Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy állsz hozzá az élethez?

Hogy állsz hozzá az élethez?

Figyelt kérdés

1. - Biztonsági életet élni, a könnyű utat járni, úgy csinálni a dolgokat, hogy az emberek általában elfogadjanak... pl: Mondják a szülők, hogy tanuljál, és te szót fogadsz, jó jegyeket hozol, aztán olyan pályát választasz (szakközép, egyetem, vagy bármi...), amiből jó esélyeid vannak megélni, lesz egy stabil munkahelyed, nem ez volt életed álma, de elvagy vele, keresel elég pénzt, stb...


vagy pedig


2. - Bevállalósabb, de kockázatosabb életet élni, olyan célokért küzdeni, amelyek nem mindennapiak, amikben nem feltétlen támogatnak az emberek, mondják hogy hagyd abba vagy max hobbiból csináld, mert úgy se lehet megélni belőle, stb... ???


Én személy szerint a 2.-at preferálom, de attól szép az élet, hogy vannak mindenféle emberek, nem mindenki ugyanúgy gondolkozik, tehát elfogadom az 1.-t is, csak az nem nekem való.


Persze a 2.-on nagyot lehet bukni, ha nem jön össze, kérdés melyik a rosszabb? Próbálkozni, elbukni többször, aztán egyszer hátha sikerül, vagy leélni biztonságban az egész életet, úgy hogy egész végig valami mást csinálnál legszívesebben, másképp élnél, csak nem mersz?



2018. ápr. 7. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
2.
2018. ápr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a kettes, de már évek óta eléggé válságba vagyok ezzel kapcsolatban.
2018. ápr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-et elbuktam, jön a 3. közben a 2.
2018. ápr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig 2 válaszból 2 kettes, + én is, tehát 3/3, mégis azt látom, hogy a legtöbb ember az első szerint él. Nem azt mondom, hogy az emberek nagy része utálja a munkáját és az életét (bár sokan), hanem hogy nem azt csinálják, amit a legjobban szeretnének, ami a legfőbb vágyuk, és meg se próbálják elérni, mert vagy túl nehéz lenne odajutni, és ki kell lépni a komfortzónából, vagy mert nem helyeselnék az emberek.
2018. ápr. 7. 23:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó hogy érted?
2018. ápr. 8. 00:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Sosem késő az 1-esröl, a 2-esre menni.. :)


„...Te vagy egyedül, aki megválthatja az életedet

Azért itt nem egyszerű, az oroszlán barlangja

Minél jobban belemászol, annál mélyebbnek mutatja

Fontos a siker, ne keverd látványpékségekkel

Mert illúziók lapátja, így temettek milliárd embert

A boldogság elfáradt szó, elárulom mit jelent

Hogy szereted magad, ezáltal szereted itt a jelent

Teljesen más az, amit ők úgy hívnak, egoizmus

Látszólag magad érdekel, pedig kifele indulsz

Másoknak bizonyítasz, másoknak akarsz megfelelni

Még itt vagyok, és szólok, hogy te ne akarj arra menni

Becsüld a barátaid, becsüld végre már a párod

És becsüld, akármilyen mélyre ásott el a családod...” - Fankadeli

2018. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Nyitott szemmel jársz, vagy bábú leszel - választhatsz

Igaz szöveget írsz, vagy csak rímet árasztasz

Értékeljed önmagad, de jó súlyosan árazzad

Élj a mának mindig, ne az álommanót fárasszad

És ha beléptél az ajtón, hidd el minden sínen lesz

Én is álmodoztam, hogy saját csodatevő dzsinnem lesz

De az élet nem egy álom, nem a sült galambot várom

Egy játékos módban játszom, nekem nincsen párom" The Steve

2018. ápr. 19. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!