Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ittas vezetés? Ki mit gondol...

Ittas vezetés? Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Mi vezérelhet valakit, hogy ittasan üljön volán mögé?

Csak a tömeges balesetet okozzák nem is keveset, de nem csak ők sajnos, de őket sem kell félteni. Az ilyennek az életben nem adnám vissza a jogosítványát.

Illetve mennyire szigorították ezt manapság? Mert elég különböző dolgokat olvastam erről.



2018. ápr. 1. 20:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék nem provokálásból szántam a kérdést, csak amikor hallottam ezt azt, hogy mondogatták nekem, hogy ők már ittak és kocsival mennek tovább, mert nem lesz semmi baj gondolom magamba, de bátrak vagytok én biztos nem ülnék italosan volán mögé.

Nem is értem.

2018. ápr. 1. 20:08
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Azt gondolják, hogy van elég rutinjuk ahhoz, hogy ne okozzanak balesetet. Az apám sokszor vezetett ittasan, össze is törte a kocsit, meg a jogosítványát is bevonták 2 évre. A környezetemben még egy embert ismerek, ő azért ült három sör után a volán mögé, mert kiszökött viharban a kutyája, és elindult megkeresni. Pont belefutott egy rendőrbe, három hónapra neki is bevonták. Én most jogsizom, az oktatónk azt mondta, több a rendőri szondáztatás.
2018. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Így vették el nekem is,ez van,nem fogom újra megcsinálni a tanfolyamot,nincs már kocsim se.
2018. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én azt gondolom hogy ai ittas vezetés valóban az ittas vezetésről szóljon! Elképesztően bosszantó amikor az ember egy verőfényes szombat délután istenesen be...ik...és még vasárnap este 8-kor is matekozhat hogy akkor vezethetek-e vagy sem...pedig:

1: esze ágába sincs ittasan vezetni és előző nap érezte jól magát

2: alkoholt fogyasztva a kocsija közelébe sem ment

3: erre ha ne adj isten vasárnap kimutatja a szondfa a szombat délutáni piát én vagyok a rossz!


Az ittas vezetés konkrétan beverek 3 sört két felest és pattanok kocsiba


nem pedig a beverek 6 sört 3 felest 4 pezsgőt stb és utána még 3 napig se ülhetek kocsiba!

2018. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Elítélem határozottan, de nem azt, aki pl. megiszik egy sört. Azt még elnézném. De amikor valaki totál részegen beül a volán mögé, az teljesen kiborít.

Édesapám pár éve egy ilyen "bátor" ittas miatt kötött ki egy mély árokban, mert az a hülye fékezés nélkül beléhajtott egy kanyarban. Csak a szerencsén múlott, hogy túlélte és utána nagyon sokáig kórházban volt. Az autónk ripityára tört. Persze annak a marhának semmi baja nem lett.

2018. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

"nem fogom újra megcsinálni a tanfolyamot,nincs már kocsim se."


Nagyon helyes, jó neked a busz is. Pacsi

2018. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat vezetek, és sokszor van az hogy megiszok egy-egy sört, bort vagy pezsgőt a barátokkal vagy családdal. De együtt a kettőt soha.

De ritka hülyének kell ahoz lenni hogy valaki azt higyje nem nagy dolog ittasan vezetni. Azt meg csak el tudom dönteni hogy aznap még szeretném-e az autót használni. Aki nem képes erre az tényleg megérdemli hogy elvegyék a jogosítványát.

Egy kivételt tudok mondani, amikor valakit sürgősen kórházba kell vinni, de már megittál egy sört. Nyílván akkor is ha van lehetőség inkább várd meg a mentőt vagy vigye olyan aki nem ivott. De ha minden szakadt és csak ez van akkor tényleg ne ezen múljon az élete. Minden más lehetőségnél előre kell gondolkozni, és nem más életével játszani.

2018. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Olyan megesik, hogy iszom egy pohár bort ebédhez és 2-3 órával később autóval viszem haza a családomat. De ezt szerintem ki se mutatná a szonda.

Részeg meg akkor sem szoktam lenni, ha nem vezetek, tehát ilyen föl se merül.

2018. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Jöhetnek még további válaszok nyugodtan.

Továbbra is fenntartom, hogy le az ittas vezetőkkel, de "szolgálunk és védünk" is jó pofák, mert sosincsenek ott amikor kéne, amikor meg nem kéne mindig ott vannak..

2018. máj. 24. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nemrég épp munkából mentem haza egy kétsávos autóúton, amikor a szembejövő (a megengedett sebesség kétszeresével) áthajtott az én sávomba. Ha nem rántom el a kormányt, akkor frontálisan telibever, így "csak" az autóm oldalát szedte le. A sofőr továbbent, de megállították a járókelők és részegen kiszállt a kocsiból, kb állni sem tudott.


Nekem az autóm munkaeszköz és nem a legolcsóbb, kikalapálhatós fajta.


Szóval kétfélét gondolok:


1. Ha valaki megiszik 1-2 sört, az nyilván tud vezetni és nem okoz balesetet.

2. Ha valaki full részegen beül a volán mögé, az pusztuljon el egy oszlopba csapódva, de ne veszélyeztesse mások életét!

2018. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!