Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyek irigy mindenk...

Hogyan ne legyek irigy mindenkire?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar, hogy bárkiben bármi pozitívumot (okosság, szépség, tehetség, boldogság) látok, mindig irigy leszek rájuk. Tudom, hogy nem helyes, direkt igyekszem titkolni, nem éreztetni, mikor beszélek az illetővel, de már zavar, hogy mindig szomorú leszek, mert majd' szétmar az irigység. Pl ha egy szép lányt látok az utcán, nem azt nézem, hogy milyen szép, hanem szomorú leszek, mert nekem nincs olyan jó alakom és nem állnak jól rajtam a ruhák. Ha egy ismerősömnek párkapcsolata lesz, nem örülök a boldogságának, hanem szomorú leszek, mert nekem nincs. Ha valakinek sok barátja van, akkor irigykedem, mert velem szinte csoda, ha szóba áll valaki. Kevés olyan tulajdonságom van, amire büszke lehetnék, tisztában vagyok azzal, hogy másokhoz képest bőven hátrányban vagyok minden területen, úgyhogy a klisé szöveg, hogy "légy magabiztos" stb. nálam nem játszik.
2018. ápr. 6. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Klisé, de magadat kellene megtanulni szeretni.
2018. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legyél csak irigy mindenkire. Te szivod a sz-ros vé.gét. Ha ez jo neked???
2018. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha ahelyett, hogy mi nincs meg benned, elkezdenéd azt nézni, hogy mi van?
2018. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régi de hátha nézed még néha.

Egyszerű, ha valami nem tetszik magadon/irigyelsz valamit másokon és semmiképp nem tudod magad szeretni ezzel a dologgal együtt akkor egyszerűen változtass.

Másnak jó az alakja? Sportolj, mozogj, egyél egészségesen.

Másnak szebb a bőre? Nézz utána hogy a te bőrtípusodnak mire van szüksége, hogyan kell ápolni ahhoz hogy szép legyen. Lehet olcsón is jó dolgokat kapni. Ugyanez a hajadra, körmödre is igaz. Más tehetséges énekes vagy rajzos? Igen, ahhoz hogy világszínvonalú és kiemelkedő legyél ahhoz nem árt a készség, de ezek is tanulható és sokban fejleszthető dolgok, és szorgalom és gyakorlás nélkül a legtehetségesebb ember se jutna sehova. Nem tetszik a ruhatárad? Turi vagy DIY videók és így tovább. Bármit meg tudsz magadon változtatni kb, ha tényleg akarod. Ha pedig akár csak egyetlen dologgal több van rajtad amit szeretsz az ad majd elég magabiztosságot ahhoz, hogy azt mások is észrevegyék rajtad.

2019. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!