Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen könyvet tudtok ajánlani...

Milyen könyvet tudtok ajánlani, hogy fejlesszem a magamba vetett hitet/bizalmat? Többi lent!

Figyelt kérdés

Tehát azt vettem észre magamon, hogy - habár önbecsülésben nincs hiány (vagy nem tudok róla :D) - nem bízom magamban annyira, mint kellene.

Rögtön az fordul meg a fejemben, hogy más biztos jobban meg tudja csinálni. Másnak biztos jobb ötlet fog az eszébe jutni, mint nekem. Más biztos jobban...stb


Ami egy butaság, már többször is beigazolódott.


Olvastam - bár már kicsit régebben - elég sok önbizalommal, önbecsüléssel, önfejlesztéssel foglalkozó könyvet, úgy veszem észre, hogy nem az önbecsüléssel van baj, hanem a magamba vetett bizalommal és ezekkel a buta gondolatokkal, ami miatt elbizonytalanodom.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy tudtok-e olyan könyvet vagy esetleg videót ajánlani, ami javíthat és segíthet nekem ebben?



2018. ápr. 7. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Biblia 56/N
2018. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Humbugnak tartom az összes ilyesmi könyvet. Bocs a tartalmas válaszért :-/
2018. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Semmi baj István, de akkor mit ajánlasz helyette?

2018. ápr. 7. 13:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Az önbizalom nem könyvekből jön, hanem sikerből.


Az önmagadban való kételkedésnek pedig két forrása van:


1. Határozottság / döntésképesség hiánya


2. Valószínűleg az, hogy nő vagy (az írási stílusodból erre a következtetésre jutottam), és biológiailag egyáltalán nem arra vagy "szánva", hogy komoly felelősséget vállalj és döntéseket hozz a saját családod környezetén kívül. Ez, és/vagy alapvetően valami olyasmivel foglalkozol, ami férfiak területe.


Utóbbi esetben akárhány könyvet olvashatsz, nem fognak segíteni. Abban az esetben az egyetlen út "előre" az elférfiasodás és gyermektelenség.

2018. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem, nem nő vagyok :D

2018. ápr. 7. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!