Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar anyanyelvű számára...

Magyar anyanyelvű számára melyik nyelv kiejtését könnyebb elsajátítani: francia vagy olasz?

Figyelt kérdés

A kérdésem összetett.


Valójában ezek érdekelnének:


1) Magyar anyanyelvű számára melyik nyelv kiejtését könnyebb elsajátítani: francia vagy olasz?


2) Melyik nyelv hasznosabb annak, akit a katolikus vallás, stb. jobban érdekel? A kettő közül. Tehát pl. a latin, spanyol nem választható.



3) Amennyiben valaki mindkét nyelvet meg akarja tanulni, milyen sorrendben ajánlott?


2015. jan. 16. 10:31
 1/6 anonim válasza:

Szia!


1) Olasz.

2) A kérdésedre válaszolva az olasz, de a karrier szempontjából hasznosabb lehet a francia.

3) Szerintem mindegy.

2015. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Cikkeket olvasva én is úgy gondoltam, ahogyan Te, kedves 1. válaszoló! Éppen azért is vetődött fel a megtanulás sorrendje is, mint kérdés.


További segítő válaszokat, akár tapasztalatokat is nagyon szívesen fogadok.

2015. jan. 16. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:

1. olasz könnyebb, talán nyelvtanilag is

2. katolikus valláshoz az olasz, mert arányaiban ők többen képviselik, mint a franciák. Egyéb területen, bárhol a francia jóval hasznosabb, mint az olasz.

3. attól függ, hogy milyen területre mész. Én csak azért javasolnám a franciát elsőnek, mert sokkal több lehetőséget hordoz magában. Viszont bármelyikkel is kezded, utána nagyon könnyen meg fogod tudni a másikat. Én francia nyelvtudással simán értettem az olaszt, mielőtt még elkezdtem tanulni, gyorsabban is haladok vele.

2015. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az újabb választ is! Ezek a szempontok már segítenek elindulni... :)
2015. jan. 18. 12:09
 5/6 anonim válasza:

Üdv!


Több dologtól is függ ez. Szerintem elsősorban az elszántságtól és a nyelvérzéktől. Ha ezek közül az egyik nincs meg, akkor nagyon nehéz dolga lesz az embernek.


Saját magamból indulok ki, mert 12 évig kötelezően tanultam németet és nem szerettem, ezért nem is voltak fényes eredményeim belőle.


Most lassan már 2 hónapja tanulok franciául és sem a kiejtéssel sem egyéb más dologgal nincs problémám. Talán azért is, mert szeretem ezt a nyelvet és ez sokat dob a tanulási sebességen.


Karrieri szempontból én a franciát ajánlanám. Többet érsz vele. Nem annyira nehéz nyelv, vannak szabályok amiket megkell tanulni, illetve a kiejtést az elején mindenképpen, gyakorlatilag ez az alapja.


Egy japán vagy orosz nyelvtől mindenképpen könnyebb. :)

2015. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válasz írója!


Köszönöm szépen, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Te egyedül tanulod a francia nyelvet?

2015. jan. 18. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!