Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne valakin segíteni,...

Hogy lehetne valakin segíteni, hogy ne legyen annyira negatív?

Figyelt kérdés

Mindig mindent kritizálnia kell, a jót viszont szóvá se teszi. Most mindegy miről beszélünk.

A kajának első osztályúnak kell lennie, de még akkor is necces, hogy beleköt. Pl. túl nagyok a borszemek a húson. :/

Ha nem talál kivetni valót, akkor keres. Az elmosott edényeket képes átnézni, és ha csak egy pötty valamit talál rajtuk, már jön, hogy nincs rendesen elmosogatva.

Az olcsó bútorok "semmirevalók". Az utcán rendszeresen kommentálni kell a járó-kelőket, hogy ez hogy van felöltözve, na, az se normális stb.


Nem haragszok rá, csak szeretném, ha pozitívabban látná a világot, és nem lenne ilyen minőség-gestapo.



2018. márc. 21. 12:41
 1/5 Flagstaff ***** válasza:

Én meglehetősen trehány vagyok, párom ilyen "gestapo". Ebből kifolyólag ő főz, ő mosogat, mert én nem csinálom elég jól. Amit én főzök, abból nem szoktam neki adni, mert "nem sikerült jól, majd én megeszem". Na most ilyenkor kiderül azért, hogy képes kritizálás nélkül is enni sőt, még dicsérni is tud...!

Mások kritizálása fura módon nekem rosszabbul esik, trehányságomból kifolyólag nem szívesen foglalkozom másokkal, mások öltözékével, de igyekszem ezt úgy kezelni, hogy ilyeneket kérdezek: "szerinted mit kellett volna felvegyen?" "Szerinted jobban állna neki kékben?" "Talán, ha lefogyna kicsit, jobban mutatna rajta..?"

Persze humorérzék, az kell hozzá. Sok.

2018. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Sehogy. A folyamtosan negatív ember mérgező. Kerüld, ahogy tudod.
2018. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Én kiröhögöm nyíltan az ilyen embereket, kb. így "Mi van te kis Dulifuli? (ő egy morgós hupikék törp)
2018. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, ha ő nem akar változtatni.
2018. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1. Akkor hasonló helyzetben vagy. :)

Nálunk én vagyok a trehányabb, dehát én úgy vagyok vele, hogy a lakás van értem, nem én a lakásért, amúgy is feláll a hátamon a szőr a kórházi műtő tisztaságú lakásoktól, de ő meg pont fordítva gondolkozik. Én is mondtam már neki, hogy akkor mosogasson ő. Érdekes módon legtöbbször még mindig én mosogatok. :)


#2. Igen, szokták mondani, hogy dobjuk ki az ilyen embereket, de nekem amúgy nincs bajom vele, rendes, dolgozó ember, csak ez az állandó pampogása ne lenne.

2018. márc. 21. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!