Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utál az osztályfőnököm, mit...

Utál az osztályfőnököm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy hoz megalázó helyzetekbe, hogy mások ezt nem veszik észre/komolyan (ez az az eset, amikor nyilvánosan lejárat valakik, jellemzően az osztály tagjai előtt), de előfordult már, hogy privátban okozott nekem csalódást. Ez szerencsére nem megy el a zaklatásig...

Példának okáért feladott egy félig-meddig szorgalmi házit angolból: (ő az angoltanárunk) egy fogalmazást, amit határidőre beadtam, ahogy azt kell. Az osztályból többen beadtak körülbelül ugyanolyan minőségű munkát, mint én. Közülük többen kaptak ötöst rá, az enyémet meg rommá kritizálta meg főleg azon volt leakadva szóban is, hogy milyen hosszan írtam és ez túl sok, meg súlyos nyelvtani hibáim voltak benne. Majd a végén, mint egy késszúrás, (és miután burkoltan közölte párszor, hogy szar vagyok) közölte, hogy amúgy élvezte olvasni. A történethez hozzátartozik, hogy ugyanezt a fogalmazást átnézte a nővérem is, aki angoltanár és fordító, vagyis javítva adtam be.

Van elképzelésem, hogy miért lehet ez az utálkozás, csak megoldást nem tudok rá, mert ha én is gyűlölöm őt, az nem segít...



2018. márc. 31. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk próbálsz normálisan beszélni vele? Mindig ez a legegyszerűbb, és akkor elkerülhetjük ezt a nyavalygást.

"Tanárnő, tudja a nővérem angol tanár, és átnézte nekem a házit miután megírtam. Megtudja mondani pontosan mik azok a súlyos nyelvtani hibák, hogy elmondhassam neki mennyit tévedett?"

Ezzel te is visszaütsz neki, otthon megtudhatod hogy tényleg hibáztál e, és hogy a nővéred is, vagy pedig már az iskolában, ha csak habog a tanárnő.

Milyen egyszerű megoldás, ugye?

2018. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
igazgató
2020. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!