2018. márc. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Lefogadom hogy soha nem volt még egy büdös vasad se.
2018. márc. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem izgat ha pár milliót bukok, mert az egy életre nem fog kárpótolni" - Ha nekem is lenne annyim, hogy nem fájna pár millió bukás, engem sem izgatna. Csak a te szemléletmódoddal én már a diliházban lennék a hülye családom miatt, akiktől amint lehetett el akartam költözni.


Nem a kockáztatással van baj, én is van, amiben kockáztatok. Az nem mindegy, mit kockáztatsz.

2018. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A pénz egyharmadát mindig be lehet kockáztatni. Másik harmada meg mehet alacsony kockázatúba, vagy biztosba, pl lakástakarék.


Maradék meg úgyis kell mindennapokhoz.

2018. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit foglalkozol másokkal? Azért írtad ki a kérdést, mert lelked mélyén mégis csak érdekel mások véleménye, vagy nem?

Ha ennyire bátor vagy és ezt tűzted ki magadnak értékrendnek, akkor ne törj meg. Kockáztass, gazdagodj meg, légy vele boldog. Ennyi! :)

2018. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ha te kerested meg MUNKÁVAL az 5-10 milliót, akkor myugodj meg, nem fogod kockára tenni.
2018. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" a kevés nem kell, nem izgat ha pár milliót bukok"

Az emberek többségét joggal "izgatja", tekintve hogy az a pár millió forint több évnyi munkájukat jelenti.


"ha van 5-10 millióm mit érek vele? Veszek egy kocsit, vagy valami házat, utána?"

Manapság már egy új autó is 4-5 milliótól indul és még mindig csak egy Suzuki, Dacia. Háznál meg 10 millió nagyjából arra elég, hogy legyen kezdő részleted a hitelhez. "És utána" pedig jön az 1-2 gyerek, betegségek, tanulmányok, mértéktelen kiadás.


"Én inkább ennyi pénzzel kockáztatok, hogy több legyen, annyi, hogy egy életre elég legyen."

Ahogy előttem írták, ha valakinek van felesleges 5-10 milliója, akkor nem nagy dolog kockáztatni. Másrészt 5-10 millióból messze nem lesz egy életre elég pénzed akármekkorát kockáztatsz.


"Ha elbukom, akkor majd megint össze szedek ugyan ennyit"

Ez jól hangzik, csak az ember alapvetően szeretne előre felé haladni az életében és nem akarja pár évenként megnyomni a "reset" gombot és nulláról kezdeni mindent.


"egész életedben nélkülözöl, és van pár milla a számlán"

Az a baj, hogy nem olyan ember szokott nélkülözni akinek 100 milliók állnak a számláján. Átlag ember örül ha 1-2 millió akad, esetleg annyi, hogy a gyerekének is hitelre tudjon venni egy lakást ha egyetemre megy. Vagy elég ha bejön egy betegség vagy pár hónap munkanélküliség. Egy sima temetés is milliós nagyságrend.

2018. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na meg az sem mindegy mit értünk kockáztatás alatt.


Elkártyázod, lottózol, az is kockáztatás. Vagy 5-10 millióból saját vállalkozást indítasz? Az is kockáztatás. Tőzsdézel? Az is kockáztatás.

2018. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdés egyik része nekem kamunak hangzik, ha igaz akkor válaszolok.


Biztonságot akarnak ezért hüledeznek, de ezt már más/mások is írta/írták. A legtöbben örülnének ha ennyi lenne nekik vésztartaléknak (akiknek nincs ennyi). Azonkívül sokak inkább szerintem biztonság orientáltak, mint vállalkozó szelleműek.


"Ha kockáztat, elég nagy eséllyel elbukja a pénzét, és ezzel együtt mindent amit addig felépített."


Ez nem igaz. Úgy írod mintha mindent elbukna az, aki bukik. Ha a kérdező pl Eurót venne az 5-10 millióján és bukna vele az árfolyamon rövidtávon, akkor szinte kizárt, hogy ne maradjon még akkor is sok pénze.


"Én inkább ennyi pénzzel kockáztatok, hogy több legyen, annyi, hogy egy életre elég legyen. Ha elbukom, akkor majd megint össze szedek ugyan ennyit, és addig csinálom amig nem sikerül elérnem vele azt, amit szeretnék."


Ez tűnik kamunak. Méghozzá azért mert ha valaki nem szerezne máshonnan bevételt, akkor nagyon sok kellene, hogy egy életre elég legyen. Például költesz egy évben 6 milliót, akkor 30 évre kellene 180. Lehetne ennyit csinálni 5 millióból szerintem, de nem egyszerű befektetéssel.


"Ha elbukom, akkor majd megint össze szedek ugyan ennyit, és addig csinálom amig nem sikerül elérnem vele azt, amit szeretnék."


Tehát akkor te ilyen lazán szerzel magadnak 5-10 milliót? Akkor minek kell kockáztatnod ha alapból ilyen "simán" megy az 5-10 millió megszerzése?

2018. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!