Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Huszonévesen irodai munkatapas...

Huszonévesen irodai munkatapasztalat nélkül diplomával senki se talál jó állást?

Figyelt kérdés

Huszonévesként irodai szakmai tapasztalat hiányában diplomával lehetetlen állást találni?

Rendes fizetéssel, kötetlen munkakörrel, heti 5*8 vagy 3-4*10 órában akár részmunkaidőben bárminemű pályakezdesnek megfelelő aktatologató kisemberek sem...

Ha a főnökök úgy utálják az állambácsikat pl az adózás miatt, miért süllyednek az ő szintjükre az alkalmazottak sakkban tartásával és amiket fentebb írtam miért kell legyen luxus és nem elvárt alap dolgok.

Ha egy alkalmazott lojális, megbízható és jó munkaerőnek bizonyul, miért dolgoztatjak meg jobba, a lustat meg kiengedik cigizni..

Van aki haza utazna a beteg anyjahoz és azért van távol h valami pénzt keressen a gyógyszerekre pl. Én úgy tudtam megoldani hogy heti 4x 13 orazok hajnaltól egy latvanypeksegben egyedül hogy legyen szabadidőm és hazautazhassak anyahoz- és mielőtt támadás érne, hogy miért nem megyek haza--otthon semmi munka. Kerestem próbálkoztam és elment 5 év hamar és tapasztalat lényeges továbbra se semmi. Azonkívül anyát is hoznám Pestre hogy együtt legyünk de ebbe a munkaerőpiacba csak konnyezni lehet.

Csak hazaló ügynök kell ide meg eladó koszos alkeszeket tűrve és mérnök, mi pedig haljunk meg nyomorba.

Akik élvezni is szeretnék a munkájukat és jól keresni sok szabadidővel azok meg elszállt buta majmok-pedig az életnek nem a szomorkodasrol kéne szóljon.



2015. aug. 13. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy a leírtak felének nincs értelme(bizonyos mondatok értelmezhetetlenek), de le se írtad, hogy milyen végzettséged van, mihez értesz, milyen nyelveket beszélsz. Így szerinted milyen tanácsot fogsz kapni?
2015. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ezért kell olyan diplomát vagy szakmát szerezni, amivel utána boldogulni is tudsz.
2015. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elnézést ha hirtelen felvonulásomból kissé összekuszáltam a mondanivalóm. Tényleg kissé zavaros :D

Nem tanácsra van szükségem, mert a második hozzászolonak van igaza. Felismertem hogy semmit nem ér a bölcsész diplomám és hiába tanulnek tovább, egyedül megélni albérletbe lehetetlen sulit fizetve mellette. Kiírtam hogy megoszthassa ide ki hogy tapasztalta vagy éli meg ezeket mostanság, jó néha hallani ha valaki mégis álmai munkáját végzi és hogyan jutott el ide, de ha valaki ugyanabban a cipőben jár mint én azzal is jó lenne megosztani mik a további tapasztalatok.

Amúgy nem tudom, magyarságunkhoz kapcsolják azt, hogy a masikba meg baj vagy panasz esetén is belekötünk .. :/

2015. aug. 13. 11:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsész diplomák között is van, amelyik használható, pl. a nyelvi szakok jók.
2015. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem csak a bölcsész diplomák ilyenek, sok mindennel nem lehet boldogulni. Én úgy jutottam el oda, hogy azt csinálom, amit szeretek, jó fizetésért, hogy rájöttem, hogy mi érdekel igazán, otthagytam a felsőoktatást és egy csomó időt meg energiát beleöltem, hogy megtanuljak 1-2 programozási nyelvet elfogadható szinten. Hozzáteszem, hogy nem ajánlom senkinek, hogy otthagyja az egyetemet, az esetek nagy részében nagyon rossz döntés.
2015. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy elcseszett diploma után munka mellett végeztem el egy másikat, amiről azt gondoltam könnyebb lesz vele boldogulni és a munkahelyemen is jobb pozícióba kerülők, a munkahelyemről kitettek, mert kellett a hely az egyik kisfőnök ismerősének, ugyan elvégeztem a sulit, de sajnos előbbre nem jutottam, 2 évig közmunkáztam, jelenleg munkanélküli vagyok.
2015. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Ja hát apukám, bölcsész diplomával ugye...

Szerintem az még rosszabb, mintha "csak" érettségid lenne, mert mutatja, hogy nem csak hogy nem akartál tanulni, mellé még hülye is vagy.

2015. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Mert aki nem matekos beállítottságú, az mind hülye... :P


Kérdező, szerintem kezdj el nézelődni külföldön. Ausztria viszonylag közel van, onnan haza tudsz járni anyukádhoz (vagy akár együtt kiköltözni ebből a ....-ból).

2015. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Remélem, nem te vagy a reklámarca a bölcsész diplomáknak, mert a negatív reklám nem túl szerencsés.
2015. aug. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
#8: Ez a "humán-reál" szembeállítás a legnagyobb kreténsége a jelenlegi oktatási rendszernek.
2015. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!