Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is szoktátok néha úgy...

Ti is szoktátok néha úgy érezni, hogy jobb álmodni, mint a való életben élni?

Figyelt kérdés
Minden napom monoton, az évek röpködnek, és nincs egy jó dolog sem, amire vissza tudnék emlékezni a közel múltból. Mikor alszok, és álmodom, mindig jó érzés tölt el. Reggel mosolyogva kelek, utána rádöbbenek, hogy ismét egy ugyan olyan nap, és ez megy mindig. Olyan mintha nekem ez az élet nem tartogatna semmit sem, hiába teszek meg bármit. Olyan mintha nem lenne bennem semmi értékes. Bennetek is vannak hasonló érzések?

2018. márc. 31. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Igen. Az álom szép akkor is, ha rossz mert mindig ad valami újat. Vagy valami célt legalább.

Az élet pedig céltalan.

2018. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Közelmúlt*
2018. márc. 31. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az illúzió nyugtató, a valóság rideg. Sok fájdalomtól ment meg az álom, melyben szívünk vágya teljesül. A valóság kegyetlen.
2018. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár napja azt álmodtam, hogy kidobtak egy mozgó vonatból. Ezek után kimondottan örültem, mikor csak egy átlagos napra ébredtem :D
2018. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rossz úton jár aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni.

Nekem se a legjobb az életem, de lassan lassan azért próbálkozok jobbá tenni, előre nézni és beiktatni legalább egy-két olyan napot, amikor valami jó ér, ha már magától nem jön. Körülbelül leküzdött depressziós korszak után, inkább nem akarok megint az álmokba, meg a merengésbe merülni csak. Persze ha erőt ad, az nem baj, de ha csak ott élsz, akkor sokáig nem fogsz előre lépni.

2018. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ma azt álmodtam, hogy egy víz alatti labirintusban kétfejű mutáns aligátorhalak üldöztek, majd mikor nagy nehezen kijutottam onnan jött egy pár élőholt Sons of Anarchy-ban látható neonáci és elkezdtek üldözni, többször meglőttek meg egy csomót harcoltunk és azzal lett vége, hogy vagy én halok meg vagy ők, szóval ma mérges voltam a valóságra amilért nem tudtam meg az álmom végét és mert dögunalmas napom volt ma, álmomban meg tök érdekes tevékenységekkel töltöttem az időm. Imádok álmodni. :D
2018. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
😀
2018. ápr. 1. 00:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én életem pl annyira monoton, hogy ritkán szoktam álmodni.
2018. ápr. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha álmomban felismerem, hogy álmodom, akkor tudatossá válik, és onnantól kezdve az történik, amit akarok. Az nagyon szórakoztató tud lenni.
2018. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem álmodni, hanem aludni jobb, mint az életet élni.
2018. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!