Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt pszichológus?

Van itt pszichológus?

Figyelt kérdés

19 F vagyok Csab:

Stresszelek

Annyira depis hangulatba vagyok

Egyre félelmetesebbek a gondolataim

Folyamatosan


Tudom hogy pszichológusra van szükségem de félek



2018. ápr. 8. 06:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Itt mindenki az, vagy szeretne az lenni vagy majd egyszer az lesz, vagy már tanult valamilyen formában, vagy csak simán volt olyan helyzetben, mint Te. Mitől félsz?
2018. ápr. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Stresszes vagyok feszült

Totál kikeszültem


A múlt az ami engem folyamat kísért

Es rámtör

Ez normalis embereknek megy hogy elfelejti

Nekem soha

Én anno suliba 1 ős voltam bepisiltem

Mindenki röhögött arra is emlékszem hogy milyen érzés volt arra is h pontosan hol álltam

Emlékszem melyik nadrág volt rajtam

Mindenre

Csak a rossz marad meg a jó dolgok allig


A baratnőm azt mondta hogy próbáljam ezeket a dolgokat lerendezni magadban

Nem azok jutnak előbb eszedbe, amelyek rosszak, hanem amelyek a legnagyobb érzelmi hatást keltették benned

Probálj meg pozitívan gondolkodni,ne stresszelj,úgy is felesleges.Akárhogy volt,akármi volt elmult.


Ez mind szép is igaz is de nekem nem megy mindig újra és újra rámtőrnek a rossz dolgok

Tudom hogy kell nekem egy pszichológus de félek elmenni

2018. ápr. 8. 06:15
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Ne is menj el psz.-hoz,mert semmit nem ér,csak a pénzedet cseszed el rá,ő jól él,te meg szívsz tovább.

Fordulj a szüleidhez,de ne a korodbeli gyerekehez.

Ha a szüleid nem segítenek,akkor fordulj felnőtt idősebb,élettapasztalattal rendelkező rendes emberhez,vele beszélgess el.Szomszéd,barátod szülei,háziorvos,ilyesmi személyekhez.

A másik dolog,hogy próbáld elfoglalni magad valamivel,vagy menj el futni,bringázni,a lényeg,hogy tereld el a figyelmedet a rosszról,amennyire csak tudod.Este nézz kabarét,vicces videókat,vagy autóépítést,vagy akármi jó kis bulis videókat,csak NE töprengj a problémákon.

Nappal mindenképp menj el otthonról,hogy az agyad a teljesen normális hétköznapi behatásokat kapja,ne pedig az otthoni félelmetes gondolatokra összpontosítson!

2018. ápr. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért félsz a pszichológustól, meg tudod fogalmazni esetleg?
2018. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a pszichológus, aki itt tevékenykedik, annyit is ér. A macskámat nem bíznám rá, nemhogy magamat... Vagy te talán szívesen mennél olyanhoz, akinek a kedvenc időtöltése itt trollkodni és megalázni aki neki nem tetszik?
2018. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz ingyen is lehet menni!


Kórházakban általában van ilyen szolgálat. A betegfelvételnél-elbeszélgetésnél mindenképp jelezni kell, hogy pszichológushoz szeretnél menni. Lehet pszichiáterhez küldenének, aki viszont csak gyógyszeres kezelésről döntene... nyilván neked nem arra van szükséged. Tehát kórházat felhívod, és megjérdezed hogyan van az, ha ingyenes pszichológushoz szeretnél menni.


Másik... középiskolákban van kijelölt sulipszichológus. Érdeklődj osztályfőnöködnél, vagy bármelyik tanárnál!

Vagy ha már egyetemista lennél, akkir ott is van mentálhigiénés szolgálat.


Nagyon fontos, hogy önmagadat tudd kezelni! A pszichológus nagyon jó útmutatásban, ügyesen keresik a probléma gyökerét, ügyesen tudnak rávezetni dolgokra. Viszont segíteni neked kell magadon. Ők csak egy segítséget tudnak adni ehhez. De sokszor akár életmentő is lehet

2018. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon minden tinikek pszichoilógus kéne, kár hogy 10 éve mikor én voltam az még nem volt ekkora divat a tinik világfájdalmáért pszichológus után nyivákolni. (Bocs, de tiniknek rugdosás kell, ha azt akarjuk, hogy felálljanak...)
2018. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


A tiniknek nem rugdosásra van szükségük, hanem valakire, aki meghallgatja őket, nem bagatellizálja el a problémáikat, tisztelettel kezeli őket, szinte-felnőttként. Ezzel sokkal többet lehet elérni, mint rugdosással. A tini nyavalygások mögött igazi problémák vannak, akkor is, ha neked nem tűnnek annak, az ő világukban ez nagyon is jelentős dolog.

2018. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
#8 A tiniknek két nyaklevesre van szükségük, hogy kicsit észhez térjenek. Tanulni kell? Nincs ideje bulizni? Keveset tud fészbukkozni? Pistike beszólt neki, hogy ronda a szemüvege? Hol vannak ezek a problémák az igazi problémákhoz képest? De persze, nyaljuk a s_ggüket, szegény pici tininek milyen nehéz a sorsa. És akkor hol voltak a pszichológusok, mikor papámnak 12 évesen kellett eltartania a testvéreit, mert az apja aki verte őket gyilkosságért börtönben ült? Megoldotta? Megoldotta, mert muszáj volt neki, lett felesége, fölnevelt egy gyereket, és remek nagypapa. De most már igenis divat minden bagatel dologgal pszichológushoz futni, mert az majd megoldja helyetted. Ezzel csak növelik azoknak a számát, akik felesleges dologgal akarnak sok pénzt szerezni, így ezt a szakmát választják.
2018. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!