Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerbiai-Vajdasági magyar...

Szerbiai-Vajdasági magyar ajkú fiúk, lányok, fiatalok! Ti hogy tanuljátok meg a Szerb nyelvet? Hogyan sikerül elsajátítani?

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.
2018. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eddig nem igazán sikerült nekem speciel
2018. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán sikerült,csak ilyen közép alsó-közép szinten :D

Azok akik olyan városban élnek ahol az üzletekben,hivatalos helyeken muszáj szerbül kommunikálni,azok jobban tudnak,akik olyan helyen élnek ahol nem kell a boltban sem tudni szerbül,pl magyar többségű városokban,azok semennyire sem tudnak szerbül. Tehát attól függ mennyire vagy ráutalva.

Így lehet megtanulni. Ha mentem boltba,vagy ügyet intézni megkérdeztem anyukámtól hogy kell mondani,mástnem felírtam,és úgy indultam útnak. Előbb utóbb megjegyeztem. Mások ismerősöktől,szerb barátoktól,akikkel együtt játszottak kiskorukban,vagy pl én egy évig szerb szobatársakkal éltem a koleszban,ott ragadt rám sok.

2018. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Sehogy se sikerült 18/f
2018. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szerbet kezdtem el eloször beszélni és csak aztán tanultam meg magyarul.

Elfelejtettem sok szavat, szóval nagyrész elölrol kellett kezdenem elsos koromban.

2018. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy. Én egy magyar többségű településen élek. Utcán, boltban alig hallani szerbet.

Az alapok azért mennek, nagyjából meg is értem, amit mondanak szerbül, válaszolni voszont nemigen tudok.

Szerb környezetben egyszerűbb lenne.

2018. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Símán meg lehet tanulni csak minden nap kell használni
2021. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az úgy nagyon szép, hogy minden nap kell hasznàlni, de ha nincs kivel beszélj szerbül, nincs hol használni, akkor mégis hogyan?
2021. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézzél szerbül filmeket
2021. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!