Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha a túlzott...

Mit tegyek, ha a túlzott empátiám tönkretesz?

Figyelt kérdés

Nem hallottam a környezetemben még csak hasonlóról sem példát szóval ha veletek vagy valakivel akit ismertek van ilyen kérlek írjátok le, mert már nem tudom mit csináljak.


Mióta az eszemet tudom érzem hogy érzékeny vagyok és nagyon érzelmes de csak kb fél éve figyelem meg, hogy kicsit többről van szó. Konkrétan beszívom mások érzelmeit. Kevés barátom van és ha valamelyiküknek lelki problémája van segítek és meghallgatom őket + tanácsot adok ha tudok, de másnap nagyon levert vagyok. Sokáig fel sem tűnt hogy miért. Az idegességgel szintén ez van. Sőt, a fizikai betegségekkel. Legutóbb is annyira segíteni akartam, hogy nekem is elkezdett fájni az a terület ami a barátomnál volt problémás.

Tudom, értelmetlennek hangozhat de ez így van és mivel az anyám depressziós egy-egy beszélgetésünk után olyan szinten érzem az önutálatot és levertséget, hogy nem tudom eldönteni ez saját érzelem vagy az övét érzem. Már idegileg kivagyok ettől.



2018. ápr. 6. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Egyszerűen meg kell értened, hogy nem veheted mindenki gondját a nyakadba. Nem cipelheted mások problémáját. Mindenki a saját sorsáért felelős. Te pedig nem vagy Teréz anya... persze hallgasd meg a körülötted lévő embereket, de ne azonosulj velük. Legyél egy kicsit önző és helyezd magadat előtérbe.
2018. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egy értékes adottság, nekem is kifinomult empátiaérzékem van, ami sokat segít az emberek elemzésében. Meg kell tanulnod elidegeníteni magadtól mások érzéseit, úgy tekintek ezekre, mint egy utazás egy másik ember lelkében, így egyáltalán nem visel meg, sőt, nagyon rideg lettem tőle.
2018. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ilyen vagyok.

Ezt rengetegen kihasználják,ami eléggé tönkretesz.

Képtelen lennék önző lenni. Olyankor gyűlölni kezdem magam.

2018. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!