Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nőnek miért néznek el...

Egy nőnek miért néznek el jóval több mindent, mint egy férfinak?

Figyelt kérdés

Nem általánosítok, mert nem mindig van így, de sok ilyen eset van.

Az egyik például az elhíresült "get out of my car" uber-es eset, ahol a nő iszonyat bunkó volt a sofőrrel, nagyon megváratta, majd a célhoz érve nem akart kiszállni az autóból, és hergelte a férfit meg kamerázta. A vége az lett, hogy a férfi uber profilját deaktiválták, a nő semmilyen büntetést nem kapott.


Vagy ott van az az eset, amikor egy csaj egy poharat vágott a srác arcába azért, mert a srác ismerkedni próbált vele. A srác majdnem megvakult az üvegszilánkoktól. A csaj semmilyen büntetést nem kapott, a srácot szexuális zaklatóként elítélték.


De a mindennapi szituációkban is látni, hogy sokan a lányokkal/nőkkel jóval elnézőbbek. Ismétlem nem mindenki és nem mindig.

Sokan már azon is kiakadnak, ha egy nőre bilincset tesznek.

Vagy ott volt az az eset, amikor egy nő meztelenül sétálgatott a városban. A rendőrök odamentek, beszélgettek vele, megkérték, hogy öltözzön fel, vagy üljön be a kocsiba és kész. Amikor férfi csinálta ugyanezt, leteperték a földre, megbilincselték, majd szó szerint betuszkolták a kocsiba.


Itt is olvasok ilyen eseteket. Ha a lánnyal történik valami, akkor mindenki megvigasztalja, meg jönnek a vigasztaló ötletek, ha sráccal, akkor pár vigasztaló komment, sokan meg "lúzer idióta vagy" típusú hozzászólásokat írnak.

Miért?


Csak szerintem igazságtalan ez? Egy férfinek ugyanúgy van lelke, egy férfinek ugyanúgy fáj az, ami a nőnek is, és egy férfi nem alacsonyabb rendű.

Nem provokálni akarok. Ti hogy gondoljátok?


Vagy szerintetek ez nem igazságtalan? Tapasztaltatok ilyet?



2018. ápr. 1. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Mert nőkből hiány van, férfiakból meg felesleg.
2018. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
A Nyugati országokban ez már sajnos természetes. Ha valaki nőnemű vagy színes bőrű akkor lényegében azt csinálhat amit csak akar, mert ha egy fekete ki akar téged rabolni, megütöd, akkor a végén még téged csuknak le rasszizmusért. Feminizmus az egyik legnagyobb oka ennek. Szerintük aki fehér és férfi annak nincs joga élni. Meghülyültek az emberek Nyugaton... A bíróságon megint csak a nőknek van nagyobb esélyük megnyerni bármilyen pert, a bíró ugyanis ha elítélné a hölgyet TELJESEN JOGOSAN, megalapozottan, akkor a liberális média a modern világ legmocskosabb emberének állítaná be. Sőt, ha a nő színes bőrű akkor még rasszista is lenne. Sajnos ez történik Nyugaton. És sajnos már Keleten is elkezdett terjedni ez a pestis. Számtalan példát fel tudnék hozni a témával kapcsolatban, amit neked férfinek ajánlani tudok az inkább az lenne, hogy ne kezdj ki egy nővel se. Rakd rendbe a dolgaidat, csinálj magadnak karriert, legyél sikeres, tedd boldoggá azokat az embereket akiket szeretsz, és nővel csak akkor állj össze, ha már jól kiismerted az illetőt. Ja és még valami: NE. HÁZASODJ. ÖSSZE. SENKIVEL. Abból neked hasznod sose lesz. Ha valaki szívből szeret annak nem lesz semmi oka arra, hogy rákényszerítsen téged egy házasságra.
2018. ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem csodálom, ha a férfiak inkább egyedül vannak 35-40 éves korukban is és nem ismerkednek a nőkkel.


24/N

2018. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Azért, mert mi férfiak, mindezt hagyjuk a nőknek.
2018. ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
A feminácizmus (sokadik hullámú feminizmus) korát éljük. Az a "menő" nő, aki minél jobban megtudja alázni a férfit. Itt az oldal is tele van ilyenekkel. Való igaz, hogy biológiai alapja van a nők védelmének, de ettől még, ha egy nő igazságtalan, szemét, annak mindig is volt következménye, a közösség általi elítélés. Ma meg fontosabb egy nő képzelt érzelmei, amit mond, állít (sokszor csak manipulatívan), mint maga a valóság, a tettek, az objektív valóság történései. Éppen ezért szereti némelyik eljátszani az áldozatot, mert ezzel próbál előnyt kovácsolni magának, a nemével.
2018. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48% Ne haragudj, de ez már beteges. Régen is óvták a "hölgyeket", ez nem új keletű dolog.
2018. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos ez egy létező jelenség, de aki ezt le meri írni, vagy ki meri mondani, az le van degradálva, vagy le van pontozva.

Ez leginkább azért van, mert még mindig dívik az a felfogás, miszerint a nő csak áldozat lehet, a nő gyámoltalan, gyenge és védeni kell. Én azzal a felfogással nem értek egyet, miszerint egy nő nyugodtan ütlegelheti a férfit, a kutya sem szól érte, de a férfinek csak védekeznie szabad, mert a nő gyengébb. Ha gyengébb, miért támad a férfira? Ha gyengébb, miért erőszakkal akar valamit elintézni? Pontosan emiatt a felfogás miatt, mert a "én gyenge vagyok és nő" szlogen mögé nyugodtan elbújhat és verheti a pasast.

Annyira undorító ez a felfogás, hogy ha a férfi ad egy pofont a nőnek, az szadista bunkó állat, és rohadjon meg egyedül, de ha fordítva történik a dolog, akkor milyen menő a csaj. Alapba senkit sem kéne megütni soha.


Az Uber-es esetet én is láttam. A szomorú az egészben az volt, hogy ha a férfi egy újjal is hozzányúlt volna a nőhöz (pl kirángatja a kocsiból a kezénél fogva), a nő tuti szexuális zaklatást vagy megerőszakolást kiáltott volna. Nem ez az egyedi eset.

Volt olyan videó, ahol egy idióta p csa kekeckedett az őt jogosan megbüntető rendőrrel, leköpte, trágárkodott vele, szidta, majd a rendőrnek elege lett, lefogta és megbilincselte (mivel nem tett eleget a rendőr kérésének, nem mutatta a jogosítványát, stb.), erre a nő meg megerőszakolást kiáltott. Szánalmas.


Nekem az a véleményem, hogy a bűncselekményeknél vagy hasonló szituációknál nem szabadna szerepet játszania annak, hogy mi van az illető lába között.

2018. ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%

"Régen is óvták a "hölgyeket", ez nem új keletű dolog"


Nem is azt mondtam, hogy nem. Csak mégis elismerték, ha egy nő gonosz, számító, romlott lelkű, ma meg az ilyeneket nevezik erős és független nőnek.

2018. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Én nőként a #metoo kampányon akadtam már ki. Az rendben van, hogy a szexuális zaklatást nem szabad eltussolni, és hangot kell a témának adni, de szerintem már nagyon túllőttek a célon, és már olyan ribik is kiteszik a #metoo hashtag-et, akiknek csak köszönt egy olyan srác, akit ők a "ronda" kategóriába sorolnak.

Nekem nincs szükségem kivételezésre csak azért, mert nőnek születtem, szerintem ez inkább megalázó, hogy kvázi felnőtt gyerekként kezelnek. Nagyon sajnálatos, hogy manapság minden híresebb férfit megvádolnak szexuális zaklatással, sokszor bizonyíthatatlanul.


A mai jogrendszer is ilyen. Válásnál a férfi már csak egy megfejhető idióta, egy pénztárca, aki nem kaphatja meg a gyereket, de tejelni kötelező, a láthatást anyuci intézi, a pasasnak meg kuss a neve. De ha rá mer kacsintani egy nőre, akkor szexuális zaklató meg #metoo...

2018. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy az elmúlt 1, 1-5 évben még a föld alól is előjöttek nők a történeteikkel, hogy kivel ki bántak rosszul férfiak. Még mielőtt mindenki kezdi a vinnyogást, igen, tudom, hogy sokaknak nem volt más bizonyítéka, mint a szava, de sokaknak VOLT bizonyítékuk. Uma Thurman felvételt hozott arról, hogy Quentin Tarantino miatt majdnem meghalt, mert nem engedte, hogy kaszkadőr vezessen egy kocsit egy jelenetben; leköpte a forgatáson, stb... Lett ebből bármi baja Quentinnek? Nem. Épp dolgozik egy új filmen, a közönség imádja.

Amber Heard elmondta, hogy Johnny Depp megverte, képek is voltak a zúzódásokkal teli arcáról, de lett ebből baja Johnny Deppnek? Nem, szerepet kapott a Disneynél. Donald Trump még elnökjelöltként perben állt, mert megvádolták, hogy megerőszakolt egy 13 évest. Ez a közvélemény számára elérhető információ volt, mégis megválasztották elnöknek.

Nincs következménye az ég világon semminek


Most azt mondod, hogy "oké, de az én példáim átlagemberekről szólnak, nem pedig hírességekről".

Tessék, ilyenből is akad pár:

[link]


[link]


Az hogy ki kinek néz el dolgokat, nagyban függ az illető mentalitásától. Vannak, akik a férfiakkal tisztelettel bánnak, viszont ha egy nő tesz valamit, akkor "megnevelik", míg mások alantasnak gondolják, hogy nőkkel keménykedjenek, míg a férfit egyenrangúnak tartják = nem elnézőek.

2018. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!