Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a mediterrá...

Miért van az, hogy a mediterrán típusú nők hamarabb öregszenek mint az északi típusúak?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy pl. az arab nők már 30 év körül elkezdenek öregedni, de a görög nőkről is ezt mesélték, hogy ha fiatalon szépek is, sajna rajtuk is korábban meglátszik az idő múlása....

Az olasz nők dettó.


Viszont az ilyen északibb típusú, világosabb hajú és bőrű nők idősebb korukban is fiatalosak maradnak, rajtuk nem annyira látszik meg a kor.


Én is láttam körülöttem példát ismerőseim körében.


Ha ismert embert akarok mondani, Oszter Alexandrát említeném. Nagyon szép és csinos, délies kinézetű nő volt, de már mikor 30 felett együtt volt a fotóművész férjével, lehetett rajta látni, hogy kezdi elveszíteni a hamvasságát. :-(


Szóval, mi ennek az oka? Mitől lehet ez?



2018. ápr. 1. 17:26
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
84%

A hideg tartósít, a meleg meg szárít.

A ráncok a viz vesztésből adódnak - gondolom hallottál már a fiatalító hidratáló kenőcsökről.

... már ha a ráncok miatt néz ki szerinted valaki öregebbnek.

Persze a fagy is szárít, meg ott északon az UV vészely is nagyobb az ózonjuk miatt ;), de a napsütés mégis kevesebb.


A lelki állapot is megnyilvánul a testen. Ez mondjuk ellent mondani látszik, mert a sötét északon több a depressziós mint a napos délen. A stressz és az idegeskedés szintén összefügg a kiszáradással (rossz emésztési rendszeren keresztül)...

ezért nem értem: a déliek temperamentumosak, de nem stresszesek (a hangossággal, lobbanékonysággal kiengedik a nyomást=distressz). Ez alapján a belső nem hagyhatna csúfító nyomot a külsőn.


Mitől látsz valakit öregenek, kérdező?


5-ös nek.

Igen, a cigány nők is fiatalon szépek, de hamar megcsúnyulnak. Sok nemi élet is kiszárítja a szervezetet. Szokták is mondani, hogy "aszott" öreg

2018. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Hát a napra tudok gondolni. Pont nemrég olvastam egy cikket, hogy a kontrasztos arcokat tartjuk fiatalabbaknak. (Világos bőr, sötét szem, szemöldök.)


Nekem az északiak mindig öregebbnek tűnnek, pont mert az élete végére mindenki úgy "kifakul", kivilágosodik a szeme, haja.

2018. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Éppen az ellenkezőjét vettem észre.
2018. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

egyetértek utolsóval. szerintem aki ezt hiszi, az csak fotón látott svéd modelleket.

én éltem skandináviában, nagyon de nagyon csúnyán öregszenek a nők. talán mert vékonyabb a bőrük.

2018. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam ezt, mert egyrészt mindenkitől ezt hallom (egy pasi ismerősöm, aki amúgy is oda van a svéd modellekért, azt mondta ezért előbb választana északi típusút mint mediterránt), másrészt élőben is láttam rá példát.

Egyik hozzászólásomban írtam, egy nőismerősöm aki ugyan nem svéd, de hasonlít rájuk, 3 gyereke van, mai napig olyan kislányos kinézete van.

Viszont unokabátyám volt menyasszonya (összefutottunk vele) aki tipikus fekete hajú sötétbőrű, 40 éves létére 50-nek is kinéz.

Persze lehet életmód és genetika, és lehetséges, a svéd nők nem védekeznek eléggé a Nap ellen fényvédővel.

2018. ápr. 14. 16:47
 16/32 A kérdező kommentje:

Amúgy nem ezt hallottam, hogy a kontrasztos arcot tartják fiatalabbnak.

Pont egy másik cikkben olvastam, hogy a világos hajú nőket pont azért szereti a ffiak többsége, mert a fiatalságra asszociálnak.

A világos haj fiatalabbnak mutatja a viselőjét. A sötét haj pont hogy öregít, főleg világos bőrrel párosítva.

Meg is figyeltem, csomó nőismerősöm aki fiatal lányként barna volt, idősebb korára hirtelen szőke lett...Gondolom azért, hogy fiatalítsa magát.

2018. ápr. 14. 16:49
 17/32 anonim ***** válasza:
53%
En forditva lâtom. Egy négerröl meg nem mondanåm håny éves, izmosak, makulátlan bör, a fehérek pedig öszülnek, elhiznak, rugalmatlan arcbör, szemüveg, stb
2018. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
52%

Néhány férfi azért szereti a világoa hajú / szemű / bőrű nőket, mert ezekről a vonásokról mindenki a tisztaságra asszociál, mind konkrét fizikai tisztaságra, mind erkölcsi és szexuális tisztaságra (szüzességre), habár ennek éppen ellenkezője az igaz:


Átlag szexpartnerek száma / nő országonként: [link]


Nem véletlen, hogy néhány évtizeddel ezelőttig még itt, Magyarországon is igyekeztek a nők fehéren tartani a bőrüket. Korábbi társadalmakban a sötétebb bőr alacsony státuszt jelentett (illetve azzal járt együtt, pl. a rabszolgák/parasztok/etc. tűző napon való munkája).


Nem tudom pontosan milyen mediterrán nőkkel futottál össze, de a közhiedelemmel ellentétben ők _TÉNYLEG_ fehérek, ellentétben az északi nőkkel, akiknek annyira fakó, sápadt és vékony a bőre, hogy a vérerektől inkább már szinte "rózsaszínnek" mondható, mint "fehérnek".


Számomra egyáltalán nem vonzóak a nem-mediterrán kinézetű nők, ideértve a magyar nők döntő többségét is (akik nem mediterrán származásúak, és a magyarok többsége nem az). El tudom ismerni, hogy van közöttük olyan, aki szép -- mivel a közhiedelemmel ellentétben a szépség nem szubjektív --, de semmiféle szexuális vonzalmat nem érzek irántuk.

2018. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyébként amikor azt mondtam északi típusú vagy mediterrán, nem feltétlen csak a származásra értettem. :-)

Arra is, a kérdésem skandináv nőkről is szólt és a dél-európai nőkről.

De típusra is értettem. Itt Magyarországon sokféle nő van, van világos hajú, szemű és börű, mégse svéd száramzású hanem magyar, és van úgymond délies típus (nemcsak kisebbségiek között), arra mondják, akinek kreolosabb bőre van, sötét haja és szeme.


Én nem láttam olyan sok igazi skandináv nőt. Én abból indultam ki amit mondtak, és amit észrevettem a környezetemben.

De az igaz, többektől hallottam, hogy a görög nők ha szépek is fiatalon, hamar öregszenek, megcsúnyulnak.


Amúgy nagyon helyes, hogy inkább a mediterrán típusú nőket szereted, nem pedig a tucat szőkéket.


De félreértés ne essék, egyikbe se tartozom. :-D

2018. ápr. 14. 23:01
 20/32 anonim ***** válasza:

Vajon mitől néz ki egy magyar nő úgy, mint egy mediterrán nő?


Mediterrán származástól.


Vajon mitől néz ki egy magyar nő úgy, mint egy északi nő?


Északi származástól.


stb.

2018. ápr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!