Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány olyan ember van itt, aki...

Hány olyan ember van itt, aki huszonévesen kénytelen buszozni, de nagyon utálja?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert anyám mindig azzal érvel - amikor felhozom neki, hogy én miért nem kaptam legalább egy használt autót, amivel be tudnék járni az egyetemre - hogy más huszonéves is rendszeresen használja a tömegközlekedést "ha nekik jó akkor nekem is kuss van" elgondolás alapján. Arra már nem gondol, hogy azoknak a 95%-a kolis/albis így érthető, hogy azért nem járnak kocsival. Ha pedig saját autót akarok magamnak, akkor vegyem meg diákmunkából (igaz nem érdekli, hogy éhbéreket fizetnek). Én azt látom, hogy rengeteg fiatal 18/20 éves korára kapott már egy autót a szüleitől és vígan, boldogan szeli az utakat és csak azok buszoznak ilyen idősen, akik extrém spórolásba kezdtek (pont kocsira vagy esetleg lakásra) és valahogy elviselik a tömegnyomort vagy pedig nem alkalmasak a vezetésre (bénák, nem látnak jól, fo**ak a vezetéstől stb.). Én egyenesen gyűlölöm a buszozást, utálom a sok nyugdíjast/iskolást gyereket, akiknek a társaságában nap mint nap szobrozok. A buszmegállóban való dekkolást, miközben látom elsuhanni azt a sok szép drága autót, amiket hasonló fiatalok vezetnek.

És erről mindig ez jut eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=t1V_qz9I1Nk

De sajnos még legalább egy év mire végzek, addig tuti nem lesz pénzem egy fél millás használt kocsira sem. Meg utána sem biztos ha pályakezdőként nem tudok elhelyezkedni. Van itt köztetek aki hasonlóan érez és már gyűlöli a buszozást és legszívesebben - akár hitelből - venne egy kocsit? (kort/nemet írjatok)



2018. márc. 26. 16:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem haragszom, köss bele nyugodtan.

Majdnem 23 éves vagyok, és közel 18 évesen vettem az autót. Az a pár hónap spórolás jó lesz kb. 2 évnek is, középiskolában pedig a max. óraszámom 7 volt/nap, tehát tudtam dolgozni, plusz a vasárnapi 100%-os pótlék is rendesen megdobja a fizetést.

A jelenlegi OKJ-n legtöbb esetben 6 órám van, de van hogy 3, így tudok délutánonként dolgozni.

Megsúgom, 25 éves korig lehet nappalira járni és 2 OKJ ingyenes, következtesd ki a dolgokat.

2018. márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor más osztályokból jövünk, nálunk egy osztálytársam sem kapott kocsit érettségire. :)


Én nemrég kezdhettem el vezetni, (28 éves vagyok 4 éve dolgozom) és a párom 18 éves wagonR-jét nyúzom. (neki 1 év alatt szépen összegyűjtöttünk egy német 5 éves autó árát)


De eddig én is buszoztam a munkahelyemre. És bizony az első három évben 60km-re dolgoztam az otthonunktól. Ami átszállásos buszjárat volt, napi 3 óra buszozással. Utáltam mint a fene!


De ezt is túl lehet élni hidd el. Úgy fogtam fel, hogy ezt most tudom megtenni míg nincs gyerek/család, és inkább buszozom egy jobb fizuért. (gyógyszerész vagyok szóval éppen találtam volna közelebb is munkát, de vidéken jobban megfizetik az embert, mert nem megy oda szívesen senki) Most már, hogy képbe került a családtervezés, plusz van tapasztalat a hátam mögött, váltottam és megengedem magamnak azt a kényelmet, hogy kocsival járok melózni.


Én mindig vittem fülhallgatót zenehallgatáshoz, olvastam könyveket tableten (természetgyógyász képzésre gyakorlatilag ott készültem fel) vagy ha nem tudtam ülni mindig voltak a telefonomon előadások hanganyagjai amikből tanulhattam.


Szóval bármennyire annak érzed ez nem olyan nagy trauma az életben. Nyilván nem a burzsuj aranyifjakhoz kell magad mérni, és az ő életszínvonalukat elvárni a szüleidtől.

Hitelbe ne menj bele, ha kiszámolod a kocsi árának másfélszeresét fizeted vissza mire végzel vele. :S

2018. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha az én gyerekem követelőzött volna kitettem volna az utcára.

Nézz már szét, a lakosság kb. 1/4-1/5,ének van kocsija . A többi mindenki tömegközlekedik, biciklizik vagy gyalogol.

A kocsit megvenni fenntartani megközelíti azt az összeget amibe egy gyerek nevelése kerül. Persze azt nem extrákkal gondolom

2018. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
32%

First world problems...

Én nem járok egyetemre,mivel a szüleimnek nem volt semmi pénze,így kihagytam 3 évet tétlenül,mivel munkahely nincs felénk,csak szezonmunka,ott pedig szart se kerestem. Most befejzetem egy tanfolyamot a saját pénzemből,úgy hogy eladtam a szülőházamat,amit a nagymamám rám íratott.

A barátom 80 km-re lakik tőlem,ezért minden hétvégén 5 órát utazom busszal,átszállásokkal,és egy-egy órás várakozásokkal,,hogy elmehessek hozzá,mivel nincs autója. Felénk csak annak van pénze autóra,aki örökölte.

Hozzáteszem,nem Magyarországon élek,határontúli vagyok. De akkor sem értem felétek ezt a rinyálást. Nálunk így működik a dolog. Kevés ember engedheti meg magának hogy autót hajtson,mégsem nyafog senki hogy a pesti egyetemre busszal kell bejárnia. Ez inkább privilégium.

2018. márc. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Nézz már szét, a lakosság kb. 1/4-1/5,ének van kocsija "


Jó lesz az inkább 3/4-nek vagy 2/3-nak. Persze itt nem a tulajdonlásra gondolok, hanem, hogy az illető számára elérhető-e a vezetés. Gőzöm sincs ez az 1/4 neked hogy jött ki. Még a legcsóróbb 1500 fős kisközségben is a háztartások legalább a felében van egy autó. Egy min. közepes városban pedig szinte mindenkinek van a közmunkásokon/félig sírban lévő nyugdíjasokon kívül. Ha nem más fenntartanak egy kocka Swift-et (ami a prolik körében nem véletlenül népszerű). Nagyvárosban viszont nem ritka, hogy 3 kocsi is legyen egy háztartásban.

2018. márc. 28. 16:40
 16/17 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem annak örüjj hogy van pénzük tanittatni!!! Ember ezt a kérdést te komolyan feltetted? Én 18 évesen már a magam kenyerét kerestem mert sajnos a beteg szüleim nem tudtak ilyen mértékbe instápolni! Ha anyira vágysz autora mwg ilyenek akor ájj a sarkadra legyél férfi menj dolgozni és ne nyuzd le a szűleid bôrét! 25/N
2018. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem fog tetszeni a válaszom de szerintem meg kicsit sokat képzelsz magadról. Igaza van anyádnak. 21 éves vagyok, jogsival rendelkezem és mégis el vagyok, van ahová még gyorsabb is eljutni BKK-val. Ha a szüleid nem engedhetik meg maguknak, hogy az elkényeztetett kölyöknek kocsi legyen, akkor igen dolgozzon érte meg. Mert elég sokba kerül egy autó,ha mindenhová azzal mész ,ha pedig elromlik még tobbe megcsinaltatni. Éhbér? Ugyanmar ezt te sem hiszed el, lusta vagy dolgozni és ezzel áltatod magadat de nagyon nevetseges. Egyetemisták nagyon jó pénzt tudnak keresnina diák melóval de még egy nyamvadt mekivel is össze lehet szedni egy autó árát és ezt te is nagyon jól tudod. Ezenkívül kérlek ne tegyél már úgy,mintha neked lenne a világon a legrosszabb,mert busszal kell járni. Szegényke. Másnak meg épphogy jut enni, nehogy már megsajnáljunk. Vegyél magadnak egy trabantot, arra talán ennyi ésszel is meg tudod keresni a pénzt és járjál azzal. :D
2019. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!